יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

ממנטו
לך לעמוד 1, 2  הבא

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
munchie
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 6/06/02

הודעהפורסם: 20:56 28/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

מה אתם חושבים על הסרט ממנטו?
ראיתי אותו אתמול, ואני לא מצליח להחליט אם זה סרט מבריק, או סתם סרט שמבוסס על גימיק טוב ...

בינתיים אני נוטה לחשוב שזה סרט מבריק, אבל אני לא בטוח... מה אתם חושבים?

חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 26/06/02

הודעהפורסם: 18:50 29/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

או אה!
שאלה טובה...
אני גם בדעה שהסרט מבריק , אולם בקלות הוא יכול להפוך אצלי לפלצני.... יש לו את כל המוטיבים הפלצניים.
הרעיון בלי ספק מבריק - גם עניין הזמן ההפוך , וגם רעיון השיכחה והקעקועים.
אמנם ראיתי אותו רק פעם אחת , וזה לא מדגם מייצג לגבי , אבל בינתיים הוא אחד הסרטים המקוריים שראיתי בחיי.
מה אתם חושבים על הסוף ~ספויילר לעתיד לבוא~

מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 0:41 2/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ובכן, קודם כל אני חושבת שממנטו הוא "אחלה". אני לא חושבת שהוא סרט העמוק ביותר של כל הזמנים, אבל הוא בהחלט מקורי, מרתק, מעניין ומעורר מחשבה.
וכעת, מי שלא ראה את ממנטו, שיעשה לעצמו טובה ולא יקרא את כל הדיון הבא חיוך

אני חושבת שסוף הסרט (תחילתו) מראה לנו שלמעשה לנארד, בוחר לעצמו את המטרה הבאה. והסרט מניח לנו להבין (בהנחה שמאמינים לטדי השוטר) שהוא עושה זאת כבר מספר שנים. אני למעשה נוטה לקבל את טדי כדמות הכי "אמינה" בסרט ואת ההסבר שלו לגבי העובדה שלנארד עצמו רצח את אשתו בזריקות אינסולין כתיאור של האמת. העובדה שלנארד זוכר את סמי ג'ינקינס (דמות שלפי טדי אולי היתה קיימת אבל לא כפי שלנארד זכר אותה) וקיום הסיפור המקביל (גבר שאבד את הזכרון ונותן לאשתו זריקות עד מותה) מחזק את המחשבה שלנארד הוא למעשה סמי ג'נקינס, כלומר שסמי ג'נקינס הוא המצאה של לנארד כדי לשרוד את המצב שלו. בסצינה בה רואים את סמי ג'ינקינס בבית חולים (שחור לבן) חל חילוף מהיר (מוכנס פריים אחד) של לנארד! אפשר לראות זאת ב-DVD או לקרוא על כך. זהו רמז בעיני לכך שהם למעשה אותו אדם.

ישנן שאלות נוספות, וכרגע קשה לי גם להזכר בכל הפרטים של הסרט, אבל בגדול אני חושבת שהסרט מציג בסופו של דבר את לנארד כדמות במצוקה אמנם, אבל דמות רעה. כי יש רגע בו הוא מחליט לבחור לו קורבן חדש מתוך מודעות לכך שהוא עושה זאת. ישנן שאלות כמו מה באמת קרה לאשתו אחרי התקיפה - האם היא מתה או לא? אם אנו מקבלים את הסיפור של טדי כאמיתי, ואת ההקבלה בין לנארד לג'נקינס, נסיק כי אשתו לא באמת נהרגה באותה תקיפה, אם כי לנארד עצמו ככל הנראה הפך מוגבל בשל פגיעה מוחית.

גישה אחרת לסרט אומרת שלמעשה אין לנו מספיק רמזים כדי לפתור את הפאזל בצורה מספקת. אנחנו קצת כמו לנארד, עם הרבה רמזים שיכולים להוביל אותנו למסקנות הלא נכונות. לא יודעים למי להאמין ולמי לא, לא יודעים מה האמת. גישה כזאת באה להגיד לנו משהו יותר על טיב תפיסת המציאות שלנו מאשר לגרום לנו לחשוב על מה "הפתרון" לחידות שבסרט.
אז יאללה, בואו נספיילר את הסרט למוות!

[ הודעה זו נערכה על-ידי: יעל בתאריך 2002-07-02 01:48 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
Jupiter
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 9/06/02

הודעהפורסם: 8:05 2/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

זוכרים את השיר "אמריקן פאי"? (המקורי, ולעזאזל מדונה). בעיני זה היה אחד השירים היפים שהכרתי, ואז אלפי אנשים הסבירו לי אותו, ניתחו ופשוט ר-צ-ח-ו אותו אל מול עיני הכלות.

מומנטו הוא סרט נהדר, וחלק מסוד הקסם שלו הוא, כמו שיעל אומרת, שאף אחד לא באמת יודע בוודאות מה קרה שם. תעשו לעצמכם טובה ואל תהרסו את זה.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני כתובת AIM Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ
mulder
שחקנ/ית פורם ראשי/ת
שחקנ/ית פורם ראשי/ת

בפורום מ: 10/06/02

הודעהפורסם: 16:41 2/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אז מה ההסבר לאמריקן פאי ? סיקרנת אותי !
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ
מסמר חלוד
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 19:36 2/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

טוב , ממשיכים לסיפיילר את ממנטו:
יעל , אולי , תחשבי על זה רגע , אולי אישתו לא מתה?
שמעתי את הסברה הזאת כבר מהרבה אנשים....
מה את אומרת?

מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

הודעהפורסם: 19:58 2/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אתה מתכוון בכלל בכלל לא מתה? אני חושבת שהיא לא מתה בעקבות התקיפה, אלא בעקבות האינסולין, אבל האמת הכל יכול להיות, ואולי זה באמת לא כל כך משנה...

אגב, גם אני רוצה לדעת מה משמעות הפאי!
munchie
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 23:12 2/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

זהו, גם אני חשבתי שלנארד דמיין את כל הסיפור עם סמי ג'נקינס, ושלנארד הוא זה שהזריק לאשתו מנת יתר של אינסולין - אבל התיאוריה הזאת לא מסבירה את הקטע של האונס והרצח...

יעל> אפשר להגיד שטדי הוא הדמות האמינה ביותר, אבל הסיפור כל כך תמוהה, שלדעתי אין אף דמות אמינה... אפילו לא לנארד...

munchie
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 23:15 2/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אגב, מה הייתה הסצינה האהובה עליכם בסרט?

אני הכי אהבתי את הסצינה שלנארד נמצא בבית של הבחורה, והיא נכנסת עם פנס בעין, וטוענת שחבר שלה היכה אותה - ואז יש קפיצה אחורה בזמן, ואנחנו מגלים שלנארד היכה אותה, ושהיא למעשה משקרת לו כל הזמן... אהבתי את הסצינה בגלל שהיא חשפה את הפמים האמיתיות של הבחורה...
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

הודעהפורסם: 0:03 3/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הסצינה הזאת באמת מצויינת. החיפוש הנואש שלו אחרי כלי כתיבה היה מעורר רחמים! והגילוי שאולי לבחורה יש מניעים משלה לתמרן את לנארד כמובן מעניין.

לגבי השאלה שעלתה קודם: יתכן שאשתו של לנארד נאנסה אך שרדה את התקיפה (בשום מקום לא רואים שהיא מתה לחלוטין). יתכן שהיא התאוששה אך שלנארד לא הצליח להשתקם מהפגיעה שלו. יתכן שהיא, (כמו אשתו של סמי ג'נקינס), חשבה שבאיזה שהוא מקום הפגיעה בזכרון היא "נפשית" ולכן ירדה לחייו של לנארד ולבסוף "בחנה" אותו ובכך למעשה התאבדה.

אני חושבת שהמסר של הסרט הוא שאנחנו לא יכולים לסמוך על הידע שיש לנו. אין דרך נכונה לראות את המציאות, וכולנו מעוותים את המציאות לצרכינו. אני כן חושבת שיש דרך אחת מעט יותר נכונה להבין את הסרט (מה שפרטתי בתגובתי הארוכה) אבל אני חושבת שגם אני מתבססת על הנחות מסויימות שאי אפשר "להוכיח" אותם (גם אם אראה את הסרט עשרות פעמים).
יתכן שאורן ואני יחד הגענו לפתרון אליו הבמאי רומז, אבל הרמיזות הן שבריריות ולא מאפשרות לי להאמין שזאת "האמת" שהסרט מציג. ומה האמת? חסר לנו מידע. אנחנו לא יודעים מה בדיוק הקשר בין טדי לבין לנארד. מה בדיוק טדי מפיק מהקשר. כמה זמן לנארד כבר מסתובב ורוצח. מה בדיוק קרה לאשתו. הוא לא זוכר, ואנחנו לא יודעים למי להאמין... זה נפלא! מדהים! ובא לי לראות את הסרט שוב!

[ הודעה זו נערכה על-ידי: יעל בתאריך 2002-07-03 01:07 ]
צבי
כוכב אתר
כוכב אתר

בפורום מ: 7/06/02

הודעהפורסם: 0:15 3/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אחד מאתרי הפרשנויות לאמריקן פאי:
http://www.levitt.co.uk/interpret.html

ואם כבר ממנטו ואתרי פרשנויות, הנה פרשנות לממנטו:
http://www.salon.com/ent/movies/feature/2001/06/28/memento_analysis/index.html
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני מספר ICQ
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

הודעהפורסם: 0:50 3/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

תודה צבי, הלינק לפרשנות של ממנטו מצויין. התקדמות העלילה מתוארת במאמר לפרטי פרטים בסדר כרונולוגי. נזכרתי שבסרט באמת יש עלילה אחת שמצולמת בצבע ומתקדמת אחורה בזמן, ועלילה אחת שמוצלמת בשחור לבן ומתקדמת קדימה, עד רגע הפגישה בין השתיים. במאמר הכל מוצג לפי הסדר, ולכן קל יותר לעקוב אחרי המתרחש.

במאמר מוזכרים גם כל הקטעים שבהם יש ללנארד "פלשבק" ולמשך פריים אחד או שניים מופיעה תמונה לכאורה לא שייכת, שגורמת לנו להטיל ספק בכל מה שהצלחנו לגבש עד אותה עת.

מומלץ לקרוא.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: יעל בתאריך 2002-07-03 01:58 ]
ניק מתחכם
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 15/06/02

הודעהפורסם: 14:19 3/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

(הודעה רצופת ספוילרים לסרט, כמובן... איך מסמנים פה ספוילר בכלל?)

לאחר דיונים ארוכים-ארוכים על הסרט הזה, שנמתחו אינסופית, קדימה ואחורה בזמן... חיוך המסקנה האישית שלי (וכולם רשאים כמובן לא להסכים איתה) היא שאין דרך לגלות מה באמת קרה עם לני ואשתו. הסרט פשוט לא נותן מספיק אינפורמציה. היו לי סימוכין למסקנה הזו בסרט עצמו (כלומר שהסרט אומר דבר והיפוכו ולא פותר את הסתירה אף פעם), אבל עבר כבר זמן רב מאז שראיתי אז אני לא ממש מסוגלת להתווכח על הנושא עכשיו.

בכל אופן, לטעמי זה מוריד מהערך של הסרט. לבנות את כל הסרט על חידה ולא לפתור אותה עד הסוף - מה עשינו בזה?

וגם עצם המבנה הכרונולוגי ההפוך של הסרט (שהוא כמובן דבר מגניב להפליא, וגם הסרט עצמו מגניב להפליא, אם עוד לא אמרתי), יחד עם חוסר-הפתרון של החידה בסוף, גורם לזה שהסוף בעצם לא משנה כלום. אנחנו כבר יודעים מה קורה אחר כך, והסוף לא נותן פואנטה שתשנה את ההסתכלות שלנו על כל השאר. לכן הסוף היה עבורי ירידת-מתח אדירה. בקיצור, סרט יחיד במינו ובהחלט שווה צפיה, אבל לא ראוי לניתוחים האדירים שהוא מעורר בדרך כלל.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
מסמר חלוד
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 17:26 4/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לדעתי באיזשהו שלב בעלילה טדי מתחיל לנצל את המצב , מנצל את לנארד לרצוח ככה בשביל הכיף ( או מניעים אחרים שלו ). אני לא מקבל את הסברה שטדי הוא הדמות הכי אמינה בסרט. לא נראה לי.
מה שכן , בסוף הסרט לדעתי לנארד מחליט בדעה צלולה שטדי הוא הרוצח , ומחליט לחסל אותו. אני חושב שבשלב שהוא מקעקע את טדי בתור הרוצח הוא יודע שטדי הוא לא הרוצח.
הוא מחליט לחסל אותו מסיבות אחרות.
מה שבטוח ( עד כמה שאפשר לומר בטוח על הסרט הזה... ), זה שאישתו לא מתה מהאונס.

חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 4/07/02

הודעהפורסם: 17:54 4/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ישנה סצינה אחת בסוף הסרט שרק מסבכת יותר את כל הסיפור. בסוף רואים תמונה של לנארד ליד אישתו, כאשר כתוב לו על החזה "I DID IT".
זה הקעקוע שהוא אמר שהוא יעשה לאחר שהוא ישלים את המשימה, להרוג את האנסרוצח.
אפשר להתייחס אל הסצינה הזאת כחלק מהדמיון של לנארד, כלומר תמונה זאת היא המצב האידאלי שאליו לנארד רוצה להגיע. לחזור אל אישתו ולמצוא אותה בחיים, ולדעת שהוא נקם את ניקמתו.
אך אם אני מתייחס לתמונה הזאת כחלק מהעלילה, אין לי מושג איך להסביר אותה. למה אישתו חיה? ולמה הוא עשה את הקעקוע?
מסמר חלוד
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 18:25 4/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

תגובה למוש השור:
על זה בדיוק כתבתי לפני מספר ימים.
הסצנה הזאת בדיוק משאירה את הנושא הזה - האם אישתו חיה או מתה - פתוח.
האם זה הדמיון שלו , או שמה זאת המציאות...
מה את אומרת , יעל?

מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

הודעהפורסם: 19:17 4/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ראשית אני חושבת שאין אפשרות לצופה לדעת בוודאות אם התמונה של לנארד עם אשתו היא זכרון (מעין פלשבק) או פנטזיה של תקווה. אני סברתי שזאת פנטזיה כי זה התאים לי להלך הרוח של לנארד שמרגיש שהוא הולך שוב למצוא את הרוצח, ואולי שיש לו שוב סיבה לחיות למענה... קשה לי לדמיין שהתמונה הזאת באה מעבר כלשהו בו לנארד אכן חי עם אשתו ובמקביל רצח למענה. לא נראה לי שהיא היתה מסכימה לישון עם גבר שיש לו קעקוע "נקמתי את רצח אשתי" קריצה וגם אין בסרט עדויות לכך שהיה לו בעבר קעקוע כזה. מה שכן חשבתי לאחרונה זה שיתכן שההחלטה לרצוח את טדי, שהתגלה כמי שמתמרן אותו לרצוח סוחרי סמים תמימים, מצטיירת אצל לנארד כשחרור מהמצב בו הוא שרוי ולפיכך מעוררת בו תחושת התרוממות נפש (שוב - פנטזיה).

לגבי מה שניק מתחכם כתבה - אני חושבת שהסוף בהחלט משנה את ההתסכלות שלנו! אני לפחות, לאורך הסרט (אם כי עם הזמן זה התערער) הייתי מאד "בעד" לנארד. רציתי שימצא את הרוצח, שיצליח במה שהוא עושה. העובדה שהוא נתון לתמרונים של טדי ונטלי רק מעוררת כלפיו רגש של רחמים. הסוף משנה את ההסתכלות הזאת ומבהיר לנו שלנארד אינו באמת מחפש את הרוצח האמיתי של אשתו (התוקף, כי רוצח כנראה מעולם לא היה...), אלא משתמש בבעיית הזכרון שלו כדי שתהיה לו סיבה להמשיך לחיות. הסוף גם יוצר אצל הצופים את הלינק האפשרי בין לנארד לסמי ג'נקינס. (לנארד = סמי ג'ינקינס). מבחינה רגשית הסוף חושף את הרוע של לנארד ומשנה את התחושה של הצופה. חוץ מכל המידע החדש שמגיע בסצינה האחרונה, הסוף היה בעיני מספיק מבלבל כדי שבטח ובטח לא אחוש שהוא מהווה ירידת מתח...

[ הודעה זו נערכה על-ידי: יעל בתאריך 2002-07-04 20:20 ]
מסמר חלוד
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 8:15 6/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

את בהחלט צודקת יעל.
אם בהתחלת הסרט תגובת הצופה ללנארד היתה אוהדת , בסופו של הסרט ההרגשות בהחלט אמביוולנטיות. אני כשלעצמי "התאכזבתי" מלנארד , יכול להיות בשל רגשות הרחמים שהצופה מפתח לגביו.
נשאלת השאלה מה הוא יעשה עכשיו עם חייו?
האם זו תחילת הסוף בשבילו?
מה מחזיק אותו עכשיו בחיים?
munchie
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 14:00 6/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

זה מה שהבנתי מהסוף:

אדי סיפר ללנארד שהוא מסתובב כבר המון זמן ורוצח אנשים: אז, לנארד לקח תמונה של אדי, וכתב מאחורה "don't beleive his lies"

אז לנארד נסע ועצר בחנות הקעקועים (כאן נגמר הסרט)... אני חושב שבחנות, לנארד קעקע על עצמו את הפרטים של אדי, ואת לוחית הרישוי שלו... כל זאת, כדי לנקום באדי ולרצוח אותו, וכדי שתהיה לו מטרה בחיים... אני צודק?
מסמר חלוד
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 19:37 6/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

מה זאת אומרת כדי שיהיה לו סיבה לחיות?
אם הוא הורג את טדי ( לא אדי ) , מה הוא יעשה עם חייו מעכשיו?
אין כרגע אף אחד אפילו שיתמרן אותו!
לדעתי זו היא תחילת הסוף שלו. לא נותר לו סיבה לחיות יותר.
אני לא מוצא פתרון אחר ל'סוף' הזה....
munchie
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 22:10 7/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הוא הפך את הרצח של אדי למטרת חייו... ללנארד לא היה אמור לרצוח את אדי. אדי הוא לא האיש שהרג את אשתו של לנארד (אולי לנארד הרג אותה)
לנארד פשוט רצה סיבה לחיות, מטרה בחיים - אז הוא שיקר לעצמו, ושכנע את עצמו שיש אדם שרצח את אשתו, ושהוא חייב לנקום ולהרוג אותו. זה מה שאני הבנתי...
sivanvs
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 14/07/02

הודעהפורסם: 20:43 20/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ציטוט:

בתאריך 2002-07-03 15:19, ניק מתחכם כתב/ה:
בכל אופן, לטעמי זה מוריד מהערך של הסרט. לבנות את כל הסרט על חידה ולא לפתור אותה עד הסוף - מה עשינו בזה?

כך הבמאי בנה את המסר. אחרי הצפייה אנחנו כל כך רוצים לדעת מה באמת קרה, אבל אי אפשר לדעת מה באמת קרה. קשה לנו נורא לחשוב שמה שטדי אמר נכון, כי טדי טוען שלנארד (שהתחברנו אליו בזמן הצפייה) מחפש לעצמו מטרה לחיים (לנקום את מות אשתו) וברגע שהמטרה ממומשת, אין ללנארד סיבה לחיות, לכן הוא מחפש עוד אנשים להרוג. (כשלנארד מכוון אקדח למצחו של טדי בתחילת הסרט, שהוא סוף העלילה, טדי אומר ללנארד שהוא לא יודע מי הוא בכלל, ושאם ירד למרתף הוא יבין...האם המרתף מלא בגופות של ג'ון ג' נוספים?)
קשה לנו נורא לחשוב שהתיאוריה לגבי סמי ג'נקיס=לנארד נכונה. כי שוב, לחשוב שלני רצח את אשתו שלא במודע? לחשוב שלני המציא את כל הסיפור הזה רק כדי לשכנע את עצמו שמה שהוא עושה זה בסדר? איך אפשר לעשות את זה אחרי שהתחברנו לדמותו של לנארד כל כך?

אבל זה, אם נרצה או לא, הוא המסר של הסרט. בני אדם משכנעים את עצמם שיש הצדקה למעשיהם, לכן הם פועלים בצורה מסוימת, כשלעיתים הסיבה היחידה לכך היא כמה "פתקים" שכתבו לעצמם, וכעת הם כלל לא זוכרים מדוע...
לנארד אומר לנטלי שאי אפשר לסמוך על זכרונות, מכיוון שלעיתים הם מעוותים, הדבר היחיד שניתן לסמוך עליו, על פי לנארד, הן העובדות. אך במהרה מתברר שהעובדות מעוותות עוד יותר. העובדות הן מה שבחרנו שיהיו, כאשר בדרך כלל אנו בוחרים את העובדות שבחרנו כדי שיהיה לנו קל יותר לפעול, כדי שנוכל "לישון בשקט". (כך בחר לנארד לקעקע את מספר הרכב של טדי על ירכו, והודה שהוא יכול לבחור להרוג אותו כעת, הרי גם הוא גון ג'...)

זהו סרט עם ביקורת קשה על הדרך בה בוחרים בני האדם לפעול. לאחר הסרט שאלתי את עצמי פעם נוספת, מדוע אני פועלת בדרכים בהן אני פועלת? האם המטרות שלי מוצדקות? אני לא בטוחה שניתן להגיע לתשובה אמיתית ע"פ המסרים של ממנטו, זהו סרט המעלה תהיות לגבי האמת עצמה, ולא נותן תשובה חד משמעית.
האם האמת המוחלטת באמת חשובה לנו? הרי היה חשוב ללנארד למצוא אותה והסתבר שהאמת שלו היתה מעוותת אף היא... ואם האמת המוחלטת לא חשובה כלל, כי היא לא ניתנת לזכירה, אז כיצד עלינו לפעול?...
ניק מתחכם
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 15/06/02

הודעהפורסם: 21:11 20/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

עקרונית, כן, את צודקת, וגם אני העברתי את הדברים האלה בראש אחרי הסרט. הנקודה היא שמכיוון שהסרט נגמר בצורה חלשה ולא אפקטיבית (עבורי), הוא לא נתן לי מוטיבציה לחשוב על המסרים האלה יותר מכמה דקות אחרי הצפיה.

העובדה שחשבתי והתווכחתי על התעלומה כ"כ הרבה אחרי הצפיה, ובסוף הגעתי לאותה נקודה (אין פתרון) רק אכזבה אותי עוד יותר.

ובכל זאת, כאמור, סרט טוב. אבל לא גדול.
sivanvs
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 22:18 20/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני חושבת שזה מה שעושה את הסרט גדול. אבל זו רק דעתי האישית. אם הסרט נסגר סופית, אז אומנם המסר הועבר בצורה הטובה ביותר, אבל הפעם, המסר עצמו הוא ששום דבר לא בטוח במאה אחוז, אז אם העלילה היתה מסתיימת בצורה הגיונית, הפספוס היה ממש גדול.
sivanvs
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 13:19 18/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

רציתי להודיע לכל מי שעדיין לא יודע שהתחילו להקרין את ממנטו בהום סינמה (יכול להיות שגם ב'יס' אבל אני לא בטוחה...)

אז כל מי שלא הספיק לראות את הסרט עדיין אני ממליצה לראות אותו בהזדמנות הזו...ואולי גם להמשיך את הדיון על הסרט.
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
לך לעמוד 1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי