יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

למצוא את ארץ לעולם לא- ביקורת

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
yevgeniy_11
שחקנ/ית פורם ראשי/ת
שחקנ/ית פורם ראשי/ת

בפורום מ: 19/04/03

הודעהפורסם: 19:47 16/01/05    נושא ההודעה: למצוא את ארץ לעולם לא- ביקורת הגב עם ציטוט

לא מזמן הייתי בסרט למצוא את ארץ לעולם לא. מהסרט היו לי ציפיות, כמובן בגלל שמשחק בו ג'וני דפ. אבל ככל שהסרט התקדם והתקדם, התברר לי שלא רק ג'וני דפ עושה את הסרט.
הסרט מספר על חייו של ג'יימס מת'יו בארי, מחזאי שכתב את התסריט למחזה פיטר פן. הסרט מתרחש בשנת 1903 ומספר על ההשראה שקיבל בארי שעזרה לו בכתיבת המחזה. את אותה השראה בארי קיבל מארבעה ילדים, בעלי אם חולה- סילביה דייוויס שאביהם מת.
בארי נקשר לילדים ועל אף התערבות הסבתא הלא מרוצה של הילדים בארי מצליח ללמד את הילדים דמיון מהו וכמה טוב להשאר ילד.
דייוויד מאגי, התסריטאי כתב תסריט אנושי, קסום ומפעים שבא לשיאו בעשרים הדקות האחרונות של הסרט, שמרגשות בדרך עצומה- מעבר לתיאורים.
מארק פורסטר (מונסטר בול), הבמאי יודע לעבוד עם הצוות שלו, במיוחד התפעלתי מארבעת ילדים שאיכויות המשחק שלהם השתוו לאלה של המבוגרים בסרט.
המוזיקה של הסרט גם כן מצוינת, והמלחין ידע איך לתמרן אותה בצורה מוצלחת לאורך כל הסרט.
גם פורסטר תימרן את הסרט בצורה מצויינת- כל קטע נראה במקומו. אין בסרט קטעים תלושים, ולא דברים מיותרים, כל קטע תורם למשהו ולתחושה הכללית של הסרט.
הצילום של הסרט גם מצוין- סטרילי, נקי ולרוב מצולם מהזוויות הנכונות בדיוק.
השחקנים פשוט נותנים הופעה מצויינת. לדעתי בקטגוריית אנסמבל השחקנים בטקסים הקרבים (לא בכולם יש את הקטגוריה הזאת) הסרט צריך לזכות. ההופעות של כל השחקנים מצוינות.
ג'וני דפ משחק את בארי בצורה טובה- הבארי שיצר ג'וני דפ הוא שקט, עצור, קסום ומרגיש פשוט לא במקומו, שכן בנפשו הוא עדיין ילד שכלוא בתוך עולם של מבוגרים שלא מבינים אותו וקוטלים את המחזות שלו. אמנם לא מדובר בתפקידו הטוב ביותר, אבל דפ עושה את התפקיד בצורה מצויינת.
קייט ווינסלט משחקת את אם הילדים בצורה מעולה גם כן, ומעבירה היטב את התחושות המתוסכלות וחסרות האונים של דמותה.
ג'ולי כריסטי- הסבתא של הילדים גם כן מעולה ומורכבות דמותה מתגלה רק לקראת סופו של הסרט, במהלך גאוני לחלוטין.
דסטין הופמן משחק את המפיק האמריקאי שמפיק את מחזותיו של בארי. הופמן ממש מעולה בתפקיד הזה, מצחיק, אנרגטי ומעביר היטב את תחושותיו של מפיק מפקפק.
יש גם את ראדה מיטשל (תא טלפון), המשחקת את אשתו של בארי. מיטשל גם כן מעבירה היטב את תחושות הדמות שלה בצער ותסכול, שכן נמאס לה לחיות עם בעלה שסירב להתבגר, והיא התבגרה במהלך נישואיהם, בעוד בארי בחר בראשו להישאר ילד.
ויש כמובן את ארבעת הילדים, שנותנים במיוחד הופעה אדירה, מצחיקה ומרגשת כאחד.
לסיכום, הסרט יפה ומצויין. הוא בעיקר מרגש ואני ממליץ עליו בחום. ולמרות שסיפור הסרט חורג מן העובדות שהיו במציאות ויש בינו לבין החיים האמיתיים אי התאמה בכמה פרטים (הרי הדמויות בסרט חיו באמת באותה שנה), הוא בכל זאת מעולה גם אם הוא לא כל כך נכון מבחינה עובדתית, אבל רק בפרטים שלא באמת היו משנים את כל הסרט.

5 כוכבים מתוך 5 , ולדעתי זה הסרט הטוב ביותר לשנת 2004.

אשמח לקבל תגובות.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 1:11 17/01/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

תודה על הביקורת. אם אראה אותו בזמן הקרוב, אחזור לספר מה היתה דעתי עליו.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
נאור
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 2/08/03

הודעהפורסם: 15:41 23/01/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

באמת,הסרט הטוב ביותר שראיתי עד כה השנה.
היו כמה קטעים שלא ממש הבנתי:
בהתחלה כשיורד גשם על האנשים בתיאטרון,מה הגשם מסמל?
הגשם מסמל כישלון או אכזבה בעקבות כישלון המחזה או שזה משהו אחר?
אני הייתי נותן 4 וחצי כוכבים לסרט הזה,כי בשביל לקבל אצלי מושלם צריך לעבוד שעות נוספות אגודל למעלה
באסה שלא זכה בכלום בגלובוס,הימרתי בעיניים עצומות על פורסטר
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ
yevgeniy_11
שחקנ/ית פורם ראשי/ת
שחקנ/ית פורם ראשי/ת

בפורום מ: 19/04/03

הודעהפורסם: 15:47 23/01/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לדעתי הגשם סימל את האווירה העכורה ששררה בקרב הקהל שהתייחס ברצינות גדולה מדי להצגה וקטל אותה. בארי הרי אמר שההצגה לא הייתה אמורה להילקח ברצינות ושהאנשים לא מבינים את רעיונותיו.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 23:43 7/02/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ראיתי ונהנתי. מצד אחד זה לא סרט "גדול" (אפי, הירואי, בעל חשיבות רבה וכו') ומצד שני זה גם לא סרט "קטן" (שעוסק רק בדבר אחד ובמספר מצומצם של דמויות) ולכן הסרט קצת נופל בין הכסאות אצל אנשים שבאים למדוד אותו, להעניק לו פרסים או סתם לשייך אותו לקטגוריות כאלו ואחרות. לדעתי כל הדברים האלה ממש לא נחוצם - הסרט פשוט טוב, מהנה ומרגש.

אני לא חושב שמישהו הפגין שם תצוגת משחק עילאית, אבל כולם שיחקו בדיוק טוב ומתאים בשביל הסרט (גם אהבתי את ההופועה של דסטין הופמן, אבל הוא רחוק מלהיות "אנרגטי" שם). אחד הדברים שמצאו חן בעיני במיוחד היה, שכשהסרט עבר להראות לנו מה הדמיות רואות בדמיונן בקטעי המשחק שלהם, ראו את זה כהצגה עם תפאורה וכו' (זכור לי ביוחד "הים הקרטוני" מחוץ לאוניית השודדים). עוד אהבתי את הסצנה לקראת הסוף עם המחווה האחרונה שבארי עשה לגברת דיוויס - מרגש ויפיפה.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי