יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

האם יש סוף נוסף ל"אפקט הפרפר"?

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
חזי
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 4/05/04

הודעהפורסם: 12:54 26/07/04    נושא ההודעה: האם יש סוף נוסף ל"אפקט הפרפר"? הגב עם ציטוט

ספוילר (מישראה את אפקט הפרפר)
אני ראיתי שהסוף הוא טוב שהוא הולך ברחוב והוא מדבר עם אמא שלו בפלאפון
וחבר שלי אמר לי שיש סוף אחר שהוא חוזר בזמן ומתאבד בתוך הרחם... מה הולך פה?
יש שתי סרטים? לא הבנתי?
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

בפורום מ: 3/01/03

הודעהפורסם: 18:07 26/07/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

קודם כל תשים- ספוילר לפני הודעה כזאת...
כמו שאני שם עכשיו כי זה מגלה דברים מהסרט למי שלא ראה.
ספוילר :

יש רק סוף והוא הסוף שהוא הולך ברחוב ועובר ליד החברה שלו (אבל כמובן היא לא מזהה אותו כי הדרך היחידה לעשות הכל טוב היא לעשות שהיא לא תכיר אותו מגיל צעיר).

או שחבר שלך סתם סיפר לך דברים או שבאמת יש סוף אלטרנטיבי ב-DVD של הסרט או משהו...
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני בקר באתר המפרסם מספר ICQ
אורח

הודעהפורסם: 21:29 26/07/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הסיום של 'חזי' נשמע הזוי ופסיכותי לגמרי - אהבתי!!
אני אבדוק את זה בהזדמנות.. ואעדכן..
חזי_1
אורח

הודעהפורסם: 22:18 26/07/04    נושא ההודעה: אבל... הגב עם ציטוט

החבר שךי לא סיפר לי סתם שטויות אני ראיתי את הסוף יש פשוט
סוף שונה שהוא מסתבך ברחם של אמא שלו ומתאבד זה מוזר לאללה אה!
Raistlin
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 16/12/02

הודעהפורסם: 0:33 27/07/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

בדיוק הערב ראיתי את הסרט בפעם הראשונה ב-DVD
ואז קראתי כמה ביקורות עליו ועל הדיוידי
מסתבר שיש "גרסת במאי" לדיוידי, שיש בה כמה קטעים של פיתוח דמויות
וגם סוף חלופי (לא אמרו מה יש בו אבל רשמו שהוא משנה לגמרי את ההרגשה אחרי הסרט לעומת הסוף שרואים בגרסה הרגילה... יכול להיות שזה הסוף שאתה מדבר עליו)
כנראה כדי לראות את זה, צריך להשיג את הגרסה לקניה ולא להשכרה
eranml
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 5/12/03

הודעהפורסם: 13:42 27/07/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ציטוט:
אמרו מה יש בו אבל רשמו שהוא משנה לגמרי את ההרגשה אחרי הסרט לעומת הסוף שרואים בגרסה הרגילה

הם הצליחו ליצור סוף שלא גורם לי לחשוב כמה הסרט הזה מרגיז ומאעפן? נראה לי שזאת פריצת דרך קולנועית!
Elad ZZZ
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 1/01/04

הודעהפורסם: 17:00 29/07/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אכן קיימות שתי גרסאות לסרט: Theatrical Version וה- Director's Cut Version.
בכל אחת מהגירסאות הסיום שונה..
אני השבוע אקח מחבר שלי את הגירסה של ה- Dirertor's Cut.

הודעהפורסם: 19:39 6/08/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

חברה, שכחתם שאנחנו חיים בעידן האינטרנט ? לא כל דבר צריך להתווכח לגביו, אפשר פשוט לחפש ולמצוא את המידע.

תוך 5 שניות מצאתי בגוגל (www.google.com למי שלא מכיר...) את הפרטים לגבי גרסאת הבמאי. (the butterfly effect director cut).

הפוסט הזה http://movieweb.com/forums/viewtopic.php?t=1815 מדבר על גרסה זו ואכן מאשר את דברי הפוסט הראשון אודות הסיום השונה (אם קצת השקעה תוכלו למצוא רשימה של הדברים השונים בין הגרסאות)...
וויל
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 13/11/03

הודעהפורסם: 10:59 12/08/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ראיתי את 2 הגרסאות

ספוילר
יותר אהבתי את הגרסה שבה הם הולכים ברחוב ומסתובבים..
בגרסה השנייה הוא באמת מבצע משהו שדומה להתאבדות ברחם, ומראים את הבלונדה(איימי סמארט) מתחתנת עם איזה מישהו אחר וככה זה נגמר.
ספוילר
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 14:50 12/08/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הגירסה של ה- Director's Cut מוסיפה לסרט הן מבחינת היצירתיות שלו, הן מבחינת האוירה שלו והן מבחינת חוזק המסר.
כשאני ראיתי לראשונה את אפקט הפרפר (Theatrical Version) הייתי בסופו של דבר דיי מאוכזב מהסרט מאחר שלדעתי הוא דיי מפספס את עצמו מהבחינה הרעיונית של אפקט הכאוס.
לעומת זאת כאשר ראיתי את גרסת ה- Director's Cut הייתי יותר מרוצה מהסרט מאחר שחשבתי שהוא ענה על האתגר שהוא הציב בפניו. השינוי היחידי ששמתי לב אליו בין שתי הסרטים היה בסיום שלהם. הסיום של ה- Director's Cut הוסיף עוצמה והבנה רחבה יותר לגבי אפקט הכאוס - שהוא בלתי ניתן לשליטה ואי אפשר לבטל אותו בסופו של דבר.
ספוילר
בנוסף, הסיום הוסיף לתחושה האטמוספרית האפלה והנוראה של אפקט הכאוס.. מותו של העובר השלישי של זוג ההורים. עכשיו נשאלת השאלה... האם גורלם של שני העוברים האחרים - שקדמו לעובר הנוכחי - היה דומה כתוצאה ממה שאלו הבינו שהולך לקרות?
אורח

הודעהפורסם: 3:05 24/08/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

Elad ZZZ -
לגבי הסוף שלך אני מסכים איתך.
אבל לא הבנתי למה הוא מפספס את עצמו מהבחינה הרעיונית של אפקט הכאוס
Elad ZZZ
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 14:47 24/08/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ה- Theatrical Version מפספסת את עצמה מאחר שהגישה והאוירה של הסרט עצמו - מבחינה רעיונית - מתאימים יותר לגירסה של ה- Director's Cut. כמו כן, הסבירות של הסיום של ה- Theatrical Version היא כמעט בלתי אפשרית לפי היחס של אפקט הכאוס.
אפקט הכאוס היא דבר שאינו צפוי בשום צורה שהיא. אם הוא היה צפוי היינו יכולים לצפות את מזג האויר למשך ה- 50 שנה הבאות בצורה מדויקת לחלוטין (אפקט הכאוס הוא אחת הסיבה העיקרית לכך שהחזאים טועים) וכמו כן את תנועת מערכת השמש והמערכות סביבה למשך זמן ממושך יותר. אך אפקט הכאוס אינו מאפשר זאת בגלל הגורמים הראשונים וההתחלתיים שלו - שדרכם הוא נוצר ומתחיל. כלומר כאשר אוון נולד, כבר אז התפתח אצלו התסמין של אפקט הכאוס (כמו בכל אחד מאיתנו - לכן אף אחד אינו מסוגל מה יקרה לו מחר או בעוד 10 שנים - רק שאצל אוון יש השפעה מכריעה לתהליך) שבו - כפי שנראה בסרט - שלנקודות בחירה ספציפיות בחייו יהיו תוצאות קטסטורופיות.
בגירסה של ה- Theatrical Version ההנחה בסופו של הסרט היא שאוון 'עבר' את כל הנקודות הללו וכביכול בחר את הבחירות הנכונות בזמן הנכון.. זו הסיבה שהסרט מפספס את עצמו, מאחר שזוהי הנחה שכמעט ואינה מתקבלת על הדעת ואינה סבירה ולכן גרסת ה- Director's Cut היא יותר אפשרית וסבירה וכמו כן מתאימה לגישה שהוצגה בסרט - של הרס וכאוס.
אני מצאתי אותה מפוספסת מאחר שאחד המסרים והרעיונות בסרט היה חשיבותם של בחירות, הבחירות הנכונות והלא נכונות והתיזמון שלהם. וכאשר בסופו של הסרט, הבמאי בחר בסיום, שהתעלם כמעט לחלוטין מהנושא ומהרעיון המרכזים של הסרט, נוצרת סתירה רעיונית ועלילתית. לכן הוא מפוספס.
קצת מסובך. מוציא לשון
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי