יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

מגמת קולנוע.

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> מה שמסביב
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
Bam
אורח

הודעהפורסם: 18:11 13/02/06    נושא ההודעה: מגמת קולנוע. הגב עם ציטוט

שלום (: יש לי הרבה שאלות, ואני מצטערת מראש על האורך וזה, אבל אני אודה מאוד למי שיוכל לעזור לי. זה באמת חשוב לי.

אז אני מתכוונת לנסות להתקבל למגמת קולנוע בתיכון בשנה הבאה, בתיכון לאומנויות שנחשב רציני והמגמה היא רצינית ובקיצור, לא סתם פארש...
עכשיו, יש לי כמה שאלות:

1. בשלב הראשון של המבחני קבלה כתוב שצריך להביא דבק, מספריים וטושים. יש למישהו השערות מה הכיוון? זה קצת מלחיץ אותי, יצירתיות יש, אבל אומנות חזותית זה לא הקטע שלי...

2. צריך להציג עבודות בצילום ואם יש אז גם בכתיבה.
צילום - עדיף להציג את העבודות במצגת או באלבום שמסודר יפה?
ודיברתי עם אישה שאמרה לי שהם מעדיפים שהצילומים יהיו בנושא מסויים, אבל יש לי גם הרבה צילומים שהם לאו דווקא קשורים אחד לשני (רוב הצילומים) ואני חושבת שהם טובים. כדאי לעשות גם וגם?
ובכתיבה - הם מתכוונים לקטע/סיפור קצר או לתסריט?

3. אותה האישה אמרה לי שמי שעובר את המבחן הראשון ומוזמן לראיון האישי צריך לבחור סרט מסויים שהוא אהב. עכשיו, לדוגמה בחרתי את "אלפנט" של גאס ואן סנט. אני אמורה להגיד שאהבתי אותו מאיזו בחינה? (ז"א, לא שסתם בחרתי סרט ואני לא אוהבת אותו, יש לי המון מה להגיד עליו, אני פשוט לא רוצה להתפלצף יותר מדי)

4. ושאלה אחרונה, שלא כ"כ קשורה, אבל אולי יהיו פה כאלו שיוכלו לענות לי עליה.
אני עוברת את המבחן הראשון, עוברת את הראיון האישי, הם מתלהבים, אני מתקבלת והכל טוב ויפה. (במקרה הכי טוב)
אבל התעודה שלי... אה, לא משהו. אתם חושבים שבמקרה והקישורים באמת טובים ומישהו עבר את שאר המבחנים בהצלחה, הם ייקחו את זה בחשבון וייתחשבו בזה?

שוב, מצטערת על האורך, אני אודה לכם מאוד על כל תשובה, אפילו רק אחת.

יום טוב. =)
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 10:12 14/02/06    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

שלום לך, אני באמת לא יודעת הרבה על מגמות קולנוע, אבל אני יודעת כמה דברים על "קבלה". אני חושבת שהדבר העיקרי הוא שתוכלי להסביר ולדבר על דברים. זה נכון לגבי סרט שבחרת, שתוכלי לתאר מה גרם לך לאהוב אותו (לא חייב להיות ברמת התפלספות, אבל את יכולה לנסות לחשוב למה דווקא הסרט הזה. מה יש בו? מה יש בו עבורך?) שנית, גם לגבי הציונים בבית הספר, אולי תשאלי על כך, ואם כן, את יכולה לנסות להתייחס לכך, לסיבות (אם את יודעת מהן). את יכולה לדבר על מצבים בהם יש לך מוטיבציה ללמוד, וכאלה שפחות (למשל, הנחת היסוד שלי היא שכשלומדים בבית ספר שאוהבים, שמרגישים הזדהות איתו, אז כל יותר להשקיע בכל המקצועות, גם באלה שלא באים הכי בקלות).

לגבי כמה צילומים להביא - לרב עדיף להביא כמה, מאשר להציף את מי שאמור להחליט בכמות גדולה. נסי להראות לכמה אנשים שאת סומכת על דעתם, ותבחרי כמה תמונות. לגבי הקשר ביניהן - יש קשר שיכול להיות מאד ברור למתבונן (נושא מסויים) או קשר יותר אישי שלך (משהו שאת יכולה לספר כדי להסביר איך יש קו מקשר בין הצילומים). באופן כללי אני ממליצה לך לעבוד עם החוק שאומר - more is less. ו- less is more...

לגבי קטע הכתיבה, למשל - האם את אמורה להכין מראש או לכתוב שם?
אם את אמורה להכין מראש, כמובן שאת יכולה לקבל את המידע מבית הספר עצמו...

יותר מזה אני לא יכולה לעזור. נראה לי שהכי טוב למצוא מישהו שכבר התקבל וללמוד ממנו על הנדרש. (היתה את בר כאן בפורום שנה שעברה, ואת יכולה למצוא הודעות שלה תחת הכותרת "תלמה ילין").
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> מה שמסביב כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי