יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

למי שראה את- דוני דארקו
לך לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

בפורום מ: 3/01/03

הודעהפורסם: 3:56 16/04/03    נושא ההודעה: למי שראה את- דוני דארקו הגב עם ציטוט

אם לא ראית עדיין את הסרט-לא כדאי לקרוא את המשך ההודעה,היא מכילה הרבה- ספוילר ...

הרגע ראיתי את הסרט ולא בדיוק הבנתי את כולו בסוף,בדקתי על הסרט בכמה אתרים ושם מצאתי שתי דברים שנראים לי הסבר טוב: 1-שיש שני עולמות מקבילים והמנוע של המטוס שנופל בהתחלה זה ביקום שלא יחזיק מעמד הרבה זמן ופראנק (הארנב) הוא ישות שמתה שאמורה להגיד ל-דוני מה לעשות כדי שהעולם יהיה שוב רגיל.ואנחנו לא יודעים למה בחרו דווקה את דוני.
2-ש-דוני בסוף הסרט חוזר בזמן כדי למות מהמנוע של המטוס וכך העולם ימשיך כרגיל וגם גרטה (החברה שלו) לא תמות גם כן...

בכל אופן,אהבתי מאוד את הסרט,במיוחד את הקטעים שמגלים שהוא עצמו יורה ב-פראנק ב-Halloween ושהמנוע של המטוס היה שייך למטוס של האמא שלו ואחותו הקטנה.למרות שאת הקטע הזה לא ממש הבנתי 100% כי גם רואים את כל המשפחה שלו בבית שהמנוע נופל,גם בהתחלה וגם בסוף שדוני מת... אם ראיתם את הסרט אני ישמח אם תכתבו איזה הסבר אתם לוקחים מפה או הסבר אחר.ומה חשבתם על הסרט. אני יראה את התגובות (אם יהיו) רק בחמישי בערב כי מחר חג,אז חג שמח לכולכם! והמלצה קטנה לחג: תקחו ב-DVD כמה דיסקים מהעונה הראשונה של 24 ותראו את כולם ברצף.שווה ביותר אגודל למעלה חג שמח.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני בקר באתר המפרסם מספר ICQ
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 18:53 19/04/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

בקרוב ביקורת של יעל על הסרט. בינתיים למי שרוצה לראות אותו על מסך גדול ובחברת אנשים שהולכים לסרטים כאלה - הסרט יוקרן בפנטסי.קון 2003 (יום שני ב-21:00).
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 1/03/03

הודעהפורסם: 17:23 21/08/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני חיפשתי לראות אם מישהו כבר כתב על הסרט "דוני דארקו" לפני שאני יפתח דיון חדש, ואני הופתעתי לראות שאף אחד חוץ מוואלאס לא ראה את הסרט.
אני ראיתי את הסרט אתמול וזה אחד הסרטים הגדולים ביותר שראיתי איי פעם
אני הייתי נותן לו ציון 10!!!.
קשה לי להאמין שאף אחד לא ראה את הסרט , רק בגלל יחסי ציבור גרועים הוא לא היה מועמד לאוסקר ולא הצליח בקופות.
נ.ב - השירים בסרט פשוט נהדרים.

הערה- איפה הביקורת שהבטחתם לסרט?? כועס

מעכשיו כל מה שאני אגיד יכיל הרבה ספוילר

אני ראיתי אולי רק אתמול את הסרט אבל גם לי יש השערות לגביו.
לוואלאס-אני ראיתי את זה רק אתמול אז אל תחשוב שיהיה לי תשובות בטוחות (למרות שיכול להיות שכבר קיבלתה אותם).

קודם כל אם אכן זה היה המנוע של המטוס של אמו והבת והם היו בבית אז אין כל ספק שמדובר במטוס שבה ממימד אחר.
לגבי פרנק יש לי השערה אני חושב שפרנק היה רק חלק מהדמיון של דוני דארקו כי הרי אמרו שדוני היה בעל בעיות נפשיות , וגם עם פרנק הוא ישות אז איך הוא יכל לירות בו?? , יכול להיות שזה רק סמלי.
אני חושב שהדמות של דוני היא דמות של משיח או לפחות ככה הוא מחשיב את עצמו , בכל הסרט מראים את החברה האמרקנית באור שלילי וציני.
כל הדברים הרעים שהוא עשה היו דברים שלדעתו היו נכונים בגלל דברים שלא נראו לו כשורה בחברה , דוני חושב שמותו יביא להצלת העולם.
למשל- החבלה בבית הספר הייתה צעד נגד החינוך הלקוי של המורים בבית ספר.
גם שהוא גרם למטיף שבה לבית ספר להיכנס לכלא היה לדעתי בגלל שהוא לא אהב את זה שהוא עושה כסף על חשבון בעיות של אחרים.

מה שטוב בסרט מסוג כזה שיכול להיות להם הרבה פרשנויות .
כמו שאמרתי קודם כל הדברים שאמרתי הם רק השערות , מקווה שתגיבו לדברים חיוך
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 22:57 21/08/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ארגורן-אני שמח שעוד מישהו ראה את הסרט סוף סוף (יעל אמרה שראתה אותו גם אגב...).
מאז כבר הספקתי להתעמק עליו עוד והבנתי את כולו...
זאת הפרשנות של הסרט (שהוא אכן קשור בשתי מימדים):

If a Tangent Universe occurs, it will be highly unstable, sustaining itself for no longer than several weeks. Artifacts provide the first sign that a Tangent Universe has occurred. The Living Receiver is chosen to guide the Artifact into position for it's journey back to the Primary Universe. The Manipulated Dead will manipulate the Living Receiver using the Fourth Dimensional Construct.

We enter the Tangent Universe when the Airplane Engine (Artifact) first appears.

Donnie (Living Receiver) has been chosen to guide the Airplane Engine back to the Primary Universe. We don't know why he is chosen.

Frank (Manipulative Dead) dies in this Tangent Universe so he is able to guide Donnie to get the Artifact in position

בכל אופן,זה סרט טוב מאוד. מפתיע,מסקרן,והמוזיקה אכן טובה...
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 10:43 22/08/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

תוכל לפרש את ההסבר לעברית ,האנגלית שלי לא כל כך טובה.
הייתי רוצה לדעת גם מאיפה הבאתה את ההסבר שלטענתך הוא ההסבר הנכון??.
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 0:39 24/08/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ההסבר שאני הבאתי מופיע ב-DVD של הסרט וגם קראתי עליו באיזה אתר.

ניסיתי להעביר את זה לעברית בשבילך שתוכל להבין יותר טוב (בהנחה ואתה זוכר את קטעי הסרט טוב) אז ככה: (מי שלא ראה את הסרט שלא יצפה יש הרבה- ספוילר ) )

אם יקום "מקביל" קורה, הוא יהיה מאוד לא יציב,והוא לא יוכל להתקיים יותר מכמה שבועות.
איזה שהוא "חפץ" (שכנראה לא במקום) הוא סימן לכך שיקום מקביל מתרחש.
ה-"מקבל החי" נבחר להנחות את החפץ בחזרה ליקום הראשוני.
ה-"מת המתמרן" (או המשפיע) יתמרן את ה-מקבל החי בעזרת המימד הרביעי.

עכשיו:
אנחנו נכנסים ליקום המקביל כאשר מנוע המטוס (ה"חפץ") מופיע לראשונה.

דוני (ה"מקבל החי") נבחר כדי להנחות את המנוע בחזרה ליקום הראשוני. אנחנו לא יודעים למה הוא נבחר.

פרנק (ה"מת המתמרן") מת ביקום המקביל (שדוני יורה בו ב-Halloween) הזה אז הוא יכול להנחות את דוני כדי להחזיר את החפץ למקומו.

מקווה שזה עזר לך יותר להבין.להזכירך גם בסרט דוני מדבר הרבה על מסע בזמן מקביל וכאלה... אני רוצה אגב גם לראות את הסרט שוב בקרוב,אולי אני אקנה אותו כי הוא עולה 65 ש"ח במבצע בלייזר קלאב עכשיו...
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 0:24 20/10/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

נחמד ששמתם ביקורת לסרט עכשיו למרות שהוא מלפני שנתיים בערך, לסרט כזה צריך להיות ביקורת! וטובה כמובן!
אני שמח שאהבת את הסרט גם יעל. הזמנתי אותו אגב ממש אתמול ואני כבר מת לראות אותו בפעם השניה (והשלישית וכן הלאה...). גם כשראיתי אותו מהשכרה פעם ראשונה לא הספקתי לראות עם הערות הבמאי. והמוזיקה אכן ממש מעולה בסרט המעולה הזה! וגם לי השיר הזה שמתנגן בסרט (שיש גם את הוידאו קליפ שלו ב-DVD) נתקע לי בראש כל הזמן אחרי הצפיה.
עודד
כוכב אתר
כוכב אתר

בפורום מ: 12/06/02

הודעהפורסם: 20:01 1/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

טוב כנראה שממש לא הבנתי המון מהמסרים בסרט כי הוא נראה לי מאד מבולבל ועקב כך לא ממש נהנתי. זה אמנם לא סרט גרוע (ובטח עדיף על LEGEND), אבל כמו שאמרתי לא ממש הצלחתי להתרכז (וגם לא היה תרגום שבד"כ מסייע לי בסרטים מתוחכמים).

אולי אני אראה את הסרט שוב עם וואלאס הא?

עודד
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 0:16 2/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

חבל שלא ממש הבנת וגם שהאנגלית מפריעה לך (כי לא הוציאו את הסרט הזה עם תרגום לעברית) אבל אתה יכול לקרוא את מה שכתבתי כמה הודעות פה קודם על ההסבר של הסרט...

וכן,אולי יום אחד נראה את זה ביחד. אני לפחות הולך לראות את זה בפעם השניה כנראה היום.
ונזכרתי גם בשם של השיר שהוא-Mad World . שיר מאוד מהפנט לפי דעתי ומרגש.
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 1:20 2/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לעודד- אני מצטער בשבילך שראיתה את הסרט בלי תרגום. רוב האנשים מבינים אנגלית אבל הבעיה בסרטים בלי תרגום זה שאתה צריך להיות כל הזמן מרוכז בסרט, וזה כמעט בלתי אפשרי.

למה לא ראיתה את הסרט בוידאו???.

mad world זה אכן שיר מדהים , השיר נראה מכאילו הוא מתאים בדיוק לעלילה של הסרט דוני דארקו.
הנה עוד כמה שירים מהסרט: Echo & The Bunnymen- The Killing Moon
Tears For Fears - Head Over Heels
Under The Milky Way Tonight
עודד
כוכב אתר
כוכב אתר

בפורום מ: 12/06/02

הודעהפורסם: 7:53 2/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

OK אני נאלץ להסביר מאט יותר. אין לי בכלל בעיה עם אנגלית (7 שנות לימוד באוניברסיטה עם 99% מחומר הלימוד באנגלית), אלא יש לי בעיה להתרכז בסרטים בלי כתוביות. כנראה שאני פשוט צריך לראות את הסרט עם כתוביות באנגלית כי הרבה יותר קל לי להבין מהטקסט. אני פשוט לא אוהב את הכתוביות באנגלית כי הן מיועדות לחרשים כך שכותבים שם את כל הקולות השונים שמתרחשים וזה מפריע לי. כמו שאמרתי אני בטח אראה את הסרט שוב.

והסיבה שלא לקחתי אותו בוידאו היא שיש רק עותק אחד באוזן השלישית בוידאו והוא נלקח כבר.

עודד
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 12:42 2/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני אף פעם לא אראה סרטים שלמים בלי תרגום לעברית , כי תמיד יש הרגשה שאתה מפספס משהו , סדרות קומדיה למשל אין לי בעיה לראות .
אורח

הודעהפורסם: 18:01 2/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הדבר היחידי שלא הבנתי, הוא איך הוא מציל את העולם בזה שהוא מת? אם נגיד הוא היה בוחר לא למות, והיה יוצא שוב בעקבות פרנק מה היה קורה? העולם שוב היה נכנס ליקום המקביל של ה28 יום? למה עצם היותו חי מכניסה את העולם ליקום המקביל הזה?

אודה לכם על הסבר כי זה ממש מציק לי כבר הרבה זמן..
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 5:32 6/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

קודם כל-אורח,אנא זהה את עצמך...
זה מהחשיבה שלי:
דוני היה אמור למות בכל מקרה כשהמנוע נופל בחדר שלו בהתחלה אבל הוא לא מת בגלל שפרנק הוציא אותו החוצה כדי לספר לו על סוף העולם שהולך לקרות ולהגיד לו לעשות את כל הדברים האלה כדי שיובילו לזה שדוני ירצה לחזור בזמן ולמות כדי שהכל יסתדר:
הוא אומר לו להצית את הבית של המטיף הזה (פטריק סוויזי) כדי שימצאו שם שהוא קשור לפורנוגרפיה של ילדים ואז המורה שלו שהיא גם המלווה של הלהקה של אחותו הקטנה תרצה להגן עליו ולא תוכל לטוס ללוס אנג'לס ואז אמא של דוני תטוס איתם ובגלל זה הם עורכים את המסיבה כי ההורים שלהם לא בבית,מה שייצור את המצב שגרטשן תבוא אליו והם ילכו ביחד לבית של הזקנה.

והוא אומר לו להציף את הבית ספר שהילד בכיתה שלו הדפוק בשכל הזה יחשבו שזה הוא והוא יאשים בזה את דוני ואז בגלל זה גם שהם הולכים לבית של הזקנה הוא נמצא שם ודוחף את גרטשן לכביש מה שגורם למותה...

זה רק השערה שלי ככה שדוני מוצא בסוף את ה-Portal שלו והוא רוצה לחזור ולמות בחדר שלו הפעם כדי למנוע את הדברים שקרו.
יש גם קטע בסוף לפני שהמנוע נופל אז רואים את דוני במיטה שלו והוא מחייך וצוחק כאילו שהוא יודע שהוא עכשיו יציל את כולם ויהיה מין SuperHero שכזה...
אני צריך אבל לראות עוד את הסרט עם הערות הבמאי וג'ק גילנהל וגם עם הערות השחקנים האחרים. ככה אני יגלה כנראה עוד קצת על הסרט.
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 5:19 7/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

עכשיו בידוק סיימתי לראות את הסרט בפעם השלישית,הפעם עם הערות הבמאי ריצ'ארד קלי והשחקן הראשי ג'ק ג'ילנהל. ומאוד נהניתי כמובן ולמדתי עוד כמה דברים על הסרט ועכשיו אני גם מבין אותו Tottaly.
כמה דברים שאהבתי מהערוץ אודיו:
*שרואים את המכונית של פרנק (האדומה) בהתחלה שדוני חוזר הביתה באופניים.
לא קלטתי אגב שפרנק הוא החבר של אליזבת' רק אחרי צפיה שניה...
*היה נחמד לדעת שמי שמשחק בסרט את הילד המניאק עם הסכין הוא במציאות חבר טוב של ג'ק...
*גם עוד משהו שמוביל לדבר כדי לתמרן את דוני הוא שההצפה של הבית הספר גם גרמה לו לפגוש ברחוב את גרטשן ולהתחיל לצאת איתה. גם מה שהם אומרים בפרשנות שמי שמת ביקום המקביל הוא יותר מדריך את דוני כדי להוביל שוב את המנוע בחזרה.(גרטשן ופרנק הם שמתו כמובן).
*שהסרט צולם ב-28 ימים,בדיוק הזמן שפרנק אומר שייקח לסוף העולם (28 ימים)
*את הקטעים על הזכויות יוצרים ובמיוחד הקטע על בובה של דרדס שרצו להכניס אבל בסוף לא מצאו כזאת... חיוך
*שאחד הסוכנים של ה-FAA הוא אותו בחור בחולצה אדומה שצופה בג'ק וגרטשן מתנשקים ואחר כך גם מופיע ליד מסיבת ה-Halloween.
*ובדקתי את זה,ואכן השיר Notorious של דוראן דוראן יצא באוקטובר 1986 אז אין שם טעות... אגודל למעלה

ועוד 2 דברים נחמדים על הליהוק ששמתי לב אליהם בצפיה שניה:
בסרט משחקים גם נוח ווילי (המורה של דוני) שמשחק כמובן את ג'ון קרטר ב-ER. וגם מרי מקדונל שמשחקת את אמא של דוני. מרי מקדונל גם שיחקה את אמא של ג'ון קרטר בכמה פרקים ב-ER...
וגם בצפיה שניה אחותו הקטנה של דוני הייתה מאוד מוכרת לי ואז זה נכנס בי-זאת דייבי צ'ייס שמשחקת את סמרה מורגן ב-הצלצול... לא עליתי על זה בצפיה ראשונה כי כמובן ראיתי את הצלצול אחרי הצפיה הראשונה... אז זה אומר שיש לי 2 סרטים שלה בDVD אגודל למעלה
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 18:30 7/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

גם אני לא שמתי לב שהאחות הקטנה בדוני דארקו היא גם סמרה ב"הצלצול". מפחידה היתה הסמרה הזאת... וגם אני לא הבנתי בצפייה הראשונה שפרנק הוא חבר של אחות של דוני. לפי דעתי הקטע הזה פחות מדי ברור. למרות שהוא לא קריטי להבנת העלילה משהו בזרימה של הסרט הרבה יותר הגיוני כשמבינים את זה.

משהו בקשר לדוני, למנוע המטוס האבוד, ולסיבות שכל התסבוכת מתרחשת (להבנתי).
אני חושבת שדוני יכול היה למות בשנתו בהתחלה וכל הסרט לא היה מתרחש (כמה חבל) אבל המוות של דוני אז היה של בחור מפוחד, שלא ידע אהבה, שלא יצר קשר עם אלהים, ונמצא בשלב לא בשל בחייו. מה שהוא מצליח לעשות ב-28 יום האלה הוא גם לחשוף את השחיתות של המטיף, וגם להגיע להשלמה עם עצמו. אני לא בטוחה למה מראש ניתנה לו ההזדמנות הזו... והאם באמת ישות אלהית כלשהי מעניקה לו הזדמנות.
באופן כללי סרטים שמעורבת בהם תנועה בזמן הם תמיד בלתי ניתנים להסברה עד הסוף... אבל אני גם חייבת לציין שלא ראיתי את הסרט לאחרונה והוא כבר קצת פחות טרי בזכרוני.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 1:18 9/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני ראיתי אותו פעמיים השבוע יום אחרי יום (פעם עם הערות הבמאי ופעם רגיל) ואני אראה אותו בקרוב עוד פעם כי יש גם הערות של שאר השחקנים...

גם אני חושב שלפני ה-28 יום דוני היה נער מרוחק וקצת בודד אולי ובמשך ה-28 יום האלה הוא התבגר קצת,התאהב,איבד מישהי שהוא אוהב,ומאוד נמשך לרעיון המסע בזמן. וגם אני חושב שהוא מת שלם עם עצמו ומזה שהוא מציל את העולם אפילו שאף אחד לא יודע שזה הוא...

גם היה עוד משהו בהערות במאי-שאנחנו שוב ב-2 באוקטובר והמנוע הולך ליפול,אז שאחותו נכנסת הבייתה נשמעת צפירה מאוטו בחוץ וריצ'ארד קלי אמר שזה פרנק מודיע לדוני שהכל הסתדר והוא יכול לצאת מהבית. גם לבמאי היו 2 הסברים למה דוני מחייך שהוא בחדר שלו לפני שהמנוע נופל ומה שאני חושב זה שהוא הרגע שם לב שהוא עצמו-הנער הקצת מוזר,שהולך לפסיכיאטרית וכאלה הרגע הציל את העולם וזה גורם לו לצחוק כמובן...
בכל אופן-אחלה סרט וגם גיליתי מאיפה השחקן שמשחק את פרנק מוכר לי: הוא שיחק את הבן של הטייס המוזר הזה ביום השלישי... נסו להיזכר. אגודל למעלה
אורח

הודעהפורסם: 22:11 10/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

יש לי כמה שאלות, ואני אודה לכם מאד אם תענו לי:
1.לא הבנתי את הרעיון של עולם ראשוני ועולם מקביל- האם רואים בסרט מתישהו את העולם הראשוני?
2.איך דוני הצליח לחזור בזמן?
3.עדיין לא הבנתי, למה בזה שהוא מת הוא הציל את העולם, האם הכוונה שהוא הציל את המשפחה שלו מלמות במטוס, כמו שרואים בסוף הסרט?
4.האם פרנק דמיוני או מציאותי? אם הוא דמיוני, איך הוא נהג באוטו ודוני ירה בו בסוף הסרט? ואם הוא מציאותי, איך הרופאה של דוני לא ראתה אותו כשדוני ראה?
5.איך בתחילת הסרט דוני שמע את הקול של פרנק אם פרנק היה בחוץ(אם הוא מציאותי)
6.האם פרנק הציל את חייו בהתחלה רק בשביל שרצה שהוא ימות כשהוא יותר בוגר ושלם עם עצמו?
7.למה בסוף, לפני שהוא חזר בזמן , היה קול שאמר "28 יום" וכו', ומי אמר את זה?
תודה מראש למי שיעזור לי
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 0:59 11/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

קודם כל אני ממש ממליץ לך לראות את הסרט עם הערות הבמאי כי זה עוזר להבין הרבה דברים וגם למה הבמאי התכוון בהרבה דברים.
אבל אני ינסה לענות לך מה שאני יכול להסביר:
1.אנחנו נכנסים לעולם המקביל בהתחלה שהמנוע נופל,כבר כתבתי פה בדיוק מה שכתוב ב-DVD על היקום המקביל והרגיל אז תקרא את זה!
2.הוא פשוט הצליח להעביר את המנוע במטוס של אמא שלו ואחותו בחזרה בזמן דרך כך שהוא מעביר אותו דרך ה-Portal. אחרי שכל הסרט הוא מתעסק בזה בסוף הוא הצליח לעשות את זה...
3.כי הוא הצליח להעביר את המנוע בחזרה בזמן ולצאת מהעולם המקביל שלא היה יציב כאמור. זה שהוא מת זה בגלל שהמנוע נפל בחדר שלו.הוא היה אמור למות בהתחלה אבל הוא לא רק בגלל שפרנק הוציא אותו החוצה...
4.פרנק גם דמיוני וגם מציאותי. הוא החבר של אחותו בעולם הרגיל והוא האישות המתה שנבחרה להנחות את דוני בעולם המקביל. אתה באמת צריך לקרוא את מה שכתבתי...זה מסביר הרבה.
5.בתחילת הסרט שפרנק קורא לו לצאת אז זה כמובן פרנק המת (שרק דוני שומע ורואה)
6.לא. הוא בחר בו כדי שהוא בסופו של דבר אחרי שרשרת של אירועים יחזיר את העולם לאיך שהיה מקודם וכך יציל אותו.
7.אני לא זוכר כ"כ את הקול שאמר 28 ימים בסוף הסרט אבל זה כנראה היה פרנק אני משער...

אם אתה רוצה להבין יותר טוב תראה את מה שכתבתי כמה הודעות קודם (גם תרגמתי את זה לעברית) וגם תראה את הסרט עם הערות הבמאי.
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 0:40 12/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

דיברתם הרבה על העלילה והשחקנים שמשחקים בסרט אבל שכחתם לגמרי את הבמאי הצעיר והמוכשר ריצארד קלי שביים וכתב את התסריט במקצוענות רבה.
יכול להיות שמדובר בבמאי שעוד ידברו עליו הרבה בעתיד , כי לביים סרט מדהים כמו "דוני דארקו" בגיל 28 בלבד בהחלט מראה על כישרון.
דיברנו הרבה שיחסי הציבור לסרט לא היו טובים במיוחד ויכול להיות שהסיבה לכך קשורה בבמאי הצעיר שעדין אין לו מספיק נסיון עם כל מה שקשור לפרסום .
כדאי לשים לב לסרט החדש שלו שיצא בשנת 2004 בשם Knowing שגם הוא יהיה מותחן מדע בדיוני.

אחרי שדיברתי על הבמאי , אני אדבר על נושא החיוך של דוני בסרט לפני שהוא עומד למות.
הבמאי לא ממש מסביר למה חייך דוני לפני שהמנוע נפל כנראה בשביל להשאיר משהו
לדמיון , אבל אני מופתע איך אף אחד לא שם לב שדוני מחייך בכל פעם שפרנק שולח אותו לבצע משימות !!.
אורח

הודעהפורסם: 0:15 13/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

היום צפיתי בסרט..
הוא פשוט הדהים אותי, מכל הבחינות...
העלילה (אחרי שמבינים אותה) ממש מדהימה
מישהו יודע כמה זמן כתב ריצ'רד קלי את התסריט?

לא יאומן איך שלסרט שכזה לא הייתה מודעות בכלל ולא הרבה אנשים צפו בו.

קראתי קצת בפורום הזה ובפורומים אחרים, וניכר כי יש לגבי הסרט המון תיאוריותף אני רוצה לראות את גאסת הדי וי די כדי לשמוע מה יש לבמאי להגיד.

בקשר לזהותו של פרנק- יש המון המון תיאוריות לגבי זה- שליח של אלוהים, אלוהים עצמו,
יש כאלה שאומרים אפילו שהוא השטן, התיאוריה הכי נכונה לדעתי זה שהוא דמות שהיא גם דמיונית וגם מציאותית- זה דווקא תיאוריה סבירה בגלל שביקום האמיתי פרנק הוא החבר של אחותו של דוני והוא גם מופיע בדמיונו של דוני כארנב, שבעצם ככה הוא היה לבוש בהאלוווין בזמן שהוא מת (מה שאומר שהיה דמות מציאותית בהאלווין)
William Wallace
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

הודעהפורסם: 0:22 13/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

זה שהוא מחייך כל פעם שהוא נשלח למשימות זה יותר בגלל שהם אמרו שכל פעם שהוא רואה את פרנק או שרוי בהיפנוזה אז הוא מתנהג כזה כמו ילד קטן...
ולגבי ריצ'ארד קלי-אכן מוכשר וגם אני מחכה מאוד לסרט Knowing שיגיע ב-2004 וגם הוא יהיה מותחן מדע בדיוני. חבל שעדיין לא ידוע מי ישחק שם,אבל בטח בקרוב יתחילו ללהק.
Donnie Darko
אורח

הודעהפורסם: 2:39 14/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הדיאלוגים של הסרט ממש טובים, וצריך לשים אליהם לב, כי הם קשורים לעלילה
למשל:

,Donnie Darko, what kind of a name is that, what are you
a super hero or something?

-What makes you think i'm not?

אני שמח לדעת שיש ספר גם - אני אקרא אותו בעתיד.
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 13:21 14/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לוואלס - עם הוא שרוי בהיפנוזה כל הזמן שפרנק שולח אותו למשימות , אז אולי הצחוק שלו בסוף הסרט היה בהשפעת הכוח שהפעיל עליו פרנק.

ויש לי גם שני שאלות אליך כאחד שראה את הסרט עם הערות הבמאי:
האם הדמות של דרו ברימור קשורה איכשהו להצלת העולם ומה בעצם תפקידה בעלילה?
מה זה Celer door??
Morbid Angel
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 14/11/03

הודעהפורסם: 19:24 14/11/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ארגורן כתב/ה:
לוואלס - עם הוא שרוי בהיפנוזה כל הזמן שפרנק שולח אותו למשימות , אז אולי הצחוק שלו בסוף הסרט היה בהשפעת הכוח שהפעיל עליו פרנק.

ויש לי גם שני שאלות אליך כאחד שראה את הסרט עם הערות הבמאי:
האם הדמות של דרו ברימור קשורה איכשהו להצלת העולם ומה בעצם תפקידה בעלילה?
מה זה Celer door??

עדיין לא ראיתי את גרסת הבמאי, אבל ממה שאני חושב, ה-ביטוי שהמורה לספרות כתבה על הלוח- Celler doors
הוא בעצם ה-"שערים" (Porteal ) של המסע בזמן.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
לך לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא
עמוד 1 מתוך 4

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי