יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

ציידי הערפדים חוזרים לעיר

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
yevgeniy_11
שחקנ/ית פורם ראשי/ת
שחקנ/ית פורם ראשי/ת

בפורום מ: 19/04/03

הודעהפורסם: 9:29 9/05/04    נושא ההודעה: ציידי הערפדים חוזרים לעיר הגב עם ציטוט

אתמול הלכתי לסרט ואן הלסינג והנה דעתי על הסרט:
היו לי הרבה ציפיות מהסרט ובכמה מובנים ציפיות זה לא תמיד דבר טוב.
נתחיל מעלילת הסרט: את האמת לעלילה טובה לא ציפיתי מהסרט כי מסוג הסרטים האלה רוב הסיכויים שלא תמצאו עלילה ודיאלוגים טובים, וזהו גם המקרה של ואן הלסינג. הסרט מספר על צייד מפלצות ששמו גבריאל ואן הלסינג (יו ג'קמן) שפועל למען מסדר סודי הממוקם ברומא ונותן הוראות לואן הלסינג לגבי מפלצות שונות. ואן הלסינג עושה יותר מדי רעש בביצוע המשימות שלו ולכן הוא האיש המבוקש ביותר באירופה (כולם חושבים שהוא רוצח) אך מצד שני יש קומץ אנשים שאוהבים אותו. ואן הלסינג איבד את זכרונו אחרי מעשים רעים שעשה וחבל מאד שאת הקטע הזה לא מרחיבים בסרט. אחרי החיסול של ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד, ואן הלסינג מקבל משימה בטרנסילבניה שמטרתה לחסל את הרוזן דרקולה (ריצ'רד רוקסבורג), שבו נלחמת משפחת ואלריוס שנשבעה שלא תגיע לגן עדן עד שלא תהרוג את דרקולה. הבעיה שלמשפחה נותרו רק שני צאצאים: אנה (קייט בקינסייל) ו-ואלקאן (וויל קמפ). ומשימתו של ואן הלסינג כוללת גם לשמר את שני הצאצאים במטרה לעזור למשפחה כולה. לואן הלסינג חובר קארל (דיוויד וונהאם, ששיחק את פאראמיר בשר הטבעות) וביחד הם הופכים לזוג קומי די משעשע. כשואן הלסינג מגיע לטרנסילבניה הוא מגלה שלדרקולה יש איזושהי מזימה זדונית שאף אחד לא יודע עליה ושבמזימה מעורבים גם איש הזאב והיצור שיצר ד"ר פרנקינשטיין.
וזוהי בעצם העלילה שהיא עלילה טיפוסית לסרט כזה. וכמו שאמרתי- דיאלוגים מחוכמים אין בסרט וגם אירועים ממש מפתיעים.
אבל הציפיות שכן היו לי בסרט התממשו: השחקנים בסדר גמור ובמיוחד דייוויד וונהאם שעושה כאן תפקיד מצחיק מאד. יו ג'קמן, קייט בקינסייל והשאר גם משחקים טוב, ובמיוחד ריצ'רד רוקסבורג- הדרקולה האולטימטיבי.
האפקטים הויזואליים מאד יפים, אולי הם לא ברמה של שר הטבעות, אבל הם מספקים את הסחורה. מה שמאד היה יפה זוהי התפאורה והצילום- הכל יפה ומושלם עד הפרט האחרון: החל מטירתו של הרוזן דרקולה ועד למעבדתו של פרנקינשטיין. הסרט מצולם בגוונים של אפור, שחור וירוק כהה וזה מאד תורם לאווירה של הסרט. חבל רק שהסרט לא מצליח להפחיד והוא כמו סרטי המומיה (שעשה אותו במאי- סטיבן סומרס): לא מפחיד ובעצם סרט לכל המשפחה. אולי רק ילדים ממש קטנים ימצאו משהו מפחיד בואן הלסינג.
הסאונד של ואן הלסינג לא משהו אבל גם בסדר. כשחושבים על ואן הלסינג מגלים שזה לא סרט חשוב ממש וגם לא ממש רציני, אבל התפאורה, העיצוב, השחקנים הטובים והאפקטים עושים את ואן הלסינג סרט מוצלח שיש בו גם הרבה סצינות אקשן יפות ומהירות.
אז לסיכום: ואן הלסינג הוא לא סרט חובה אבל אפשר לראות אותו בכיף והוא יעביר לכם שעתיים של הנאה בקולנוע. הרי לא צריך לראות רק סרטים רציניים וחשובים ולעיתים כדאי גם לצחוק קצת ולהנות מסרט כמו ואן הלסינג. אך מיותר לציין שאלה שלא אוהבים את הז'אנר או אלה שלא אהבו את סרטי המומיה לא יאהבו גם את ואן הלסינג.

3.5 כוכבים מתוך 5.

אשמח לקבל תגובות.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
mulder
שחקנ/ית פורם ראשי/ת
שחקנ/ית פורם ראשי/ת

בפורום מ: 10/06/02

הודעהפורסם: 19:40 10/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

דבר ראשון אגודל למעלה על הביקורת!

באמת תהיתי מאיפה קארל מוכר לי. הדמות שלו כל כך שונה מהדמות בשר הטבעות (פאראמיר) , כנראה שבגלל זה לא קישרתי.

אני נהניתי מאד מכוריאוגרפית הקרבות בסרט, הכל זרם בצורה חלקה, ולא נתן תחושה של דז'ה וו. זירות הקרב היו ממש מרשימות, וכל האווירה הגותית תפסה אותי.

אני גם אהבתי את הפסקול, הוא היה לא רע בכלל והתאים לאווירה.
בסה"כ זה באמת סרט כיפי לאנשים שאוהבים סרטי פנטזיה.

שימו לב שהוא די דומה לסרט מלחמת האופל - אנשי הזאב מול הערפדים (וגם קייט בקינסייל שיחקה בשני הסרטים).
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ
yevgeniy_11
שחקנ/ית פורם ראשי/ת
שחקנ/ית פורם ראשי/ת

בפורום מ: 19/04/03

הודעהפורסם: 17:29 11/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אתה צודק- הסרט באמת מזכיר מאד את מלחמת האופל, גם בגלל הסיבות שציינת, אך גם מבחינת מבנה: העלילה לא משהו, הדיאלוגים מעבירים הרבה מאד קלישאות ובכלל העלילה כל כך לעוסה שלעיתים יש קטעים משעממים בסרט, אך מצד שני האקשן, השחקנים (לדעתי קייט בקינסייל שיחקה טוב מאד וגם השחקנים ששיחקו את ויקטור וקרייבן היו ממש טובים), התפאורה, הצילום והאפקטים (במיוחד של אנשי הזאב) הם מאד מרשימים ועושים את הסרט לטוב ומשכיחים ממך את העובדה שעלילת הסרט לעוסה ומשומשת מאד.

בואן הלסינג אולי העלילה לא דומה לשאר עלילות סרטי אימה\פנטזיה\פעולה\הרפתקאות אבל בכל זאת למרות שהרעיון חדשני הדיאלוגים והמצבים לא מחדשים כלום.

בעבר דיברו שהסרט ואן הלסינג אמור להיות כמו הסרט ג'נטלמנים מובחרים אך למזלי ואן הלסינג היה טוב יותר. אני בכלל לא אהבתי את הסרט ג'נטלמנים מובחרים, אפילו שהרעיון היה מעניין- הסרט יצא גרוע: שחקנים גרועים, הרבה קלישאות ובכלל סרט משעמם.
אבל ואן הלסינג לעומת ג'נטלמנים מובחרים הוא סרט בסדר וגם בלי השוואות הוא סרט מאד בסדר.
sami balagun
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 11/07/02

הודעהפורסם: 15:17 10/06/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

זאת הבעיה המרכזית של הסרט שהוא יותר מדי בסדר
הכל אצלו בסדר ומה... יענו אין כלום שום רגש לא תופס אותך במהלך הצפייה בסרט.
גם אני כשיצאתי מהאולם חשבתי שהסרט בסדר ואז יצאתי החוצה וכבר נהיה חושך (הלכתי להקרנה של 7) ותפסה אותי התחושה שבזבזתי סתם שעתיים
ותאמינו לי זאת לא ההרגשה שאמורים להרגיש אחרי סרט.
חתולה פראית
אורח

הודעהפורסם: 16:29 30/09/04    נושא ההודעה: סרט מהמם!!!!!!!!! הגב עם ציטוט

אהבתי את הסרט נורא!!!!!!!
סרט לכל המשפחה...
הסרט לא מפחיד וכדי לראות אותו עם כל המשפחה....
מומלץ בחום...
השחקנים נהדרים במיוחד יו ג'קמן (ואן הלסינג) הכוסון!!!!!!!!!!!!!!
תהנו..... חתול לבן
אגודל למעלה
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי