יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

הכוכבים של שלומי

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
sivanvs
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 14/07/02

הודעהפורסם: 23:52 16/04/03    נושא ההודעה: הכוכבים של שלומי הגב עם ציטוט

בחרתי לראות את הכוכבים של שלומי סתם בגלל שלא ראיתי סרט ישראלי כבר הרבה זמן, ולא התחרטתי לרגע. יצאתי מאולם הקולנוע בהרגשה שבאמת יש עתיד לקולנוע הישראלי, גם כשלא מדובר בסרטים שהם חיקוי עלוב לסרטים אמריקאים. יש מקום לעשות סרטים אותנטיים ואני בטוחה שהמון ישראלים וחובבי קולנוע יהנו מהם מאוד. הכוכבים של שלומי זה סרט מיוחד ומרגש ואני ממליצה בחום לצפות בו.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 10:08 17/04/03    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

תודה על ההמלצה אגודל למעלה
אני אשתדל ללכת לסרט בקרוב
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
w1025
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 7/06/02

הודעהפורסם: 16:42 27/07/03    נושא ההודעה: הכוכבים של שלומי - כמה מחשבות על יחסי ציבור הגב עם ציטוט

אני בוחן את יחסי הציבור (המוצדקים מאד) של כנפיים שבורות לעומת השקט התקשורתי סביב הכוכבים של שלומי ולא ממש מבין מדוע הפער העצום הזה. לצערי הרב מאד ראיתי רק עכשיו את הסרט הנפלא הזה של שמי זרחין.

הלכתי עם חבר להצגה יומית בסינמה סיטי. רציתי מאד לראות את רספירו, אבל חבר שלי בא במצב רוח דווקא לסרט יותר קצבי. איכשהו יצא שהלכנו על הכוכבים של שלומי - היינו 50 אחוזים מאוכלוסיית האולם וזה היה פשוט נפלא.

התנאים הסביבתיים של האולם מעולים ! לא צריך להרחיב על היתרונות של הסינמה סיטי. מה שכן צריך לציין בנוגע לכל סרט זה התזמון והקסם המיוחד של ההצגות היומיות. אני פשוט מתעב את אולמות הקולנוע בליל-שבת (פרט לסרטים שלא מושכים את הקהל הרחב). ילדים מעצבנים שלא מפסיקים להרעיש / לזוז / לשלוח SMS-ים אחד לשני ולעצבן כל מה שזז - כמו ג'וקים הם מפתחים יכולת עמידה טובה לפופקורן שאנחנו זורקים עליהם בתקווה לקבל כמה דקות של שקט בזמן הסרט.

לאחר וידוי בסגנון ניומן שסיפקתי פה, אני רוצה לרשום על הסרט. זהו סרט פשוט מצוין שנורא חבל להמתין בשבילו למסך הקטן. התחושות, התשוקות והמחשבות כתוצאה מהמשחק המצוין בסרט שעושים את ההסחפות הכל-כך קלה לתוכו עוברים מצוין במסך הגדול; ספק רב אם יעברו באותה יעילות במסך הקטן (עם הפרסומות של ערוץ 2 / 10 ).

מדובר על ילד מאד מופנם שדואג לכל סביבתו שלא מעריכה את יכולתו ואת כישוריו. מנהל בית הספר שלו וגם איה קורן המדהימה מדהימה מדהימה ביופיה (מאז חתונה מאוחרת שמתי עין עליה). ביתו הוא שדה קרב של אמו המרירה אל מול אביו שבגד בה. אריה אליאס הוא הסבא שלו שמרבה בדברי חוכמה ובאימרות שבריריות שנותנות לסרט פוטנציאל פולחני.

אסי כהן ורותם אבוהב בתפקידים קטנים ומצוינים. אסתי זקהיים מצוינת בתפקיד הנוירוטי שהיא קיבלה של האמא הנבגדת, אלברט אילוז הוא האבא הבטלן שמצליח להצחיק... סרט באמת מצוין.

שלא תבינו לא נכון, אינני בא בטענות לכנפיים שבורות (לא סתם אני מגיע לבננה ביץ' בתל אביב כדי לצפות בו שוב מחרתיים). אני מתפלא כיצד הכוכבים של שלומי נתפש בעיני כל מיני שטרם ראה אותו כעוד סרט שנראה מתישהו בכבלים... הוא הרבה יותר מזה. אני מתכוון להספיק לראות אותו שוב בקולנוע. אני מקווה שגם אתם.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
אורח

הודעהפורסם: 22:00 1/01/04    נושא ההודעה: אני חייב להגיד!... הגב עם ציטוט

שלום רב!,
אני ממש חייב להגיד שזה אחד הסרטים שאני באמת ממליץ עליהם!
מומלץ מאוד!
PYEO
חדש/ה בפורום

בפורום מ: 1/01/04

הודעהפורסם: 15:05 2/01/04    נושא ההודעה: שלומי והכוכבים הגב עם ציטוט

העלילה מספרת על שלומי , דמות טובת לב בפנימיותה שאחוזה במעצורים רגשיים כגון אי היכולת להתמרד ולהביע דעה עצמית , רגשות נחיתות עמוקים ופחד כלפי הכישלון. מתחת לכל המעצורים נמצאת בעצם דמות מוכשרת ומחוננת כלואה שמנהלת מאבק פנימי עם הרצון התמידי לרצות את הסובבים כלפיה אך בכל זאת להצליח לבטא את הכישרון החבוי בה.
ספוילר
שלומי (אושרי כהן) הוא תלמיד בבית ספר מחונן אך לא יודע את זה מפני שתמיד עשה מה שהסביבה ביקשה ,אשר מתאהב ברונה (איה קורן שעליה נרחיב מאוהב בהמשך) ,הוא נמצא בקונפליקטים מתמשכים כאשר מצד אחד הוא במערכת יחסים ילדותית עם בחורה מבית הספר ומצד שני אין לו זמן לאהבה כי הוא עסוק רוב הזמן בלבשל לסובבים לו.

הסובבים את שלומי הם אנשים מתוסבכים ובעייתים , אימו נמצאת בתסביך מתמשך של פחד נטישה וטראומה מבגידה (כאשר הוא מתבטא בשנאתה לעדה המרוקאית - למרות שהיא בעצם אחת כזאת) , אביו גר מחוץ לבית בבנין נטוש וכל הזמן חושב שהוא חולה וזועק לתשומת לב , סבו אשר גר איתו מדמיין כי הוא בתקופת הטורקים וכי הוא עדיין בקשר עם ראש הממשלה ז"ל בגין , ואחיו שיורד עליו באופן תמידי על זה שהוא בתול ותמיד מנסה להוכיח לו שהוא יותר טוב ממנו ושהוא רב שגל מקצועי. מתחת לכל השכבות כולם בעצם צריכים עזרה , ושלומי הוא הגב שיסחוב את צרותיהם.

הגיבור של העלילה כמובן מושפע באופן דרמטי מהסביבה שלו , ככל שעובר הזמן והסביבה מלחיצה אותו הוא יותר ויותר רותח מבפנים ועם הזמן יתפרץ לו.

מוטיב הכוכבים של שלומי הוא בעצם תהליך שקורה בעלילה ובסופה מציין את פתיחתו לעולם החדש , הטוב ולעתיד שונה. הכוכבים מסמלים בתחילה את העוגות שהוא מכין לסביבה ,את טוב ליבו לאחרים וגם את כניעתו אליהם ובהמשך הם מסמלים את השמים , הגבול הבלתי אפשרי , העתיד והיציאה מהמעגל הידוע מראש ורצונתיו של אימו שיעשה מה שהיא מבקשת.

הליהוג בסרט הוא בהחלט במקום , אלברט אילוז ושאריה אטיאס הם שחקנים נוסטלגים של הקולנוע והטלוויזה הישראלית האמיתית , אושרי כהן מצליח להעביר את העצירות הרגישות שלו בהצלחה , ואיה קורן החביבה עליי מאוהב היא פשוט פגיעה בול במטרה לאהבת נעורים תמימה , טהורה ומיוחדת.

בסופו של דבר בלי להרוס מדובר פה בתסריט מצויין, ליהוג נכון וביצוע טוב , קולנוע ישראלי ברמה גבוהה אך חסר קצת מוטיבים ישראלים בתוכו , אולי הביטוי של שלומי בתוך העיר האורבנית היה מוסיף לסרט חינניות ישראלית.
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 1:38 3/01/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

באמת ניתוח יפה של הסרט ושל הדמויות. את הסרט, גם קרן ואני מאד אהבנו.
(למי שלא זוכר הנה הביקורת של קרן - http://www.movies.israel.net/shlomy/shlomy.html)

אבל רציתי רק לשאול למה התכוונת במשפט האחרון -
"אולי הביטוי של שלומי בתוך העיר האורבנית היה מוסיף לסרט חינניות ישראלית"?

ואני מניחה שהתכוונת לליהוק ולא לליהוג חיוך
בכל מקרה, גם אני סבורה שמרבית הליהוקים בסרט היו מוצלחים. רונה (העלמה קורן) היא אכן דמות מתאימה להתאהבות ראשונה חזקה ותמימה. אבל הכי אהבתי את שלומי, אין ספק בכך.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
זה רק אני...
אורח

הודעהפורסם: 4:25 27/02/04    נושא ההודעה: הזוי בצורה נפלאה הגב עם ציטוט

אני תופס את הסרט הזה כואריאציה על "איש הגשם", אלא שבניגוד לגרסה האנגלית, שלומי לא ממש אוטיסטי אלא בחור זהב... שאר המשתנים בסרט כמובן לא זהים, ובדומה לביקורת הסוף התבשל באש גבוהה מדי וזה פגע בהדרגתיות המסע של הגיבור.
בכלל, סרטים מהז'אנר על גאונים צנועים ומופנמים להחריד ( ראה סיפורו של וויל האנטיג )
הם בד"כ מצויינים וקשה שלא לאהוב אותם...
mor_bas
אורח

הודעהפורסם: 10:17 28/02/04    נושא ההודעה: נהנתי בטירוף מהסרט..!!!!!! הגב עם ציטוט

מאוהב הלכתי עם הכיתה שלי לראות סרט....
בסרט הצעתי לראות את הכוכבים של שלומי..
כשנכנסנו והתחיל הסרט ועד שהוא הסתיים אנחנו לא יכולנו להסתובב לשום מקום והיינו
ממש מרוצים מהסרט...
כשהבוא הסתיים רצינו לראות אותו עוד פעם.....
אני מקווה שמי שקרא את מה שרשמתי וטלא ראה את הסרט ירצה לראות אותו כי מי שלא רוצה מפסיד....!!!! אגודל למעלה
Bitton
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 5/11/03

הודעהפורסם: 22:14 1/03/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

סרט מרגש מצחיק ויפה!! גם אני יצאתי בהרגשה שיש עתיד לקולנוע הישראלי...דרך אגב הוא ישודר בתשיעי באפריל (9.4.2004) בערוץ הסרטים בהוט!!! אני מחכה בקוצר רוח...

הודעהפורסם: 22:49 9/04/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

סרט ממש מרגש!!
אהבהתי מאוד!
ואפילו הזלתי דמעותחיוך
yairino
אורח

הודעהפורסם: 6:59 28/05/04    נושא ההודעה: Re: הכוכבים של שלומי הגב עם ציטוט

המשחק מעולה.
סרט נורא מרגש ונוגע ללב.
אבל לדעתי ההתנהגות של חלק מהדמויות הייתה מוזרה; קצת לא מציאותית ולא הגיונית.
גברת פלפלת
אורח

הודעהפורסם: 20:14 9/10/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

סרט מרגש מציאותי, ובאמת התקדמות למבחר הסרטים הישראלים הדלים שלנו....נראה לי שזה הסרט הישראלי הראשון שאהבתי...ישראל THAT IS THE RGHIT WAY
טינקרבל
אורח

הודעהפורסם: 12:22 12/12/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

זה הסרט הכי מ-ד-ה-י-ם שראיתי בחיים שלי כל השחקנים שם פשוט מצוינים. מצחיק, מרגש, מקסים כל התחושות שבעולם בסרט אחד. איה קורן משחקת שם פשוט מדהים ואושרי כהן פשוט גדול מהחיים אני ממליצה על הסרט בחום. אין אין מפסיד בגדול מי שלא רואה, כל מילה מיותרת.
שרה
אורח

הודעהפורסם: 9:12 15/12/04    נושא ההודעה: הכוכבים של שלומי הגב עם ציטוט

מאחר שאני מתגוררת בסיאטל(וישינה טוב. תודה)אנני מחוברת להתפתחות של הקולנע הישראלי. הסרט הגיע לכאן לבית קולנע אכזוטי .ולמרות שהיו לי כל הכוונות לצפות בו בסופו של דבר זה לא היסתיע. לפני שבוע עת שהיתי בארץ יצא לי לצפות בסרט ה נ פ ל א הזה. זאת היתה הפתעה גדולה.וחוויה מרגשת ומעשירה. הסיפור קולח נוגע ללב ויחד עם זאת שנון.חכם ומלא הומור מעודן. המשחק של כל הצוות עוצר נשימה במיוחד שבתה את ליבי אתי זקהיים בתפקיד האם. הסרט הזה הוא מן הטובים שראיתי.ועומד באמות המידה הביןלאומיות. סרט גדול. איפה אפשר לקנותDVD]
mulder
שחקנ/ית פורם ראשי/ת
שחקנ/ית פורם ראשי/ת

בפורום מ: 10/06/02

הודעהפורסם: 22:14 15/12/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אפשר לקנות אותו כאן:
http://www.mitos.co.il/DVD/DVDFocus.asp?ID=143000&PopupID=0

אני חושב שמיתוס שולחים גם לחו"ל.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ
עופר
אורח

הודעהפורסם: 17:59 30/09/05    נושא ההודעה: מילות שיר הנושא הגב עם ציטוט

שלום! אני מחפש את מילות השיר הנהדר שמלווה את הסרט (עוד אומר לך את כל, המילים היפות)
גונן
אורח

הודעהפורסם: 8:30 11/10/06    נושא ההודעה: הכוכבים של שלומי הגב עם ציטוט

סרט מצוין, עדין ורגיש והעיקר ישראלי.
רוצה לצרף מלים טובות גם על איה קורן הנפלאה, בנוסף לרשימה המעוטרת, - בגישת: "מים שקטים חודרים עמוק".
מה עושים על מנת לגרום להמוני בית ישראל לרוץ לבתי הקולנוע ולעזור ליוצרי ומפיקי
הקולנוע הישראלי להמשיך ויצור סרטים חדשים ? ?
יעלוש
אורח

הודעהפורסם: 14:07 11/10/06    נושא ההודעה: סרט שחבל על הזמן!! הגב עם ציטוט

בהתחלה כשרק התחלתי לראות אותו זה נראה לי כמו עוד סרט מעפן...
אבל אחר כך גיליתי שזה סרט טוב איכותי ואם הומור גם ומצד שני מרגש זה אחד הסרטים הישראלים הטובים שאני מכירה
גיא
אורח

הודעהפורסם: 2:58 24/11/07    נושא ההודעה: תרגום??? הגב עם ציטוט

אחרי כמעט שנה שה-די-וי-די אצלי בארון, עשיתי לי ערב שקט וביתי וראיתי את הסרט. בתור תושב שמתגורר לו הרחק בברצלונה, התרגשתי מהסרט כולו, מאלתרמן בפסקול, מהרגישות. סרט נפלא.
א ב ל - למה אין לסרטים שלנו כתוביות לעוד כמה שפות? יש למישהו מושג איפה משיגים כתוביות בספרדית??? כל-כך חסר להפיץ כאן את הדברים היפים שאנחנו עושים...
אם יש למישהו מושג, אני אשמח מאד לשמוע... g_aloni at yahoo.com
תודה!
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי