יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

סרטים "דיגיטליים", בעד או נגד?

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
sivanvs
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 14/07/02

הודעהפורסם: 23:34 18/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

בעקבות שבוע "עצמאי בלילה" ביוזמת ערוץ הסרטים (4), במהלכו מוקרן מדי לילה סרט עצמאי הצולם במצלמה דיגיטלית, תהיתי.
אני חייבת להודות שאני לא אתנגד למצלמה דיגיטלית שתאפשר לי לצלם סרטים פשוטים וזולים, ותאפשר לי לחוות עשיית סרט.

מה אתם חושבים על צילום סרטים כאלה? הסרט שמוקרן היום הוא בבימויו של איתן הוק, ואני בטוחה שהוא יכל לממן הפקה קצת יותר מושקעת, אז למה הוא בחר דווקא בזה? האם אנחנו מתגעגעים לריאליזם האיטלקי? מה יש בצילום המחוספס והאמיתי הזה שמושך במאים רבים ליצור סרטים כאלה?
אני חושבת שכמו שנאמר בפרסומת ל"עצמאי בלילה", יש נטייה לרדת לשוליים בזמן האחרון. לא עוד קומדיות רומנטיות לא מציאותיות, לא עוד סופים טובים המדביקים לצופה חיוך שנמחק ברגע שאור השמש מחזיר אותו למציאות המרה, שנות התשעים המאוחרות הביאו עמן בשורה טובה, שהיא לא כל כך טובה, קצת מציאות. וזה לא נגמר בסרטים עצמאיים המצולמים במצלמות דיגיטליות, מדובר גם בסרטים טיפה יותר מוכרים: "רקוויאם לחלום", "מועדון קרב" והרשימה עוד ארוכה מאוד...
אני בעד.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: sivanvs בתאריך 2002-08-19 00:35 ]

[ הודעה זו נערכה על-ידי: sivanvs בתאריך 2002-08-19 00:36 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 2:40 22/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

את קצת מבלבלת לפי דעתי, אין קשר ישיר בין ציוד הצילום לבין אופי הסרט. כשאת כותבת סרטים דיגיטליים, אני ישר חושב על סרטים בטכנולוגיה מתקדמת... הדוגמה הכי מפורסמת לסרט בצילום דיגיטלי, היא כמובן הסרט האחרון בסאגאת מלחמת הכוכבים - "מתקפת המשובטים".

אני מניח שאת מתכוונת בדיוק לההפך מיזה - לסרטים על גבול העצמיים, שהמצלמות הדיגטלייות ה"כמעט בייתיות" מאפשרות להם להפיק סרט בלי סירבול מצד אחד, ובעלות נמוכה מצד שני. הצילום הדיגיטלי מאפשר גם להצע מניפולציות על החומר המצולם בקלות יחסית. סרט שמשתמש בכל מה שהזכרתי בפיסקה הזו הוא WAKING LIFE, סרט פורץ גבולות, אז אם לדברים האלו התכוונת - אני בעד (אבל אני גם בעד סרטים כמו מתקפת המשובטים...).
sivanvs
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 19:49 22/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

התכוונתי לסרטים שמצולמים במצלמות דיגיטליות, בגלל זה המילה דיגיטליים היתה במרכאות חיוך
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 17:45 23/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

גם להגיד "סרטים שצולמו במצלמות דיגיטליות" מפספס את הכוונה שלך (לפחות לפי מה שאני הבנתי). מצד אחד יש סרטים יקרים מאוד שנעסו בהפקות ענקיות וצולמו במצלמות דיגיטליות, ומצד שני יש סרטים בסיגנון "עצמאי" שצולמו בהפקה דלה יחסית עם מצלמות וידאו.

אבל בכול מקרה התיוג הזה מפספס את הרעיון, הרי זה שציוד הצילום הוא הדבר העיקרי שקובע את אופי של הסרט. האם מה שאת מדברת עליו מתאים לחוקים של דוגמה 95' ?
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 17:50 23/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

דרך אגב, הייתי שמח לשמוע את דעתך (ודעת גולשים נוספים) על דיון אחר שנהלנו כאן בעבר, ונגע בכמה אספקטים שהוזכרו כאן.

אל הדיון "מה הייתם רוצים בקולנוע?":
http://movies.israel.net/forum/viewtopic.php?topic=51&forum=7
sivanvs
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 20:21 26/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

התכוונתי לסרטים שצולמו בתקציבים קטנים מאוד. סרטים עצמאיים.
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי