לגמור עם האהבה
נכתב ע"י יעל סיון בתאריך 27/10/2003

ברבקה נובאק, בגילומה של רנה זלווגר, יודעת טוב מאד שהיא גמרה עם האהבה. סקס מזדמן זה דווקא בסדר גמור, אבל להקשר לגבר? להתאהב? לרצות להתחתן או להקים משפחה? חס וחלילה! ואת משנתה זאת, היא כותבת בספר שהיא מתכוונת להוציא בקרוב. למזלה של ברברה, ויקי, המו"ל שלה ברברה מצליחה לסדר לה ראיון עם העיתונאי הנחשב קצ'ר בלוק, דבר העולה לה בקשר עם פיטר, המו"ל הנוירוטי שלו. קצ'ר בלוק, בגילומו של איאן מקרגור השווה, הוא גבר שבגברים. הוא נאה, שחצן ומצליח (במיוחד בתחום הרומנטי). קצ'ר מסכים באי רצון בולט לראיין את ברברה על ספרה החדש, אך היות והוא מצפה לפגוש אשה זקנה ומיובשת, הוא דוחה את הפגישה שוב ושוב בכל מיני תירוצים. ברברה, שמבינה שסתם "גוררים אותה", נפגעת והיא לא תשכח ולא תסלח...
David Hyde Pierce as Peter MacMannus 
and Ewan McGregor as Catcher Block Sarah Paulson as Vikki Hiller and 
Ren?e Zellweger as Barbara Novak
תוך זמן לא רב ספרה של העלמה נובאק יוצא ואנו מופתעים לגלות שהיא אינה לבדה. יחד איתה צועדות נגד כיוון האירוסין מיליוני נשים שקראו את ספרה "הלאה עם האהבה", בו מפורט, בין השאר, כיצד להגמל מהדחף לאהבה ולמין ולהחליפו בשוקולד (וכך הפכו האמריקאים לאומה של שמנים). הספר הופך תוך זמן קצר לרב מכר, שכל אשה גבר או כלב בארצות הברית קראו. כאשר קצ'ר בלוק מגלה שברברה היא אשה יפה בעלת סקס אפיל בלתי מבוטל, כבר מאוחר מדי בשביל חיזורים. והיות וברברה הוציאה לו (ולשאר הגברים) שם רע בקרב הנשים, "מלחמת המינים" מתחילה.

"לגמור עם האהבה" הינה קומדיה רומנטית, שמציגה התנצחויות חוזרות ונשנות בין גברים לנשים, ומאבק שסופו להסתיים בנשיקה. הייחוד של הסרט הזה מצוי בסגנון - זהו אחד הסרטים המסגוננים ביותר שנראו על המסך לאחרונה. שנות השישים, ובעיקר קומדיות רומנטיות של שנות השישים, חוזרות לחיים דרך סרט שנוצר ארבעים שנים מאוחר יותר. ההקפדה על צבעים, תלבושות, תפאורות וסגנון צילום הופכת את הצפיה בסרט למהנה במיוחד. יש בעיצוב הזה הרבה קריצות לסרטים ישנים וגם עבור מי שלא מכיר את הסרטים היטב (אני למשל לא ראיתי סרטי דוריס דיי ורוק הדסון בכלל, לפחות לא שאני זוכרת), יש בכל זאת מספיק "ידע צף" כדי להנות מהמחוות. עבור מי שמכיר וצפה בכל הסרטים של אותו הז'אנר אני בטוחה שצפויה הנאה רבה הרבה יותר. דוגמה לקריצה כזו היא, שכל הרקעים של העיר ניו-יורק הינם מצויירים כמו בסרטים הישנים. יש גם את הירח הענק והצהוב, שכל פעם זורח לו במהירות מפליאה אל תוך אותו רקע מצוייר. אח, איזה ירח מגניב!
Ewan McGregor as Catcher Block with 
Ren?e Zellweger as Barbara Novak Renee Zellweger as Barbara Novak
הצרה היא, שלמרות הנחמדות הכללית של הסרט, יש בו משהו שלא נדבק. ראיתי את הסרט לפני שבועיים וחצי ומאז לא חשבתי עליו בכלל (רק כשאורן שאל אותי "נו, מה עם הביקורת?" הסרט הבהב לרגע בתודעתי ומהר להעלם). בעייה נוספת היא שלמרות ההתחלה המהנה, והאמצע החביב, מתחילת השליש האחרון בו מתגלה ה"טוויסט", משהו בכל ההתנהלות על המסך הופך למייגע. משהו מפסיק להיות זורם ומצחיק והופך ללא אמין.

האם שמתם לב שבתקופה האחרונה נוצרו שתי קומדיות רומנטיות לא טיפוסיות שממוקמות בשנות השישים או השבעים? מדובר כמובן בסרט הזה - "לגמור עם האהבה", ובסרטם של האחים כהן - "אכזריות בלתי נסבלת". שני הסרטים מציגים את היחסים בין המינים כמלחמה, בשניהם הדמויות הראשיות טומנות זו לזו פחים, ובשניהם מוסד הנישואין מוצג כמשהו חסר כל הילה רומנטית. אני לא יודעת מה זה אומר, והאם זהו אכן "ראי לחברה בת זמננו", אבל נראה שיש התעסקות הרבה יותר צינית בזמן האחרון עם הנושא של רומנטיקה בקולנוע ובכלל. מצד אחד, ציניות כבודה במקומה מונח, מצד שני, בתור חובבת קומדיות רומנטיות יש משהו מאכזב בכך ששני סרטים שמוגדרים ככאלה לא מספקים את הריגוש הצפוי וקצת קתרזיס תמורת שלושים ושלושה שקלים.
Ewan McGregor as Catcher Block Renee Zellweger as Barbara Novak
אז מה אומר? "לגמור עם האהבה" הינו סרט חביב ולא מזיק ברובו. הוא משוחק היטב, ויש לאורכו הרבה בדיחות טובות. הוא כולל גם תצוגה מרהיבה של אופנת שנות השישים, אבל אם לא יצא לכם ללכת לראותו בקולנוע זה ממש לא נורא. אפשר גם לקחת את הסרט ב-DVD ולהתחמם איתו באחד מימי החורף הקרירים, או אפילו (שומו שמיים) לוותר עליו כליל. אחרי הכל, זהו בהחלט לא סרט השנה.

אפשר


אל הטריילר של הסרט
הדרוג של יעל
3 stars
הדרוג של הכוכבים שצפו בסרט
ניצן רד פיש אורן
3.5 3.5 3.5
דרוג משותף גולשים [48 מדרגים]

דרגו גם אתם את הסרט: 5 4 3 2 1
רשימת בתי הקולנוע
בהם הסרט מציג
Where is this movie palying ?


בחזרה לדף הראשי   הגיבו על הסרט בפורום


To DOWN WITH LOVE Official WebSite
To DOWN WITH LOVE Official WebSite