יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

הפאוורפאף גירלז, גיבורות מצוירות ופוסט-פמניסטיות?

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 0:05 14/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הסרט The Powerpuff Girls יצא בארה"ב בסוף השבוע שעבר, ואמור להגיע גם אלינו בעתיד (דצמבר?). הסרט מבוסס על הסידרה המצוירת באותו השם, שמשודרת ב-Cartoon Network.

ארנה קזין פירסמה בעיתון הארץ את הכתבה "מי צריך את סופרמן" על הפאוורפאף גירלז (POWERPUFF GIRLS), בה היא מדברת על הרובד הפמיניסטי/פוסט-פמיניסטי של הסידרה המצוירת (והסרט).

מכיוון שעד היום יצא לי לראות רק 2-3 פרקים, קשה לי להעריך עד כמה הרבדים האלו קיימים באמת בסידרה. מעניין האם בסרט הנושא יהיה קצת פחות סמוי (בגלל חד-פעמיותו), או בדיוק להיפך - ישאר ברמה של: מה שאת רואה, זה מה שיש. מה דעתכם?

לאתר הסרט

[ הודעה זו נערכה על-ידי: אורן בתאריך 2002-07-14 01:06 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
פנגו חתול קטן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 11/06/02

הודעהפורסם: 7:51 14/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

למה כתבתה את זה פה, ולא ב "חדש בקולנוע"?
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 9:26 14/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

כי אני חושב שקריאת המאמר "מי צריך את סופרמן", יכולה לעורר דיון קולנועי מעניין. דיון ספציפי על הרבדים הפמניסטיים/פוסט-פמיניסטיים בפאוורפאף גירלז, ודיון כללי בהעברת מסרים עמוקים בסרטים רדודים לכאורה.
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

הודעהפורסם: 11:42 14/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

כתבה מצויינת, שגרמה לי להצטער שמעולם לא ראיתי את הסדרה. (אין לנו כבלים).
מהכתבה הסדרה מצטיירת כמבדרת וחכמה.אני לא יודעת אם כל התכנים שכותבת המאמר ראתה בסדרה אכן קיימים בה, אבל אני מאד מקווה שכן. ואני תומכת ב-"girl power" החדש, כפי שהיא מגדירה אותו: נשיות נשית אך בעלת עוצמה.

ילדים עוברים שטיפת מח מגדרית דרך צפיה בכל מיני תכניות טלוויזיה (לילדים ולמבוגרים), אינספור פרסומות, ואפילו דרך החיים הקלישאיים שאנשים סביבם מנהלים. לכן אני שמחה שהם נחשפים גם לסדרה שמכילה את המסרים הפוסט-פמיניסטיים האלו ושקוראת תיגר על מוסכמות חברתיות ושיווקיות.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: יעל בתאריך 2002-07-14 12:48 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
פנגו חתול קטן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 11/06/02

הודעהפורסם: 12:04 14/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

זה סידרה שקצת צוחקת על כול סדרות הגיבורים שמצלים את העולם [סופרמן,באטמן,סיפדרמן ועוד..] זו סידרה ממש טובה, כי היא חכמה, שנונה ומהנה, ולא ילדותית בכלל [כמו "שרק"], למרות שהיא מוקרנת בערוץ הילדים.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: פנגו חתול קטן בתאריך 2002-07-14 13:05 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
Oren the Snark
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 2/07/02

הודעהפורסם: 14:59 14/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

יצא לי לראות רק כמה פרקים וממש נהניתי. הסידרה גם מצחיקה וגם חכמה, גם פמיניסטית וגם צוחקת על הפמיניזם הרדיקלי ועל נשיות. אני חושב שהכתבת מהארץ הפכה את הפמיניזם לאשיו גדול מעבר למציאות כי זו סידרה שמחוייבת לכיף יותר מלאג'נדה פמיניסטית. אני ארוץ לסרט המלא.

girls power!

She takes just like a woman"
She makes love just like a woman
And she aches just like a woman
But she breaks just like a little girl.
"
(bob dylan, just like a woman)

בוב דילן המאוד שוביניסט, יש לציין.
ניק מתחכם
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 15/06/02

הודעהפורסם: 21:14 14/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לטעמי הפאוורפאפס הן יותר פמיניסטיות כשהן לא פמיניסטיות. כלומר, הפרקים שעוסקים בפמיניזם או בפוסט-פמיניזם (פרק שבו הן נסחפות אחרי פושעת שמתרצת את מעשיה בכך שהיא לוחמת למען שחרור האשה, פרק שבו הן מנסות לקבל יחס שווה בין חבורה של גיבורי על מאצ'ואיסטים) נוטים להיות פחות מעניינים, וגם המסרים שלהם היו בעייתיים.

אבל מעבר לפרקים האלה, אני מעריצה את הפאפס בכל לבי, והן בהחלט גיבורות פמיניסטיות במובן הבסיסי ביותר של המלה. פשוט כיף לראות על המסך גיבורות ממין נקבה. אני זוכרת כמה התלבטויות היו לי כשהייתי בת שש והערצתי את סופרמן וספיידרמן למיניהם, וניסיתי להבין אם גם בנות יכולות "to save the day" או שרק גברים נולדים עם היכולת הזאת.

באותה מידה, אני בטוחה שילדים בני שש שרואים פאוורפאף היום מרגישים שהן הגיבורות "שלהם", כילדים. כמה גיבורי על בני שש כבר יש?

ומתחשק לי לכתוב כמה דברים על הדמיון המפתיע בין הפאוורפאפס לבאפי, אבל זה נראה לי קצת אוף-טופיק. חיוך
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

הודעהפורסם: 23:01 14/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הי יקירה, לא נעשה לך כלום אם תכתבי קצת אוף-טופיק. את יודעת, כאן אין את משטר הברזל והמחק יצא לחופשה עד החגים.
אני בכל מקרה אשמח לשמוע (למרות שגם מבאפי לא ראיתי כלום).
munchie
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 6/06/02

הודעהפורסם: 14:13 15/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני רק רציתי לאמר ש"הפאוורפאף גירלס" זו אמנם תכנית מבדרת, אבל הרעיון מיצה את עצמו מזמן...
כמה אפשר לראות אותן עושות צחוק מהקלישאות של סרטי אקשן וגיבורים? לדעתי זה נמאס אחרי חמישה פרקים.

הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי