הכרזה על הורדת מסך
ביוני 1998 אורן ואני הקמנו את האתר "יעל מבקרת בקולנוע". האתר לא נולד ב"מפץ גדול", אלא בלחישה. היינו אז זוג סטודנטים צעיר (לפסיכולוגיה ומחשבים) וסביב הרעיון של הקמת אתר גששנו את דרכנו - אורן בעולם תכנות-הרשת ואני בעולם הכתיבה. רשת האינטרנט הישראלית היתה אז, כמונו, די צעירה, וכמעט בלי לשים לב, ייסדנו את האתר הראשון לביקורות קולנוע בעברית (היו אתרים שפרסמו גם ביקורות קולנוע, אך "יעל מבקרת בקולנוע" היה האתר הראשון שהוקדש למטרה זאת).

לאט לאט, בצעדים קטנים, האתר הלך וגדל - נוספו ביקורות ותכנים, יותר ויותר גולשים גילו אותו, ואפילו בעיתונות וברדיו האתר זכה להתייחסויות לא מעטות. ב-2002 קרן הצטרפה באופן רשמי לצוות האתר, והחלה גם היא לכתוב ביקורות. לאורך השנים נוספו לאתר מדורים חדשים כמו: כוכבי אתר, מאמרים, ביקורת בתי-קולנוע, פורום ועוד.

במקביל להתפתחויות ולשינויים שחלו באתר, גם אנחנו עברנו שינויים ותמורות (ויש סיכוי שגם קצת התבגרנו...), הקשר של אורן ושלי השתנה (כבר לא "זוג"), העיסוקים השתנו ("כבר לא סטודנט", או "שוב סטודנטית"), ובמידת מה גם האופקים אליהם אנו שואפים.

לכן, ברגשות מעורבים של עצב, גאווה, הקלה, חשש, והשלמה, אנו מודיעים באופן רשמי, שב-20 ביולי 2008, כעשר שנים לאחר פתיחת האתר, הפעילות של "יעל מבקרת בקולנוע" תגיע לסיומה.

להתראות,
יעל, קרן ואורן


סיבוב פרידה לקראת סיום החלטנו לצאת לסיבוב פרידה - סיור מודרך ב"יעל מבקרת בקולנוע", בו מדי מספר ימים נפנה זרקור לעבר פינה כלשהי באתר: נפלס את הדרך בין קורי עכביש ותילי אבק אל ימי האתר הראשונים, נסע דרך תקופות שונות ורגעים משמעותיים, נציץ מאחורי הקלעים, נסכם את פעילותנו ו... ניפרד.תגובות: | פורום | ספר האורחים