יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

יש הבדל בטעם של נשים וגברים בקולנוע??

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
פנגו חתול קטן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 11/06/02

הודעהפורסם: 14:44 1/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

זה נכון שגברים אוהבים כמעט לגמרי רק סרטי פעולה ומד"ב. וגם קצת קומדיה.
ונשים יותר אוהבות רומנטי ודרמה?

כי לגביי זה פשוט לא נכון, אני מאוד אוהב דרמות וסרטים עם עומק, ופעולה-לא עושה לי את זה.
ורומנטי זה תלוי,כי נגיד את אוכל מהיר נשים גנובות לא אהבתי בכלל. וטיטניק כן.

אחותי אומרת שאם גבר אוהב רק פעולה אז הוא ממש שטחי אז האם כל הגברים ככה? וגם שבני נוער [בגלי] אוהבים סרטים כאלה,חוץ ממקרים מיחודים [אני].
אז מה אתם אומרים???
פנגו חתול לבן קטן.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
מארק
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 23/08/02

הודעהפורסם: 8:40 2/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לא יודע למה זה, אבל איכשהו זה נכון. אני אוהב בעיקר סרטי פעולה ומד"ב. אם כבר אז הרפתקאות. נכון שמדי פעם אני אראה איזו קומדיה אבל זה רק אם אין לי משהו טוב יותר לראות/לעשות.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: אורן בתאריך 2002-09-03 19:32 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ
נתי
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 15/06/02

הודעהפורסם: 18:55 2/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לגבי זה נכון חלקית כי אני די מתעבת סרטי פעולה (אלא אם כן זה פעולה שיש בו עלילה מעניינת ולא שטחית) ואני באמת חולה על דרמות,אבל מצד שני, סרטים רומנטיים לא ממש "עושים לי את זה" במיוחד לא הקיטשים והמשתפכים ,אם זה רומנטי בגבול הטעם הטוב אז נו,פססדר.
אני גם אוהבת מאד סרטי מתח ואימה
לגבי מד"ב-לא ממש אוהבת את אלה שזה כבר ממש בדיוני כמו מלחמת הכוכבים ,אבל את סיינס למשל כן אהבתי.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 19:00 3/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

בגלל שאנחנו חיים בחברה שמתיחסת אלנו ומחנכת אותנו בהתאם למיגדר שלנו, זה הגיוני שבהכללה יהיו הבדלי טעם בין המינים. לא רק מגדר "משפיע" על הטעם הקולנועי, גם גיל ורקע אתני-חברתי משפעים על העדפות הסרטים שלנו. בכול מקרה, ברור שלא כולם מתאימים סטראוטיפ (ואני הייתי מרחיק לכת ואומר, שאף אחד לא מתאים בדיוק לסטראוטיפ).

אני חושב שאם סרט הוא טוב, אבל ממש טוב, רוב האנשים יוהבו אותו בלי קשר למין שלהם. לעומת זאת, סרטי ז'אנר רגילים יהיו יותר "נסבלים" לקהל היעד שלהם.

לגבי ההערה של נתי (כפי שפנגו הביא אותה) "אם גבר אוהב רק פעולה אז הוא ממש שטחי", יש בזה משהו - אם מישהו אוהב רק דבר אחד ולא פתוח לשום דבר אחר, אז אני חושב שמתוקף ההגדרה הוא שטוחי (גם אם הוא אוהב רק דרמות "עמוקות").

ולגבי ההתיחסות של נתי למד"ב, אני חושב שמדובר בסביבה/רקע (Setting) לסיפור ולא במשהו שממש מגדיר את הסרט - מד"ב יכול להיות סרט פעולה עתידני אבל גם דרמה המעלה שאלות עמוקות (עיר אפלה, GATTCA), כך שלא הייתי מתיחס לסרטי מד"ב כמיקשה אחת.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: אורן בתאריך 2002-09-03 20:07 ]
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 21:48 5/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

In general I agree with the points Oren brought up, and I want to add another issue, the issue of identification.

Although there are exceptions, most action films bring into life a masculine hero. I believe that for man and boys, a strong succesful masculine charcater can be fun and exciting to identify with. For girls and women this "action" roles perhpas don't mean so much. In general girls/women may go to see the same movie, less for the action but more for the handsome guy doing all the action.

It can also be connected to real roles we have to take in life. Boys at age 17, close to their military service may feel even stronger identification with a character holding a gun (they them self will do it soon, it even makes sense to take interest)...

but i don't know. I find my self this days quite tired and even replled from violent movies. I feel that it does not enjoy me, and it is hard for me to understand how it can be different for others... and i am a women, so i guess i fit in, for one reason or the other, into the statistics. But Science fiction i like!

[ הודעה זו נערכה על-ידי: אורן בתאריך 2002-09-06 00:53 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
sivanvs
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 14/07/02

הודעהפורסם: 22:36 8/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני חושבת (במיוחד מקווה) שגברים ונשים שמתייחסים לקולנוע קצת מעבר לשעתיים בידור כשאין מה לעשות, יאהבו סרט (וכמובן שזו הכללה גסה) אם הוא באמת טוב, ולא סתם קישקושים שהמטרה שלהם היא רווח...סרט טוב יכול לבוא מכל כיוון, גם קומדיות רומנטיות וגם סרטי פעולה...
אני יודעת שלפחות אצלי זה ככה...
ואני יכולה להנות מכל ז'אנר קולנועי אם הסרט באמת מדבר אליי ואם אני רואה שהסרט טוב כיצירה. (בין אם יש שם דם או נשיקות...)
היא
נערת הדרקון
נערת הדרקון

בפורום מ: 14/06/02

הודעהפורסם: 13:59 16/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לחיבה והנאה מסרטים יש כמובן הקשרים סוציולוגים של ציפיות הסביבה שבה כל אחד מאיתנו גדל אבל מי שמקשיב לעצמו לעיתים עשוי לגלות שגם בז'נר שהיא/הוא לא אוהבים יש סרטים שכן אוהבים ולהפך.
לעיתים ההנאה מהסרט תלויה במצב הרוח /עיפות/גיל ונסיון חיים או החברה שאיתה הלכנו לסרט מסוים.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: היא בתאריך 2002-09-29 20:31 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי