יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

טומא מאוהב

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
munchie
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 6/06/02

הודעהפורסם: 0:18 12/05/03    נושא ההודעה: טומא מאוהב הגב עם ציטוט

מעניין אותי לשמוע מאנשים שצפו בסרט הלא שגרתי הזה, מה הם חשבו עליו.
אני עוד לא בטוח מה אני חושב עליו, ויותר מכך - אני עוד לא יודע אם הסרט הזה שווה ניתוח ומחשבה מעמיקה, או שהוא סתם סרט צרפתי חביב... ב

ספוילר

כל מקרה, אני חייב לאמר שהסרט עשוי בצורה מאוד חכמה, במיוחד במישור הוויזואלי [כל הסרט מצולם מנקודת מבטו של טומא]. הרעיון של להציג אדם שסובל ממצב פיזי-נפשי מסויים [אגרופוביה במקרה הזה], בבדידותו ובמאבקו להעתעלות מעל למגבולותו, נראה לי טיפה נדוש. אבל בכל זאת, המאבק כנגד ה"בעיה" של טומא, הוא לא שגרתי - כלומר, זה לא עוד סיפור הוליוודי של אדם שמתחיל בתור מסכן ודפוק, מלא רחמים עצמיים, שלבסוף מתגבר על הפחד/מחלה שלו, וכובש אותה. וזה, לדעתי, מה שהופך את הסיפור לייחודי - העובדה שטומא, על-אף הפוביה שלו, נראה מרוצה מחייו [הוא אינו יכול לצאת מביתו או אפילו להיות באותו חדר עם אדם אחר]. למעשה, האנשים סביבו [שמתקשרים איתו דרך טלפון-וויזואלי] נראים יותר מושפעים מהפוביה, מאשר טומא עצמו. מלודי למשל, הבחורה ממועדון ההיכרויות, מנסה להיכנס עם טומא למערכת יחסים שמראש נדונה לכישלון, רק שהיא חשבה שיש תקווה ליחסים ביניהם, וטומא ידע בנפשו שאין תקווה. לכן, כשהקשר נותק, מלודי נראתה סובלת יותר ממנו. האגרופוביה של טומא, מצליחה לשבש גם את חייה של הפרוצה שהוא רצה להזמין דרך חברת הביטוח.

השאלה שלי היא כזו - האם טומא באמת חש אפטיה לגבי הניתוק שלו מהחברה, ורק לבסוף הוא הבין שאין מנוס והוא חייב לצאת לעולם? או שלכל אורך הדרך הוא סבל, ורק העמיד פנים שמבחינתו המצב בסדר?

בכל מקרה, כל תגובה/תשובה תתקבל בברכה חיוך

ועוד דבר - איך קוראים לסרט בצרפתית?
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 2:33 12/05/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לא ראיתי את הסרט הנ"ל (רק שמעתי עליו) וגם לא ראתי את רוב ההודעה שלך (בגלל הספוילר), כך שלצערי אני לא יכול לתרום הרבה לדיון הזה. אני כן יכול לספר ששמו בצרפתית הוא:
Thomas est Amoureux

דף הסרט ב-IMDb נמצא כאן: http://us.imdb.com/Title?0262826
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
אורח

הודעהפורסם: 12:48 12/05/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

>ודה חיוך
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי