יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

טום הנקס זוכה בפרס על הישג חיים

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> חדשות קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 11:01 16/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

AFI - מכון הקולנוע האמריקאי (American Film Institute), העניק לשחקן טום הנקס את הפרס על הישג חיים. טום הנקס הוא הזוכה ה-30 בפרס.

בין הזוכים הקודמים בפרס: ג'ק ניקולסון, קירק דאגלס, קלינט איסטווד, אלפרד היצ'קוק, סטיבן ספילברג, מרטין סקורסיזי ועוד.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: אורן בתאריך 2002-06-16 12:05 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
פנגו חתול קטן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 11/06/02

הודעהפורסם: 12:20 16/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לדעתי זה מגיעה לו, הוא גם שחקן
מ-ד-ה-י-ם!!!!, במיחוד "בפורסט גאמפ"
הוא ממש מפעים!
הוא גם ב"להתחיל מחדש" הוא טוב, אבל הסרט בינוני למדיי והרעיון [הטוב] מוחמץ! בגלל שהבמאי ממש גרוע! הוא הרס את הסרט!
יש לכך הרבה סיבות: [-ספוליד-]להתחיל מחדש-
הסיבה הכי גדולה זה שהוא נסחף לבד לאי! אני ממש מצטער לומר, אבל אי אפשר לעמוד באתגר שכמעט כל הסרט יש שחקן יחיד במאים לא עושים זאות מסיבה אחת: זה משעמעם את הצופה כי אי אפשר לבנות דיאולוג בין דמיות,יש את הבדיחה של הכדור עף שהוא מדבר עלו,אבל זה לא מצחיק זה משעמם. ונוקדה השנייה זה שיש יתעסקות יתר בפרטים שהם תכנים,כלומר הסרט מתמקד באיך שהוא שרד ופרטים מסוג זה[הוא לקח עץ וניסר אותו ,איך הוא גילה את המארה שם הוא יכול להתחבא ועוד....] זה אומנם חשוב אבל זה עדיין לא מענין מספיק וזה לא מרתק את הצופה למסך. אבל לדעתי הבמאי והתסריטאי היו יכולים להוסיף דברים נוספים כגון: שהוא פשוט היה נסחף עם עוד משהו!! זה היה יכול להיות מדהים! כי הדמיות היו יכולים להיות התחילת הסרט שטיחות וסתמיות בהתחלה,
ובמהלך הסרט הם היו מתגלים והדמיות היו יכולים להגיע לעמוק בדר"כ לא מגעים כי אין זמן להכיר את כל כל דמויות מקרוב. גם היה יכול להיות בנהם דיאולגים מרתקים ויחסים מרשמים
ועמוקים. מלבד זאות, היה צריך לראות בסרט את הדירדור הנפשי בצורה יותר חזקה כי מראים בצורה קלושה מאוד את זה שהוא לאט לאט משתגע.
עוד דבר שהיו צרכים לעשות זה את הסיפור של אשיתו[הלן אנט] איך היא דואגת והיה אפשר ליצור עוד עלילה מישנית שתהיה גם מרגשת . וגם היה אפשר לראות איך מחשפים ולא מוצאים אותם זה מכניס קצת "אקשן" אבל לצערנו הרב הבמאי לא משתמש בשום דבר ממה שציניתי וזה יצור סרט משעמם עם עליליה תקועה. מה שכן זה סרט מוערר מחשבה ומפתח דיון כי אני ואחותי דנו בסרט ועלנו שאלות כגון "מה היתה עושה אם היתה נתקע "
וכאלה.... המשחק מצוין והצלים ממש מדהים!
אבל הוא לא מענין מספיק ויש הרגשה מנכרת של
נו...!!!!!!! [שיקרה כבר משהו] אבל לא קורה כלום.
בגלל זה אני יפסוק:
אפשר ללכת.
3
נ.ב
סליחה על האורך.אני רוצה שתגיבו

[ הודעה זו נערכה על-ידי: פנגו חתול קטן בתאריך 2002-06-16 14:35 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

הודעהפורסם: 13:14 16/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ראשית, למי שלא ראה את הסרט "להתחיל מחדש" התיאור הבא כולל מידע שיכול להחשב ל"ספויילר" לצפייה. אז פנגו,חשוב מאד שכאשר אתה כותב על סרט ומגלה פרטים על סופו או על התרחשויות שאינן קורות ממש בתחילתו, שתציין זאת. הקוראים שלא ראו את הסרט לא רוצים להרוס להם את ההפתעה.
אתה יכול לעשות כך:
<ספויילר ללהתחיל מחדש> ולסיים באותו אופן
<סוף ספויילר ללהתחיל מחדש>. עד כאן הודעות מנהלתיות. וכעת לעניין עצמו.

<ספויילר ללהתחיל מחדש>
ובכן, נראה לי שכל הרעיון של הסרט היה להראות מה קורה לאדם שנמצא מבודד מכל חברה. האופן בו ההסתכלות שלו על העולם משתנה. להראות מה קורה לאשתו במקביל ינתק לדעתי את הצופה מתחושת הבידוד. הרי כמו הגיבור, גם הצופים קצת תקועים על האי - מתנודדים בין תקווה לבין יאוש. האם שמת לב לכך שבסופו של הסרט כאשר הגיבור חוזר לחברה הוא רואה את הדברים בצורה שונה. השפע הרב של האוכל (כשלו היה כל כך מעט!) הפאר של המלון... אני כצופה הצלחתי ממש לחוש את הרגשות ואני חושבת שזה לא היה עובד אלמלא היינו נמצאים יחד עם הגיבור לבד על האי במשך כל כך הרבה זמן...

אני גם חושבת שיש פספוס בסרט, אבל לא הייתי הופכת אותו לסרט אקשן (יחידות החיפוש שהצעת) או לדרמה בה הוא תקוע על האי עם עוד אדם. למעשה, אני לא מספיק זוכרת מה לא אהבתי בסרט. אולי הסוף היה קיטשי מדי לטעמי. אני חושבת שאם הסרט היה אמיץ הוא היה מראה איך הגיבור לא מצליח להסתגל חזרה לעולם בצורה יותר חריפה.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: יעל בתאריך 2002-06-16 14:16 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 13:39 16/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

עוד על "להתחיל מחדש" בביקורת של יעל (שנכתבה בדיוק לפני שנה): http://movies.israel.net/cast/cast.html
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
פנגו חתול קטן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 13:41 16/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לדעתי זה לא עובד!ועובדה שהמון אנשים לא התלבהו בכלל מהסרט הזה וכולם אמרו שיש פה פיספוס.אולי זה ה-מטרה של הסרט אבל לדעתי היה אפשר להפוך אותו להרבה יותר מענין ועמוק. הרעיון של הסרט לשים אדם על אי בודד ולאורך יותר מ90 דקות לראות אותו גורר עצים למדורה זה פשוט-משעמם-.
אין מה לעשות.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: פנגו חתול קטן בתאריך 2002-06-16 14:42 ]

[ הודעה זו נערכה על-ידי: פנגו חתול קטן בתאריך 2002-06-16 14:52 ]
יניב חקמן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 17:37 16/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ויש לי הרגשה שהוא יזכה באוסקר השנה.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
פנגו חתול קטן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 21:32 16/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לי לא אם כן "הוועדה הפלצנית האקדמית" [שם חיבה ] יראו את טעמם הגרוע.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: פנגו חתול קטן בתאריך 2002-06-16 22:34 ]
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> חדשות קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי