יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

בקשה (די דחופה) לעזרה

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
Darkanna
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 9/03/05

הודעהפורסם: 15:38 19/06/05    נושא ההודעה: בקשה (די דחופה) לעזרה הגב עם ציטוט

היי, אני יודעת שאני לא מבקרת פה הרבה או מזמן, אבל קראתי חלק מהביקורות... לא עם הכל אני מסכימה אבל- על טעם ועל ריח...
בכל אופן, אני עושה עכשיו עבודה על קולנוע, ובמסגרת העבודה אני צריכה לעשות ראיון עם מישהו שעוסק בקולנוע... אני אשמח אם מישהו פה, שמבין הרבה בקולנוע, לומד\עוסק\אוהב מאד, יוכל לענות על השאלות שלי...

1. מהו ז'אנר קולנוע?

2. מה לדעתך גורם לשינוי בסגנונות הקולנוע?

3. מהו הז'אנר הפופולארי ביותר בתקופה האחרונה ולמה לדעתך דווקא ז'אנר זה זכה להצלחה רבה?

4. מה היה הז'אנר המקובל בתקופות הקודמות ומדוע הוא פחות מפורסם עכשיו?

5. מהו ז'אנר הקולנוע האהוב עלייך ולמה?

תודה רבה מראש לכל מי שיענה על השאלות, אתם עוזרים לי מאד!
לאב, DarkAnnA!
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

הודעהפורסם: 16:08 19/06/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

חיוך גדול הא, ואם אפשר, שכל מי שעונה יכתוב אם הוא עוסק\לומד בקולנוע ואם אתם רוצים קרדיט-מה השם שלו... חיוך גדול
תודה רבה!

לאב, DarkAnnA!
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 5/11/03

הודעהפורסם: 19:08 19/06/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני מאוד אוהב קולנוע ואם אני יכול לעזור אז בכיף....אני לא לומד קולנוע (טעות חיי) אבל אני מתכוון לעשות ככה אחרי הצבא, אני רואה סרטים מגיל 0 יש לי בבית איזה 3000 סרטים בוידאו ועוד איזה 200 בדיוידי, קולנוע זה החיים שלי....

תשובות לשאלות:
1. ז'אנר קולנוע הוא סגנון של סרט מסוים, לעתים סגנון שמעלה רגש, לדעתי אין סרט שיש בו רק ז'אנר אחד וכל הסרטים משלבים ז'אנרים רבים אך יש בהם ז'אנר עיקרי אחד או שניים.

2. דרישות הקהל.

3. משנת 2000 בערך ז'אנר הפנטזיה והקומיקס נכנס חזק לשוק, זה התחיל בגלל שר הטבעות והמשיך בגלל הארי פוטר, ספיידרמן אקסמן וכו'...הז'אנר(ים) זוכה להצלחה כי הוא מבוסס על ספרים והרבה כאלה שקראו מעוניינים לדעת איך הספר יראה על המסך וכמובן מצליח בזכות המכונה השיווקית המשומנת היטב.

4. אני זוכר ז'אנר שמאוד הצליח (אבל לא הבנתי את המילה "מקובל") זה ז'אנר סרטי הפעולה והאקשן הטהור סטייל שוורצנגר, סטלונה, סיגל וכו'...הז'אנר התחיל להיראות קיטשי, פשוט ושטותי והקהל דרש קצת יותר תחכום, זאת הסיבה שהיום לא תמצאו סרט שהוא אקשן טהור ואין בו את השכלולים והקונצים של ההיי טק של היום.

5. אני אישית מאוד אוהב כל סרט שהוא חדשני מבחינות טכניות ומבחינת התסריט, אני אוהב מקוריות אבל לא אוהב סרטים זרים (כמה מקוריים ופשוטים שיהיו הם משעממים אותי!!) ואני אוהב צילום ועריכה טובים. לדוגמא "עיר החטאים" וכאלה...אם הייתי צריך להתמקד על ז'אנר הייתי הולך יותר על קומדיות שחורות ופשע וכאלה....אבל אין לי ממש ז'אנר מועדף, אני אוהב הכל מהכל.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ
Darkanna
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

הודעהפורסם: 10:59 20/06/05    נושא ההודעה: תודה רבה! הגב עם ציטוט

תודה רבה, עזרת לי מאד! אגודל למעלה לא כתבת פרטים אז אני פשוט אכתוב שזה מישהו שלומד קולנוע ומשתתף בפורום הקולנוע הזה אבל... וד"א, אני מסכימה איתך אבל אני חושבת שפעם היה מקובל יותר הסגנון הדרמטי- זה על האהבה ובגידה והכל- כמו טלנובלה אבל בשעה וחצי... אבל זה היה קצת לפני שוורצנגר אז...
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 11/07/02

הודעהפורסם: 20:08 21/06/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ז'אנר זה אסופה של מוסכמויות אשר התגבשו לאורך השנים ותוכם יוצקים את הסרט עצמו.
הבמאי יכול להחליט לשבור את המוסכמויות של הז'אנר או לפעול לפיהם ובתכלס אותו סיפור יכול להגיע בעשרות ז'אנרים ותת-ז'אנרים שונים.

השינוי בסגנונות של הקולנוע נובע מהאבולוציה הטבעית של אומנות הקולנוע ומהשינויים הפוליטיים חברתיים שחלים בעולם.

מסכים עם ביטון- לדעתי זה גם נובע מהחשיפה המחודשת של הציבור לקלאסיקות העבר, אפשר להגיד שגם גיבורי העבר (קומיקסים) מין נוסטלגיה לתקופה שהתחילה לדהות.

התקופה המפחיה של סוף שנות ה-90 שבה פרצו קומדיות הנעורים בההה אבל בתכלס זה משתנה מהר מאוד ותמיד יש מספר ז'אנרים שמצליחים במקביל אז בלתי אפשרי ממש לשים אצבע על דבר ספציפי. וחוץ מזה זה עובדה ידועה שלפופולאריות של תווך חיים קצר למדי וכאשר מגיע השלב שכל הסרטים מתחילים להדמות אחד לשני אז הז'אנר מתחיל לאבד פופולאריות (כמו סרטי האימה כיום- רעש לבן, משחקים נסתרים, הצלצול וכול..)

לא חושב שאפשר להגביל את עצמך לז'אנר, לסגנון קולנועי זה כן אבל לז'אנר זה ממש לא לעניין כי בסופו של דבר כולם רואים ואוהבים סרטים מסוגים שונים ואני לא מכיר בן אדם אחד שיכול להגין אני אוהב רק סרטי אקשן או רק סרטי קומדיה זה לא ריאלי.
אם לבחור סגנון אז אני יותר אוהם סרטים מהירים ומסוגננים אין לי הרבה עצבים לסרטים שבקושי זזים.
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי