יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

הערה לגבי הביקורת של קיל ביל 2

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
אורח

הודעהפורסם: 22:59 13/05/04    נושא ההודעה: הערה לגבי הביקורת של קיל ביל 2 הגב עם ציטוט

הערה אולי טכנית, אבל הייתי מציע להוציא מהביקורת את השם המפורש של הכלה. אז נכון, בדיעבד זה לא נראה כמו מי יודע מה ספויילר, אבל: אחד, זה יכול לבלבל (כי מי שלא ראה את הסרט לא אמור לזהות את השם בכוחות עצמו ולא יבין על מי בכלל מדובר); ושתיים, טרנטינו בחר להסתיר את השם ואז לחשוף אותו, ולכן אפילו אם אין לכך משמעות נסתרת, עדיין חבל לקלקל לו אחרי כל ההשקעה.
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 9:15 14/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

תודה על תשומת הלב, אבל זה לא פרט שעבר בלי מחשבה.
קודם כל, בעיני, זהו ספוילר קטן מאוד ואנחנו מרשים לעצמנו לפרסם פריטים כאלה בביקורות. במידה ומישהו רוצה להשמר בצורה אדוקה מפרטי מידע כאלו, רצוי שיקרא את הביקורות רק לאחר שראה את הסרט. לפעמים יש פרטים יותר מהותיים שאנחנו מפרסמים בביקורות, אך אז אנחנו מזהירים מפניהם ולרוב אף מספקים יכולת "לדלג" מעליהם. במקרים אחרים, כמו זה, המידע מוצג בצורה עמומה, המאפשרת למי שכבר ראה את הסרט להבין במה מדובר, אך לא תהיה ברורה בצורה מיידית לאלו שעדיין לא ראו אותו. בנוסף, המידע הזה לא מפורסם סתם, יש לו איזשהי תרומה לביקורת, אם מבחינת "חומר למחשבה" לדיון הביקורתי ואם מבחינה סגנונית חוויתית. האחרון הוא המקרה הפעם - יעל "משחקת" עם השם לאורך הביקורת באותה צורה בה עשה זאת טרנטינו, דבר שיקרוץ לחלק מהקוראים שכבר ראו את הסרט.

בכל מקרה, הסתכלתי שוב על הפיסקה בה מוזכר השם, ואני עדיין חושב שזה נעשה בצורה עמומה מספיק לאלו שעדיין לא ראו את הסרט ולא מחפשים את המידע הזה באופן מודע.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
mulder
שחקנ/ית פורם ראשי/ת
שחקנ/ית פורם ראשי/ת

בפורום מ: 10/06/02

הודעהפורסם: 12:18 14/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

שיט, אחרי הדיון הזה אין סיכוי שאני אקרא את הביקורת בלי לשים לב לפרט הזה באופן מודע.
אני אחכה עד אחרי שאראה את הסרט.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

הודעהפורסם: 13:20 14/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אורן כמובן צודק, זה היה מכוון ומודע, אני רק שואלת את עצמי מדוע זה בעצם מהווה ספויילר? האם הסרט נשען על המידע מה שמה של הכלה?
בעיני מראש זה היה גימיק קצת מוזר/חסר תוחלת של טרנטינו. אשמח לשמוע מה אתם חושבים.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
yevgeniy_11
שחקנ/ית פורם ראשי/ת
שחקנ/ית פורם ראשי/ת

בפורום מ: 19/04/03

הודעהפורסם: 18:01 14/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

גם אני לא הבנתי את זה. למה באמת בעצם שמה האמיתי של הכלה מתגלה רק בסרט השני? הרי זה מידע לא ממש חשוב ובכלל זה לדעתי פרט די שולי ואפשר היה גם לגלות אותו בסרט הראשון.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
eranml
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 5/12/03

הודעהפורסם: 20:28 14/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

זה סתם קטע שטרנטינו כנראה חשב שיהיה מצחיק.
ספוילר
בסרט הראשון וגם בשני ביל קורא לכלה "קידו"- כאילו ילדה, כינוי שכזה, ובעצם זהו שמה האמיתי (ביאטריקס קידו)- אז זה כאילו קטע מצחיק (לא יצא משהו) שטרנטינו שם
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

הודעהפורסם: 22:20 14/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אה, נחמד. באמת לא שמתי לב לקטע של ה"קידו"...
Elad ZZZ
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 1/01/04

הודעהפורסם: 11:46 15/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

צוחק בקול רם צוחק בקול רם צוחק בקול רם

עוד מחווה..
זה מחווה לטלוויזיה האמריקאית שקוטלת קללות וגידופים על ידי ה- '*ביפ*' הידוע לשימצה. כמו כן, טרנטינו משחק עם השם שבשני החלקים גם עובר צנזורה וגם נאמר בגלוי. לדעתי הדבר נותן הבעה על הצביעות ועל הדו-פרצופיות של הטלויזיה האמריקאית לגבי נושא הקללות - יש תחנות טלויזיה שמצנזרות ויש כאלה שלא (HBO). טרנטינו מביע ביקורת פנימית על ערוצי הטלויזיה המצנזרים מאחר שהוא מאמין (כמוני) שאין צורך לצנזר קללות כלל..
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

הודעהפורסם: 15:18 15/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הממ... מעניין מאד. בהחלט תובנה ששמחתי לשמוע.
panter
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 12/04/03

הודעהפורסם: 3:12 17/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

מתי כבר תבינו. קיל ביל הוא סרט שטוח כפלקט. זה הסרט שהכי נהניתי בו אי פעם בקולנוע. אבל תבינו. טרנטינו עושה סרטים למטרה אחת- בידור. אין לו שום דבר להגיד על האנושות(לא. גם לא נאום הספיידרמן והסופרמן). טרנטינו הוא גאון קולנועי ומדובר בבמאי ובתסריטאי עם רעיונות מטורפים ומגניבים. אבל הסרט הוא חוברת קומיקס שקמה לתחייה.

קראתי ביקורות על להרוג את ביל שמתחילות לנתח את היחס לנשים והעולם הפנימי של טרנטינו בגלל שלא היה לו אבא ובלה בלה בלה בלה.

רואים בזמן הצפייה בסרט שהמחשבות היחידות שהיו לטרנטינו הם
"איך אני עומד לעשות כל שוט לשיא המגניבות, הקוליות והסטייל. אני מוכן לסכן אצבע מרגל ימין ולהמר שאלה היו המחשבות הכי עמוקות של טרנטינו שהוא כתב את התסריט.

אני לא מבין למה אנשים ממשיכים לנסות למצוא את קובריק או כל במאי אחר עם אמירה בטרנטינו. טרנטינו רב אומן בלתת כיף איכותי לאנשים. נקודה.

נ.ב מישהו שם לב כמה הסרט "לוק סטור ושני קנים מעשנים" חום ? (כן חום, הצבע!!)
anatush
אורח

הודעהפורסם: 19:38 17/05/04    נושא ההודעה: מסכימה עם פנתר ב 100% ומוסיפה הגב עם ציטוט

לפני שהגעתי להודעה האחרונה רציתי לכתוב בדיוק את אותו הדבר.
אם תחפשו משמעויות נסתרות או מסרים עילאיים סביר להניח שלא תמצאו אותם כי לרוב אלו אינם קיימים.
זהו חלק מהעניין.
הצפייה בסרטים היא בידור טהור. אין בו שמץ של הגיון ולכן אין צורך לנסות ולפענח את צפניו.
וכן, הסרט מלא במחוות לתרבויות, תקופות, שירים וסרטים. יש לקחת את זה כחלק מהכיף הכרוך בצפייה ולא לנסות לחבר קצוות חוטים שלעולם לא יתחברו.
זה לא סרט ששוכחים ברגע היציאה ממנו וגם לא סרט שחושבים עליו שעות אחרי בנסיון לפענח, לנתח ולהבין, אלא סרט שנזכרים בו ומחייכים, מצטמררים , צוחקים ו"חיים אותו מחדש".
ספוילר
עוד משהו לא קשור לחלוטין שרציתי לציין הוא שאם תסתכלו טוב תבחינו ב 2 פרטים מעניינים:
1. השחקן המשחק את פאי מאי הוא אותו השחקן המשחק אבל אחד מראשי ה"crazy 88".
2. אם תסתכלו טוב על הפרק הראשון תראו שעל כרטיס הטיסה של הכלה מופיע השם "ביאטריקס קידו".

ואגב, יעל, בעיני העובדה שטרנטינו לא הזכיר בקול את השם המלא של הכלה, תהייה מה שתהייה הסיבה לכך (וסביר להניח שאין סיבה), הופכת את גילוי השם שלה בביקורת לספויילר.
ובכלל, בעיני ככל שמגיעים אל הסרט הזה עם פחות מידע, כך נהנים יותר ולכן כל פרט שיודעים על הסרט הזה לפני שרואים אותו הוא סוג של "ספויילר".

בקיצור, תעשו חיים! אני כבר ראיתי פעמיים אגודל למעלה
כפיר
אורח

הודעהפורסם: 12:16 21/05/04    נושא ההודעה: כמה נקודות למחשבה לגבי "קיל ביל" הגב עם ציטוט

כמה נקודות לגבי קיל ביל שאולי לא יודעים:

דבר ראשון, השם של ביאטריס מוזר מדי בשביל להיות בלי סיבה - כנ"ל ה"ביפ". אולי זה מראה על המעבר שלה מרוצחת לאמא. ביאטריס היא דמות מהקומדיה האלוהית של דנטה שמובילה אותו בביטחה דרך הגיהנום. וקידו - שככה ביל קורא לה כל הזמן - משמעותו ביפנית דרך השד - קישידו - בניגוד לבושידו - דרך הסמוראי - מעבר בין רוצחת לאמא - שד למלאך.

האטורי הנזו הוא דמות מההיסטוריה היפנית והוא היה ראש צבא הנינג'ות של השוגון הראשון - בסביבות המאה ה-12. בסוף הסרט השני ביאטריס וביבי רואות סרט שבו בן של המוציא להורג של השוגון מדבר...נינג'ות מילאו תפקיד של רוצחים ומרגלים באותה תקופה - מוציאים להורג.

למה ביל, שהוא מאומן בקונג פו ויי-אי-דו (אומנות החרב היפנית) וכו', שניה לפני שהוא סוגר חשבון עם הרוצחת המסוכנת ביותר בעולם, מחסל בקבוק טקילה?

ודרך אגב - דייויד קאראדין (ביל) תפס את תפקידו של ברוס לי בסידרה קונג פו שהומצאה על ידי ברוס לי עצמו ועד היום מעריציו נוטרים לקאראדין טינה. הוא תמיד הגיבור ואף פעם לא חיסלו אותו...עד עכשיו. ואולי גם בגלל זה פאי מיי (אומן קונג פו) החטיף לו מכות בלי סיבה?

דרך אגב, רוב המידע לגבי ה"יפניות" של הסרט הגיע אלי מפרופסור יומוטה שמסיים עכשיו ביקור בארץ - מבקר וחוקר קולנוע יפני בעל שם עולמי מאוניברסיטת גקואין.
eranml
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 13:39 21/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ציטוט:
דבר ראשון, השם של ביאטריס מוזר מדי בשביל להיות בלי סיבה - כנ"ל ה"ביפ". אולי זה מראה על המעבר שלה מרוצחת לאמא. ביאטריס היא דמות מהקומדיה האלוהית של דנטה שמובילה אותו בביטחה דרך הגיהנום. וקידו - שככה ביל קורא לה כל הזמן - משמעותו ביפנית דרך השד - קישידו - בניגוד לבושידו - דרך הסמוראי - מעבר בין רוצחת לאמא - שד למלאך.

כמו שאמרו כמה תגובות מעלי, גם אני חושב שטרנטינו פשוט עשה סרט שיהיה כיף לצפות בו ואין לחפש בו משמעויות מורכבות מידי.
Elad ZZZ
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 13:47 21/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

נראה לי שאתה טועה לגבי השם Beatrix מאחר שקראתי את "The Inferno" של דנטה ולא נתקלתי בשם - אם זכרוני איננו מטעני.
הייתי מציע שתבדוק את הנחות היסוד שלך..
חיוך
אורח

הודעהפורסם: 20:15 21/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

Elad ZZZ כתב/ה:
נראה לי שאתה טועה לגבי השם Beatrix מאחר שקראתי את "The Inferno" של דנטה ולא נתקלתי בשם - אם זכרוני איננו מטעני.
הייתי מציע שתבדוק את הנחות היסוד שלך..
חיוך

היא מופיעה בקומדיה האלוהית ולא ב"the inferno".
כפיר
אורח

הודעהפורסם: 20:21 21/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

"analysis is paralysis" הוא משפט נורא נחמד. אבל לפעמים יש משמעויות נסתרות. בהחלט לפעמים גם אין כאלה, אבל אחד הדברים שאני אוהב בקולנוע ובאומנות בכלל זה לחפש משמעויות יותר עמוקות ממה שנראה בהתחלה. ודרך-אגב...אפשר לעשות את זה לגבי כל סרט כמעט.
טרנטינו הוא לא שטוח והתכנים שלו לא רדודים. אפשר למצוא משמעויות בכל הסרטים שלו להכל - מליהוק ועד מוזיקה. ולדעתי הרעיון הזה תקף גם לגבי קיל ביל.
panter
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 12/04/03

הודעהפורסם: 21:37 21/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

כנ"ל לגבי הטלנובלה מיכאלה....השם "מיכאלה" בא לבטא את התרדמת שהיא נכנסה אליה.

מיכאלה.שווה בגימטריה..."כוס זכוכית"ועל מה שמים בדרך כלל כוס זכוכית? על השידה! וליד איפה השידה נמצאת? נכון על המיטה....ואם מישוה בתרדמת הוא חייב להיות על מיטה!!

איזה יופי של קשר עמוק יש שם!
eranml
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 1:11 22/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

מוציא לשון
תאורייה נחמדה.

אבל אני מסכים בהחלט. אני חושב שה מגוחך להגיד שהכל אצל טרנטינו מלא בחשיבות- בטח שלא הליהוק- הרי כולם יודעים שהוא פשוט מטורף על אומה טורמן ואף אחת אחרת לא הייתה מקבלת את התפקיד.
בקשר למוזיקה, אני שמעתי את טרנטינו בראיון בו הוא אמר שכשהפרוייקט צבר תאוצה הוא פשוט הלך לאוסף הדיסקים האדיר שלו ונזכר בשירים אהובים עליו- לא ממש משמעות עמוקה.

טרנטינו לא עושה סרטים רדודים, בהחלט לא, אבל הוא גם לא הבמאי שישים לב לכל פרט הכי קטן ומשמעותו (כמו נגיד קובריק)
Elad ZZZ
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 8:44 22/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ציטוט:
היא מופיעה בקומדיה האלוהית ולא ב"the inferno".

הקומדיה האלוהית היא טרילוגייה:
1. The Inferno
2. The Paradiso
3. Purgatory

אם היא מופיעה שם, היא צריכה להיות ב- Purgatory.
הדמות היחידה שמופיעה בקומדיה האלוהית זה דנטה (לאורך כל שלושת הספרים).
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 2/07/02

הודעהפורסם: 17:28 23/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אחרי שכמה פעמים רק כמעט ויצא לי לראות את קילביל (כי איחרנו או כי הכלב אכל את המחברת או כי הייתי רק בורג במערכת) - סופסוף ראיתי.
אחלה סרט.
אבל מה, באמת לא מצאתי בו רעיון גדול ומשהו לקחת הביתה (בניגוד לספרות זולה המופלא).
מאה אחוז יעל קראה לו רק "מגניב".

וסתם הערה/תמיהה בהתיחסויות לקיל ביל 2.
בראשית היה רק קיל ביל אחד ארוך ורוח טרנטינו מרחפת על פני המים.
ואז חתחו את הסרט באמצע.
איך לעזאזל יצאו שני חלקים כל כך לא אחידים בסיגנון כאילו אלו באמת שני סרטים?
תחשבו מה היה קורה אם לא היו מחלקים אותם - באופן אישי הייתי משתגע בגלל חוסר האחידות, לא?
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
eranml
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 19:03 23/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

רוב הסיכויים שלא היית שם לב (למרות שאני בתאורייה שהם היו שני סרטים מההתחלה)
כשיש סרט שהחצי השני שלו נופל או טוב יותר מהקודם אז פשוט אומרים שהחצי השני איכזב (או היה טוב יותר) מהראשון. כששני חלקים באים כסרט שלם, ולא כשני סרטים שכל מה שנותר לנו הוא לתהות איך זה היה בתור סרט אחד, אתה פחות שם לב להבדלים.

יצאה לי תשובה קצת מבולגנת. מוציא לשון מקווה שתבינו
Elad ZZZ
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 19:40 23/05/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לפי דעתי Oren צודק לגמרי, מאחר שגם לי נורא הפריע - בצורה יוצאת דופן - חוסר האחידות והדמיון בין הסרטים. כלומר הסרט הראשון היה יחסית די קליל ומגניב ( כועס ), אבל הסרט השני היה שונה - אני אישית מוצא אותו מבולגן - ומלא דיאלוגים דיי מפגרים. אך עדיין קיים גשר בין שני הסרטים - אחד משלים את השני.
בגלל סיבה זו, אני עדיין לא מסוגל להחליט על טיב הסרט השני.

אם הייתי נשאל אם הרעיון היה לעשות סרט אחד או שני סרטים - הייתי תומך בתשובת שני הסרטים מאחר שהמבחינה יצירתית והמעשית, אלו שני סרטים שונים לגמרי בצורה שבה הם נעשו.
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 6/06/04

הודעהפורסם: 1:44 6/06/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

בעקבות מה שאמרה ענתוש: וואלה.

בנוגע לסרט - סרט הנקמה האולטימטיבי - מהנה, ממריץ, מצחיק ובעיקר כו' וכו'...
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי