שחקי אותה מותק
נכתב ע"י יעל בתאריך 3/2/2004
עינת ודורון לא האמינו כאשר במקום להמתין בארשת שלווה בפקק החניון הובלתי את הטנדר שלי לקיצור דרך על מדרכה קטנה וחביבה. אורן דוקא האמין. אבל הוא מכיר אותי כבר שנים ויודע שמאחורי החזות התמימה שלי מסתתרת נהגת שטח פראית בהדחקה. זה היה יום שישי, והשמש זרחה. כמעט הצטערתי שבמקום ללכת לטייל על חוף הים אנחנו נבלעים בקולנוע אורי (המוצלח, יש לציין). אבל אני גם מאד אוהבת ללכת לקולנוע, ואחרי שהסרט התחיל כבר לא היה אכפת לי בכלל.

האני היא בחורה צעירה ומוכשרת. היא למדה בלט והיא משכילה ונאוה (כוסית שאפה וחטובה), אבל למרות שאמא שלה נורא רוצה שהיא כבר תצא מהשכונה ההארלמית משהו בה האני גדלה וגרה, האני בכל זאת נשארת באיזור. נפשה נמשכת לתרבות ההיפ-הופ והאהבה הגדולה שלה היא ריקוד. היא עובדת בחנות דיסקים, וקצת גם כברמנית במועדון לילה, דבר המאפשר לה לרקוד חופשי. מדי שבוע האני מלמדת במתנ"ס השכונתי שיעור בריקוד היפ-הופ, אליו באים חבר'ה מהשכונה. כל זה טוב ויפה – אבל החלום האמיתי של האני הוא להופיע בוידאו קליפ של אחד מהזמרים הגדולים ואם אפשר אז גם לקבל על זה ימבה כסף.

ומאחורי כל רקדנית היפ הופ מצליחה עומדת חברה נאמנה. וחברתה הטובה של האני מאמינה בה ודוחפת אותה לנסות ולהצליח. באחת מהפעמים שהאני מפליאה בריקוד ברחבת הריקודים של המועדון, צייד כישרונות העובד עבור במאי וידאו קליפים מפורסם, "קולט" את האני והבמאי בכבודו ובעצמו ומזמין אותה להשתתף בוידאו קליפ בבימויו. הבעייה היא, שהקריירה שהאני מתחילה לפתח כרקדנית ואף ככוריאוגרפית, מתנגשת עם העבודה שלה במתנ"ס והיא נאלצת לעזוב את השיעורים. בנוסף, יש לה גם פחות זמן ופנאי לחברתה, דבר המעיב על יחסיהן. אך למרות שהיא עסוקה היא מוצאת זמן לעזור לשני אחים – האחד פשוש בן שש, והשני למרות גילו הצעיר כבר מיני-גנגסטר. שניהם חיים בתנאים ירודים בשכונה שבה עיסוק בפשע הינו ברירת המחדל. האמת? למרות שזה רק סרט, היה לי עצוב לחשוב שיש הרבה ילדים שגדלים ככה...

את האני מגלמת ג'סיקה אלבה, שאולי מוכרת לחלקכם מ-Dark Angel, סידרת הטלוויזיה של ג'ימס קאמרון. בסרט מככבים גם ליל רומאו ומקאי פיפר (8 מייל), אבל אחד הגימיקים בסרטים מסוג זה, הוא השחקנים שמופעים בדמות עצמם. רובם היו מסצנת ההיפ-הופ ולא ממש מוכרים לי (Tweet, Silkk, Ginuwine ועוד), אבל מעל כולם נצבת מיסי אליוט, שקיבלה את הכבוד הגדול ביותר ובגלל שהיא כל כך מוכרת, היא אפילו לא הופיע בכותרות ביחד עם הזמרים האחרים.

הקליפים עצמם של שירי ההיפ-הופ ראפ הם, אגב, מאד משעממים. מההיכרות שלי, וגם ממה שהוצג בסרט, מרבית הקליפים כוללים בחורות בלבוש חושפני שרוקדות סביב הזמרים, הרבה פעמים יש מכוניות אמריקאיות רחבות שמתגלגלות באיטיות במורד רחובות השכונה ולפעמים הבחורות החצי ערומות רוקדות סביב המכונית כאילו היתה מינימום מקדש... אבל זהו-זה, אין הרבה גיוון ונראה כאילו כל הוידאו-קליפים דומים זה לזה. קצת משעמם, לא? הרי אפשר לעשות כל דבר שבעולם. להכניס לקליפ כל עלילה, להשתמש באנימציה, לצלם במגוון רקעים ועם כל מיני דמויות, ובכל זאת תמיד בוחרים את הבחורות שרוקדות על המכונית. מוזר.

באמצע הסרט דורון פרץ בצחוק קולני במיוחד. בהפסקה הוא הסביר לי את פשר פרץ הצחוק – לפני זמן רב, הוא פרסם באתר שלו יומית על אתר המאגד קלישאות. והקלישאה שהצליחה להתבלט מעל ים הקלישאות האחרות בסרט ולגרום לצחוקם של עינת ודורון היתה: אם הגיבור מקשיב למזכירה האלקטרונית שלו ואחת מההודעות תהיה חשובה, ההודעה הזו תגיע שלישית. לפני זה יהיו שתי הודעות קצרות, אחת מגבר ואחת מאישה. וזה, אגב, בדיוק מה שקרה בסרט.

מהסיפור הנ"ל אתם יכולים להבין שהסרט הינו אוסף קלישאות שמופרחות ("קלישאות שמופרחות" אגב, זו גם קלישאה...) בזו אחר זו. כל מה שקורה צפוי שיקרה, ובזמן שאנו ממתינים שהצפוי יקרה אנו חוזים בגברים ונשים רוקדים. אחרי הסרט אורן אמר שזה למעשה לא ממש סרט, רק לכאורה סרט. אני מסכימה עם כך: זה לא סרט כי הוא פשוט אוסף קלישאות שחוברו זו לזו. אבל כשאני מגיעה יחד עם חברים לצפות בהקרנה חינם, ואם יש כמה שחקנים חביבים וקצת ריקודים מגניבים, אז אני בהחלט יכולה להינות. ואכן נהניתי. אם נכמת זאת לדרוג בכוכבים, אני נותנת ל"האני" 1.5 כסרט קולנוע, אבל 3.5 למידת ההנאה הסובייקטיבית שלי משרשרת הקלישאות שהודבקה יחד בקטעי ריקוד.


אל הטריילר של הסרט
הדרוג של יעל
2.5 stars
הדרוג של הכוכבים שצפו בסרט
דורן עינת אורן
2 3 1.5
דרוג משותף גולשים [2395 מדרגים]

דרגו גם אתם את הסרט: 5 4 3 2 1
רשימת בתי הקולנוע
בהם הסרט מציג
Where is this movie palying ?


בחזרה לדף הראשי   הגיבו על הסרט בפורום


To Honey WebSite
To Honey Official WebSite