יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

סרטים עם סוף מאכזב או גרוע

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 1/03/03

הודעהפורסם: 19:52 26/09/05    נושא ההודעה: סרטים עם סוף מאכזב או גרוע הגב עם ציטוט

"אני אגלה לך סוד , הקטע האחרון עושה את הסרט , תדהים אותם בסוף ויש לך להיט.
יכולות להיות לך פגמים ,בעיות , אבל תדהים אותם בסוף ויש לך להיט." (מתוך הסרט "אדפשטיין").

כמה פעמים קרה לכם שראיתם סרט טוב ושהגיע הסוף שלו יצאתם מאוכזבים , לי זה קרה
המון פעמים. הסוף הוא אחד הדברים החשובים ביותר בכל סרט , יכול להיות מצב שהסרט יהיה בינוני אבל הסוף שלו יהיה מצוין וזה יוציא אותך בהרגשה אחרת לגמרי מהסרט , וכך גם ההיפך.

לכן פתחתי את הדיון הזה שהוא מקביל לדיון קודם על הסרטים עם הסוף הטוב ביותר. בכותרת כתבתי על סרטים עם סופים מאכזבים או גרועים בכוונה כתבתי את שני הדברים כי סופים גרועים יש בשפע , כי סרטים גרועים יש להם גם סופים גרועים , אבל סופים מאכזבים זוכרים יותר.

הנה רשימת הסרטים שלי לסופים הגרועים/מאכזבים.

10. ברוס הגדול מכולם. הסרט מצוין עד הסוף האמריקאי להחריד.
9. המצור. סרט גרוע עם סוף מצטדק.
8. חלון סודי. מה יש להוליווד מהנושא הזה?!?
7. מיסטיק ריבר. סוף לא אמין שמעורר הרבה סימני שאלה , ראוי לדיון מעמיק יותר.
6. הצלצול. צריך להודות שהסוף קצת דבילי.
5. שר הטבעות - שיבת המלך. ארוך מדי , עם עריכה יותר טובה הסרט היה כמעט מושלם.
4. קיוב. אני לא בטוח שהרבה יסכימו איתי אבל הסוף לדעתי היה מאכזב דווקא בזאנר שהסוף הוא כל כך קריטי.

ושלושת הראשונים הם....

3. מטריקס רבולשין - פשוט דבילי.

2. זהות- אוי איזה אכזבה , סרט כל כך טוב נופל בגדול בסוף שלו , ושוב מה יש להוליווד מהנושא הזה ?!?.

1. הכפר - אין מילים.

לגבי הסוף של מיסטיק ריבר אני חייב להגיד כמה מילים , אז זהירות למי שלא ראה.
ספוילר ספוילר ספוילר

האם גם אתם חושבים שהקטע ששני הילדים רצחו את הבת של ג'ימי בא פשוט בהפתעה ובלי שום הגיון. לא היה שום הסבר הגיוני לדבר הזה , זו לא חוכמה לעשות סוף מפתיע רק בשביל להגיד שהייתה מקורי , החוכמה היא לעשות את הסוף בצורה נכונה .
שחקנ/ית פורם ראשי/ת
שחקנ/ית פורם ראשי/ת

בפורום מ: 19/04/03

הודעהפורסם: 20:25 26/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לגבי מיסטיק ריבר- אני די נדהמתי שדווקא את הכיוון הזה לא פיתחו.
הסרט נצמד לספר המעולה של דניס ליהיין כמעט במאה אחוז. כשראיתי את הסרט זה היה כמו לקרוא עוד פעם את הספר. דווקא על מה שהתלוננת יש הרחבה בספר (או לפחות שם זה היה משכנע ויותר הגיוני).
חוץ מזה בספר יש המון רבדים שלא הוכנסו לסרט, אני הייתי ממליץ לקרוא את הספר. הוא כל מה שהסרט רק אפילו עוד יותר טוב.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
sami balagun
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 11/07/02

הודעהפורסם: 21:33 26/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אושן-12 כזה חרא סוף שבא משום מקום.
בכלל מאז שימאלאן והסויטצ'ים שלו בסוף הזה זה נהיה מעיין הכרח בהרבה סרטים הבעיה היא שסוויטצ'חייב להיות מוסבר והגיוני ולא לבוא משום מקום כמו שתיארת במיסטיק ריבר.
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

בפורום מ: 3/01/03

הודעהפורסם: 22:09 26/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

דווקא לפי דעתי "הכפר" הוא סרט נחמד עם סוף גדול! מאוד מקורי לדעתי וזה Twist ממש נהדר ומפתיע ומעורר מחשבה שקשה לעלות עליו.

הרבה הכפישו את 2 סרטיו האחרונים של שאמאליין. לפי דעתי צריך להגיד תודה שהוא נמצא בסביבה כיום עם הסרטים המקוריים, המפתיעים ומעוררי המחשבה על הסביבה שלנו כיום, בעולם קולנוע היום שרוב ההצלחות בו באות מ-Remakes וסרטי המשך וקומיקס... צריך להגיד תודה למקוריות כזאת ושבן-אדם עם ראש כזה נמצא בסביבה.
בייחוד "הכפר". ממש גורם גם למחשבה הנכונה על הסביבה שלנו כיום, מעבר לסוף המפתיע והנהדר של הסרט. אבל זו רק דעתי האישית.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני בקר באתר המפרסם מספר ICQ
sami balagun
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 0:14 27/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

מוזר שאתה אומר את זה כי דווקא הרבה סרטים מהסוג הזה איבדו גובה בקיץ האחרון.
שימלאן עצמו בהחלט במאי מקורי רק שלדעתי הוא צריך יותר לצאת מנוסחת הטוויסט של עצמו - עובדה שסיינס הצליח גם ללא טויסט והוא בהחלט היה סרט מתח ראוי.
כוכב/ת פורום
כוכב/ת פורום

בפורום מ: 3/01/03

הודעהפורסם: 2:37 27/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ל-Signs בהחלט היה Twist. אומנם לא משהו אחד וגדול כמו ב-חוש השישי או הכפר, אבל בהחלט משהו מפתיע שחיבר דברים בסרט.

ואת Signs המון מבקרים וקהל רחב השפילו גם...שזה גם סרט שלו שאני אוהב וגרם לי הרבה לחשוב. גם כי דברים כאלה קרו לי גם בחיים. דברים שעל הנייר רעים אבל בזכותם קורה לבסוף משהו מועיל או טוב.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני בקר באתר המפרסם מספר ICQ
קרן
כוכבת אתר
כוכבת אתר

בפורום מ: 6/06/02

הודעהפורסם: 12:48 27/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני, כמו וויליאם וואלאס, גם חשבתי שלכפר יש סוף נ ה ד ר! ממש התמוגגתי מהרעיון הגאוני.
ראיתי את הסרט לא מזמן ב DVD, ולמרות שהסרט מתחיל באופן קצת משעמם, ההמשך שלו מצויין.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני בקר באתר המפרסם
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 14:25 27/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

על מה אתם מדברים , זה הסוף הכי צפוי בעולם , כל מי שראה את הסרט הכפר אמר לי שהוא ידע כבר באמצע הסרט מה עומד לקרות.
לדעתי אתם נותנים יותר מדי כבוד לשמאליאן במאי בינוני שיודע לעשות רק אותם סוגים של סרטים ולכן הםכל סרט יותר גרוע מהשני.
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 19:38 27/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

זה לא בהכרח נכון-כמעט כל הבמאים עושים סרטים בסגנון מסויים ולא משנים הרבה ושימלאן לא שונה מהם הבעיה איתו זה שהוא יחסית לבמאי עשה הרבה מאוד סרטים בפרק זמן קצר ביותר - אם הוא היה נותן יותר מרווח בין סרט לסרט לא הינו מרגישים את המחזור המסוים כמו עכשיו ובגלל זה כמו שציינתי מקודם אם שימלאן רוצה להמשיך בקצב העבודה שלו אזס הוא חייב לשנות ולחדש בסרטיו הרבה יותר מאשר אם הוא היה עושה מרווחי זמן גדולים יותר.
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 10:52 28/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

נכון שלכל במאי יש סגנון מסוים אבל אתה לא רואה במאים אחרים כמו ספילברג וטים ברטון למשל עושים אותם סרטים כמו ששימלאן עושה בצורה כל כך ברורה.

שימו לב שלשמילאן משתמש באותם דברים בכל אחד מהסרטים שלו , כל הסרטים שלו הם סרטי אימה עם מסרים דתים כלשהם , כל הסרטים שלו מסתיימים בטוויסט שהוא לרוב לטובה , ככה פשוט אי אפשר להפתיע יותר. שמילאן חייב לעשות סרט מסוג אחר בשביל לשנות את מעמדו , השאלה היא אם הוא רוצה?. הוא אם הוא בכלל יכול?!?.
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 14:23 28/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

שמע בכללי תה צודק שהוא ממחזר אבל הטוויסט זה הסימן היכר שלו בדיוק כמו שהסטים המטורפים והויזואליות המרהיבה הם סימן זיהוי של ברטון והבומבסטיות+סוף אמריקאי דביק זה סימן היכר של שפילברג.
ושימלאן עדיין צעיר יחסית לבמאי.
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 5/11/03

הודעהפורסם: 14:18 12/10/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ארגורן כתב/ה:
על מה אתם מדברים , זה הסוף הכי צפוי בעולם , כל מי שראה את הסרט הכפר אמר לי שהוא ידע כבר באמצע הסרט מה עומד לקרות.
לדעתי אתם נותנים יותר מדי כבוד לשמאליאן במאי בינוני שיודע לעשות רק אותם סוגים של סרטים ולכן הםכל סרט יותר גרוע מהשני.

האמת שאני די מסכים איתך אבל לא לגמרי....האמת שגם מהחוש השישי לא ממש התלהבתי וכבר מתחילת הסרט ידעתי מה הולך להתברר בסוף...הקטע שממש אהבתי בסרט זה כל הסצינות עם הילד שממש ריגשו אותי והחסירו לי כמה פעימות מהלב...הכפר ממש מטופש, הסוף קצת אולי גורם לחשוב אבל מאוד מעצבן הסרט וגם ממש לא מפחיד....סרט שאפשר לראות אותו רק פעם אחת ועוד בחוואה....
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 15/01/04

הודעהפורסם: 16:44 16/10/05    נושא ההודעה: סופים לסרטים הגב עם ציטוט

אם אנחנו כבר בנושא של סופים לסרטים, מועצת חכמי הקולנוע (כלומר החברים ואני) העלנו לא מזמן דיון נוקב בנוגע לאיך צריך לסים סרט; או במילים אחרות האם סוף טוב הוא תמיד טוב או שלפעמים צריך להיות רע?
כפי שכולנו שמנו לב, בשנים האחרונות נראה שכל במאי הוליווד ותסריטיה שכחו שהסוף של הסרט הוא הדבר הראשון שתזכרו כשתקבעו עם עצמכם ועם העולם אם נהנתים מהסרט או לא.
מקרי התעללות קשים בצופים דווחו בסרטים רבים; מ"מלחמת העולמות" ועד שר הטבעות האחרון (כאב הלב הגדול בחיי...).
אז בואו נעזוב רגע בצד את כל הבמאים שפשוט לא יודעים מתי סוף הסרט , או אלו שנראה שנגמר להם התקציב בדיוק לפני הסצינה האחרונה (רובם) ונתמקד באלו שבלי מילים אחרות , פשוט ציפינו מהם ליותר.
ואני שואלת את עצמי אם יכול להיות שהעובדה שבזמן האחרון אנחנו יוצאים מכל כך הרבה סרטים באכזבה מסויימת היא בגלל שאנשי התעשיה בהוליווד פשוט שכחו שאפשר לסיים סרטים גם אחרת. לא תמיד הגיבור צריך לנצח, לא תמיד יהיה פאנץ בסוף, לא את כל הקצוות צריך לסגור ולא!! ואני חוזרת... לא!!! כל סרט צריך להסתיים בפייד אווי של הגיבור/גיבורה עם חיוך מהורהר במקום עם נוף יפה.

אני לא רוצה להרוס לאף אחד את החלק החשוב ביותר בסרט (כפי שכולנו מסכימים) ולכן אני לא אתן רשימה מפורטת כרגע של סרטים שלדעתי היו צריכים סוף אחר, אבל בינתיים אני אשמח לשמוע תגובות :
מה אתם מעדיפים? אתם חושבים שציבור הצופים מסוגל להתמודד עם סוף רע, כזה שבו הגיבור מת? או שכל מה שיצא מסרט כזה הוא קהל ממורמר?
ואם כן, אתם מוזמנים להעלות הצעות לסופים אלטרנטיבים לסרטים עם הסוף הכי גרוע...
sami balagun
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 3:56 17/10/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

בארמגדון הגיבור מת וזה עדין סרט ששווה לתחת.
ברור שבהוליווד כאשר מדובר בסרטים מסחריים יש לעיתים עודף קיטש אבל יש הרבה מאוד סרטים מפתיעים ומקוריים ולהכליל במקרה הזה זה טעות.
וחוץ מזה גם ישנו קולנוע עצמאי וארופאי שאינו מפוקח תחת עיניהם של האולפנים.
חדש/ה בפורום

בפורום מ: 16/10/04

הודעהפורסם: 13:51 27/10/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

נורא לא אהבתי את הסוף של פרחים שבורים.

סרט מסע שכזה, שלוקח אותי למסע של אירועים חיצוניים שמשנים את הגיבור, אין ספק, בסופו של הסרט הוא כבר יותר מודע לעצמו ולמה שהוא רוצה, צוכן לצאת למסע שלא מישהו אחר ארגן לו, וכבר מחפש את הילד שלו.

אבל עדיין, יצאתי מבולבלת בהרגשה שאני רוצה עוד. לא יצאתי עם הרגשה של סוף מהלך, ואפילו לא של משהו ברור, כי אותו מסע שאליו לקחו אותי במשך 105 דקות נשאר די באמצע. ביל עומד באמצע הרחוב ומחפש. אבל מאידך, אולי זו דרכו של ג'רמוש לא לפתור לי את כל הבעיות אלא להשאיר לי מקום לחשוב. (?)
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי