יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

הדור החדש

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
munchie
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 6/06/02

הודעהפורסם: 23:21 8/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

כולנו מכירים את הבמאים הגדולים בהיסטוריה של הקולנוע - היצ'קוק, קובריק, פרנסיס פורד קופולה, וודי אלן, ספייק לי, מרטין סקורסזה, רידלי סקוט, צ'רלי צ'פלין, אוליבר סטון, אורסון וולס, מילוש פורמן, שפילברג (?)...
ועוד הרבה

אבל מה עם הבמאים של השנים האחרונות? מי לדעתכם הבמאים הטובים ביותר בשנים האחרונות?

לפי דעתי:
- האחים כהן (ג'ואל ואיתן כמובן)
- קווינטן טרנטינו
- סטיבן סודדברג (אהבתי את הבמימוי הנהדר של טראפיק!)
- דארן ארונופסי (אההה... רקוויאם)

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 0:49 9/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

שלושה במאים חדשים יחסית, שכל אחד מהם יצר לפחות סרט אחד שהפך לשם דבר. כל אחד מהם הוא יוצר - גם בימאי וגם תסריטאי, דבר שבעיני מעלה את ערכם:

• האחים וושאווסקי, שמוכרים לנו בעיקר כיוצרי (כותבים ובימאים) המטריקס, עשו עד היום מעט מאוד סרטים (חוץ מהמטריקס הם עשו את Bound, נדמה לי שזה תורגם כקשורות. וכתבו את התסריט למתנקשים). אבל הסרט הבודד שלהם שראיתי, היה פשוט מצויין מהרבה מאוד אספקטים. בקרוב נוכל לראות את שני הסרטים הנוספים בטרילוגיה, אני מקווה שהקסם שלהם ישאר.

• M נייט שאמאלאן, שבקרוב נראה את סרטו החדש - Signs, עשה עד היום 5 סרטים מתוכם ראיתי שניים - החוש השישי ובלתי שביר, בעיני שניהם היו סרטים משובחים שידעו להוביל נכון את הצופים בתוך העולמות המוזרים של גיבוריהם. החוש השישי הוא היום מילה נרדפת למוסג "הטוויסט", וזה אומר משהו על הבימאי.

• כריסטופר נולאן, מי שהביא לנו את ממנטו, סרט מדהים, הגורם לצופה לעבור חויית צפיה "פעילה". סרט שגם אחרי שהוא נגמר הצופה עדיין עוסק בו, חלקנו המשכנו לחשוב ולדבר על הסרט זמן רב מאוד.

(לא היה פעם סקר כזה בתפוז? קריצה)

[ הודעה זו נערכה על-ידי: אורן בתאריך 2002-08-09 01:51 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
צבי
כוכב אתר
כוכב אתר

בפורום מ: 7/06/02

הודעהפורסם: 0:59 9/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני מסכים בקשר לשמות שאורן ציין.
אני חושב שפיטר ג'קסון (שר הטבעות) הוא מועמד רציני להתווסף לרשימה, אם גם שני הסרטים הבאים יהיו מוצלחים כמו הראשון.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני מספר ICQ
מסמר חלוד
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 26/06/02

הודעהפורסם: 13:15 9/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני בשמחה הייתי מוסיף את:
טים ברטון( ביטלג'וס , באטמן , כוכב הקופים ).
דיוויד פינצ'ר( שבעה חטאים , החדר ).
הם לדעתי הדור הבא.
מקוריות , חדשנות. גאונות.
חתול לבן
sivanvs
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 14/07/02

הודעהפורסם: 20:42 10/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אפשר גם להוסיף את-

טוני קיי - אמריקן היסטורי איקס, ואומנם לא היו לו עוד סרטים רבים, אבל על יצירת המופת הזו מגיע לו להיכנס לרשימה.

פול תומס אנדרסון - מגנוליה ולילות בוגי שפחות אהבתי, אבל אין לי ספק שהוא במאי גדול.

ובמאי לא כל כך מוכר:
לוקאס מודיסון - במאי שבדי שיצר את הסרט "פאקינג אמאל", סרט ריאליסטי מצויין שבהחלט הכניס אותו ישר לרשימה שלי.

Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 12:18 11/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ציטוט:

בתאריך 2002-08-09 14:15, מסמר חלוד כתב/ה:
דיוויד פינצ'ר( שבעה חטאים , החדר ).

הזכרת את פינצ'ר ולא הזכרת את "מועדון קרב"?
את החדר לא ראיתי, הבנתי שהוא עשוי טוב אבל חסר ערך מוסף. את שבעה חטאים ראיתי מספר פעמים, בסרט זה יש ניצוצות אבלי בעיני הוא לא סרט מספיק טוב.
מועדון קרב הוא לא סרט רגיל, הוא מהסרטים שכולם חייבים לראות כדי שיוכלו לדבר עליו אחר כך. ועד היום זה אחד הסרטים המדוברים/מוזכרים ביותר בכל זירת דיוני קולנוע. זה סרט שמלהיב צעירים, גורם להירהורים אצל מבוגרים ונשאר בתודעה של כולם (כמעט).

אבל כמו עם כל במאי שעשה סרט אחד ממש גדול, גם אצל פינצ'ר, המבחן הוא - האם יהיה לו עוד סרט באותו קנה מידה.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: אורן בתאריך 2002-08-11 13:20 ]
פנגו חתול קטן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 11/06/02

הודעהפורסם: 16:18 14/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

נכון :"מועדון קרב" זה סרט מדהים!!!!
והלזכיר את דיויד פינצ'ר בלי להזכיר את מועדון קרב, באמת היה קצת מוזר.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: פנגו חתול קטן בתאריך 2002-08-14 17:18 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
sivanvs
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 14/07/02

הודעהפורסם: 13:28 18/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אם כבר התחלנו לדבר על דור חדש של במאים, אז יש גם ז'אנר הולך ומתפתח של סרטים חדשים, שבדרך כלל יוצרים אותם הבמאים אותם הזכרנו. מי שיגיד לי שזה סתם סרטים פוסט מודרנים יקבל ביטול...(כן, כמובן שהם פוסט מודרנים, אבל זה זרם שהולך קצת יותר רחוק)
אני מדברת על סרטים שלוקחים מחלה או איזו שהיא מגבלה שכלית והולכים איתה עד הסוף, נותנים לצופה תחושה שהוא בעצמו אותה דמות מוגבלת וכו'. סרטים כאלה לדוגמא: ממנטו, מועדון קרב וכו'...אני אישית ממש אוהבת את הסרטים האלה. מה איתכם?
poopa
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 30/06/02

הודעהפורסם: 14:51 18/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני הייתי מוסיף לדיון את טוד סולונדז שהביא לנו סרטים נהדרים כמו:
ברוכים הבאים לבית הבובות
אושר
נתי
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 15/06/02

הודעהפורסם: 17:49 18/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

וכמובן אלמדובר,עם הסרט המדהים "דבר אליה",ומי שלא ראה לרוץ לראות!
וגם הכל אודות אמא אחד הסרטים הטובים שלו.
Oren the Snark
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 2/07/02

הודעהפורסם: 21:44 19/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני רוצה להטיל סימן שאלה על טרנטינו שהוזכר בהודעה הראשונה.
ספרות זולה הוא ללא ספק מהסרטים הגדולים של העשור האחרון ואני מדבר באנדר-סטייטמנט. אבל מה עוד?
כלבי אשמורת הלא רע אבל בהחלט לא גדול (הוא קצת טיוטה של ספרות זולה).
ג'קי בראון - הבינוני מינוס. בטח אכזבה אחרי ספרות זולה.
סרטון מתוך הארבעה בארבעה חדרים, ןהתסריט השנוי במחלוקת של רוצחים מלידה. הוא גם נעלם בשנים האחרונות (לתיאטרון?).
אני מחכה לעוד סרט כמו ספרות זולה כדי להכניס אותו לרשימה.

ומה עם עמוס גיתאי זוכה הפרסים? טוב אני סתם רשע...
וכמובן שאני חולק מכל וכל על הנסיון להכניס את הבמאי של שר הטבעות לרשימה (סליחה צבי).

וספילברג? זה שווה דיון נפרד. אני צריך להחליט בעצמי מה אני חושב.

אין לי מה לתרום בכיוון החיובי. לצערי. אולי אני אזכר בהמשך.
צבי
כוכב אתר
כוכב אתר

בפורום מ: 7/06/02

הודעהפורסם: 0:11 20/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ציטוט:

בתאריך 2002-08-19 22:44, Oren the Snark כתב/ה:
וכמובן שאני חולק מכל וכל על הנסיון להכניס את הבמאי של שר הטבעות לרשימה (סליחה צבי).

כמובן? אולי תנמק?
ודרך אגב, את ג'קי בראון אני אהבתי.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני מספר ICQ
Oren the Snark
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 17:37 20/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לגבי שר הטבעות היה פעם (לפני חודש בערך) דיון תחת הכותרת "ההוביט הוא עירום (או לפחות יחף)" והנימוקים מופיעים שם.

ג'קי בראון הןא לא סרט רע, הוא אפילו סרט טוב יחסית לז'אנר של סרטי פשע/עוקץ, בכל זאת טרנטינו, אבל לא מצאתי בו את הערך המוסף שמצאתי בספרות זולה. אני לא מדמיין את עצמי רואה את ג'קי בראון עשר פעמים. הוא היה בהחלט אופציה טובה ליציאה.

ונזכרתי בכמה במאים, לא בני עשרים אבל לא מהדור הישן.
דייויד מאמט, שאני מאוד אוהב ואני חושב שהכבוד של ווינסלואו (the winslow boy) הוא יצירת מופת.
וקנת' בראנה שקצת נעלם, אבל מהומה רבה על לא דבר, הנרי החמישי, החברים של פיטר וכו' היו מצויינים.
שניהם, אגב, גם כותבים וגם משחקים (כמו טרנטינו).

אורח

הודעהפורסם: 12:25 21/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ג'ון וו
רידלי סקוט
האחים וושובסקי

אני לא חושב שמישהו יתווכח איתי בעניין זה.
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 2:12 22/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

רידלי סקוט סטיבן ספילברג זה לא בדיוק הדור החדש... וגם אלמדובר לא בדיוק התחיל אתמול.

בקשר לג'ון וו, אני חושב שהרבה אנשים יתווכחו איתך. קודם כל הוא לא צעיר ולא חדש. גם בארה"ב, שם מתנהל פרק ב' של הבימוי שלו, הוא החל לביים ב-93' (אם אני לא טועה), כך שגם שם הוא כבר לא חדש..ץ אני מאוד אהבתי את "עימות חזיתי" שלו, אבל שאר הסרטים שלו לא ממש הצליחו להתעלות ואולי אפילו היו היו פחות איכותיים מהממוצע. יש לו אקשן מסוגנן, אבל זה לא מספיק להביאו לשורה הראשונה של הבימאים. מה גם שסרט האחרון, Windtalkers, נחשב לכישלון קולוסאלי.
מארק
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 23/08/02

הודעהפורסם: 22:02 24/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

רידלי סקוט הוא לא הכי חדש, נכון. אבל הוא לא עשה הרבה סרטים (טובים) ביחס להרבה במאים ואם ראית את "מטרה קשה" עם ואן-דאם אז לא כל כך תתווכח איתי. הסרט פשוט מסוגנן. לאחר שאחד מהאנשים הרעים (המשני, העוזר) הורג בוגד שמן שמנסה לברוח עם רובה צייד רואים ממש באיטיות ובסגונניות את התרמיל שיוצא מרובה הצייד...שלא לדבר על שאר האקשן.

ולגבי ג'ון וו, אני מציע לך לראות את Mi2 (הלכת לראות עם יעל, לא?).
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ
מוש השור
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 4/07/02

הודעהפורסם: 0:11 25/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ציטוט:

בתאריך 2002-08-11 13:18, אורן כתב/ה:

אבל כמו עם כל במאי שעשה סרט אחד ממש גדול, גם אצל פינצ'ר, המבחן הוא - האם יהיה לו עוד סרט באותו קנה מידה.

דיוויד פינצ'ר אמנם לא עשה אף סרט ברמה של מועדון קרב, אבל הסרטים האחרים שלו היו גם כן מאוד טובים, חוץ מהחדר שאיני יכול להתייחס אליו כי לא ראיתי אותו.
אבל "שבעה חטאים", "המשחק", ו"הנוסע השמיני 3" היו מאוד טובים לדעתי, ולפי הסרטים האלה, ולפי הסרט הגדול ביותר שלו "מועדון קרב". אפשר לומר שהוא אחד הבמאים הטובים שפועלים היום.
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 3:06 26/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

למארק: או שהתבלבלת או שאני לא הבנתי אותך, את "מטרה קשה" (שלא התלהבתי ממנו) עשה ג'ון וו ולא רידלי סקוט. בכול מקרה, מה שאמרתי על סקוט, זה שהוא לא יכול להכלל ברשימה כאן כי הוא ממש לא "הדור החדש"... ולגבי ג'ון וו, נכון יש לו אקשן ממש מסוגנן אבל אם זה הכול, אז זה לא מספיק. ראיתי את "מטרה קשה", "קוד שבור", "עימות חזיתי" וגם את M:I-2, חוץ מ"עימות חזיתי" הסרטים שלו לא מספיק טובים כדי להכניס אותו לרשימה, אין להם שום ערך מוסף.

למוש השור: מבחינתי פינצ'ר כבר הבטיח את מקומו ברשימה... עדיין עם כול סרט חדש שהוא יוציא, יהיו ציפיות ל"מועדון קרב" הבא. והשאלה היא, האם הוא באמת יצליח יום אחד להתעלות על הסרט הנ"ל (יש כאלה שתוענים שגם לטרנטינו יש בעיה דומה).
מארק
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 23/08/02

הודעהפורסם: 8:13 26/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אכן, כנראה התבלבלתי. ראיתי את הסרט לפני יותר משנה ולפיכך, כנראה התבלבלתי בין הבמאים.
לטעמי, אקשן מסוגנן (ואולי גם עלילה טובה) זה מספיק בשבילי, למרות שכידוע, כל המרבה הוא משובח.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ
Oren the Snark
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

הודעהפורסם: 11:10 26/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

Hey, I’m sorry (again) for the English.
What a coincidence, talking about the devil. I just saw an article at the New York Times about Mr. Tarantino, his long absence, and his planned comeback with a new film – “Kill Bill” (due to 2003).
Some of you may be interested in reading it. I’m putting the link but u might be required to subscribe (it’s free).
http://www.nytimes.com/2002/08/26/business/media/26BILL.html?ex=1031353463&ei=1&en=de0260034f8d7bee
Enjoy

[ הודעה זו נערכה על-ידי: אורן בתאריך 2002-08-27 14:41 ]
מסמר חלוד
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 26/06/02

הודעהפורסם: 17:54 11/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

שלום ילדים.
אני מתנצל על התגובה המאוחרת , אבל לא הייתי בארץ מספר שבועות.
אני רוצה להגיב לאורן מתאריך העשרים באוגוסט.
אני מסכים איתך במאה אחוזים לגבי מאמט ובראנה , אולם לא ציינת את הסרט הכי גדול של בראנה: 'רצח מן העבר'. יצירת מופת.
אה , כן , שמעתי שהוא מופיע גם בהארי פוטר החדש ( אני בספק אם ההופעה הזו תחשב כאן בתור אחד הגדולות שלו... ).
לגבי ג'קי בראון , אני חולק עליך big time! זה אחד הסרטים המיותרים ביותר שראיתי מעולם. זה הסרט הראשון והאחרון עד עתה , שיצאתי באמצע שלו.
פשוט שעמום אחד גדול. ראיתי אותו לא מזמן בכבלים , ושרדתי עד הסוף , רק לגלות שהוא הופך יותר ויותר משעמם משניה לשניה....
צר לי , ידיד.
have fun בניו יורק.
חתול לבן
ניר
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 17/06/02

הודעהפורסם: 18:59 11/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

עוד במאי ( שאולי חושבים אותו ל"דור ישן ) - קישלובסקי , ובנוסף טרנטינו ואחרי שר הטבעות גם פיטר גקסון!
ניר
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 17/06/02

הודעהפורסם: 19:02 11/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

למסמר חלוד :
את גקי בראון כן אהבתי - לא יותר מדי - , ראיתי אותו פעם אחת בוידאו לפני כמה שנים ואהבתי את ההתיחסות של טרנטינו לכל הנושא של התבגרות וזיקנה , ובנוסף הסרט היה נחמד
אחרי התגובה שלך אני צריך לראות אותו מחדש
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי