יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

הארי פוטר והאסיר מאזקבאן- ביקורת

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
yevgeniy_11
שחקנ/ית פורם ראשי/ת
שחקנ/ית פורם ראשי/ת

בפורום מ: 19/04/03

הודעהפורסם: 7:22 11/06/04    נושא ההודעה: הארי פוטר והאסיר מאזקבאן- ביקורת הגב עם ציטוט

אתמול הלכתי בערב לקולנוע להארי פוטר והאסיר מאזקבן.
אני מאד אהבתי את הספרים ואת הסרטים גם, אבל היה משהו קטן שחסר בסרטים וחשבתי שהארי פוטר והאסיר מאזקבאן יהיה יותר טוב. ובאמת בעניין הזה צדקתי.
עלילת הסרט היא כזאת: הארי פוטר (דניאל רדקליף) וחבריו הרמיוני (אמה ווטסון) ורון (רופרט גרינט) מגיעים לשנתם השלישית בהוגוורטס וכרגיל דברים רעים מתרחשים: הארי מגלה שאסיר מכלא אזקבאן לקוסמים בשם סיריוס בלאק (גארי אולדמן) נמלט מהכלא ורוצה להרוג אותו. מה שהארי עדיין לא יודע זה למה בלאק רוצה במותו ואיך בלאק קשור לעברו. מלבד זאת השומרים של הכלא אזקבאן שנקראים הסוהרסנים הם יצורים מזוויעים שמוצצים את השמחה והנשמה לאנשים- נשלחים להגן על הוגוורטס מבלאק אך הם לא יודעים להבדיל בין הקורבן לאדם חף מפשע וכמובן הם מציקים להארי. חוץ מזה יש גם מורה חדש להתגוננות מכוחות האופל בשם לופין (דייוויד תיוליס) וגם מקצוע חדש: גילוי עתידות בהנחיית הפרופסור טרלוני (אמה תומפסון). חוץ מזה האגריד (רובי קולטריין) נהפך למורה החדש לטיפול ביצורי פלא.
יש לציין שהשחקנים ממש מעולים: דניאל רדקליף כבר לא משחק גרוע אלא טוב מאד, גם אמה ווטסון עושה עבדוה טובה, ולמרות שבהתחלה חשבתי שגארי אולדמן ודייוויד תיוליס לא מתאימים לתפקידם טעיתי וגיליתי בסרט שהם ממש היו מעולים. כמו כן אלאן ריקמן, מגי סמית', מייקל גמבון (הדמבלדור החדש) ואמה תומפסון שיחקו ממש מעולה, רק חבל שהיה להם קצת זמן מסך.
מה שעיצבן אותי בסרט מבחינת השחקנים זו העובדה שהרסו את הדמויות של דראקו מאלפוי ורון וויזלי: רון כרגיל מנסה להצחיק והוא כל הזמן בפניקה (דבר שדי מעצבן) והמקרה הגרוע ביותר הוא של דראקו (טום פלטון)- בסרט הזה הדמות שלו התבזבזה לגמרי: הדמות שלו פחדנית יותר מדי (נכון שבספר הוא גם מגלה פחדנות אבל כאן בסרט זה פשוט מגוחך).
אבל מה שטוב בסרט זה העיצוב שלו: הסרט אפל מאד ומלווה במוזיקה טובה ומתאימה וגם הוגוורטס עברה שיפוץ מחדש: הרבה דברים השתנו (למשל הדרך שבה מגיעים לבקתה של האגריד) ולטובה, כעת הוגוורטס נראית הרבה יותר טוב. אז אפשר לומר שאלפונסו קוארון עשה עבודה טובה יותר מאשר קריס קולומבוס בבימוי, אבל הריסת הדמויות של רון ודראקו וגם כמה שינויים בסדר העלילה ובאירועים בכלל הורסות קצת את הסרט הזה, אבל בכל זאת שווה ללכת אליו כי הסרט השלישי הוא מבין כל הסרט שיצאו עד עכשיו הכי דומה לספר עצמו אבל הוא לא מושלם בכל זאת.

4 כוכבים מתוך 5.

אשמח לקבל תגובות.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 12:46 11/06/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

גם לדעתי הסרט השתפר לעומת קודמיו ואני חושב שהבימאי החדש, אלפונסו קוארון, לקח את הסרט (לפחות מבחינה ויזואלית) כמה צעדים גדולים קדימה. הצילומים, הנופים והמעברים נראו מצויין (חוץ מכמה החלטות עריכה קופצניות מידי לקראת הסוף), גם רוב ההחלטות שלו (ואולי גם של התסריטאי) לגבי העברת הספר לקולנוע נראות נכונות יותר מאלו שנעשו בסרטים הקודמים, אך... לפי דעתי כאן (בעיבוד הספר לסרט) יש עוד הרבה מאוד בעיות. הסרט מהנה ומתאים במיוחד למי שלא קרא את הספר, נראה לי שאלו שכן קראו, יהנו פחות (אבל עדיין יהנו).
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
סתיו
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 5/05/04

הודעהפורסם: 19:46 12/06/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ברור שהסרט ישתפר מקודמיו החליפו את הבמאי לבמאי הספרדי של הסרט "ואת אמא שלך גם" (מומלץ).
וגם דניאל ושאר הילדים גדלו והם מתחילים להיות שחקנים רצינים יותר.
ובנוסף העלילה נהפכה ליותר רצינית מקודמיה.

איפשר להגיד שהסרט לא עד כדי כך מדהים אבל התעלה על קודמיו.
מה שעכשיו צריך לצפות שהסרט ה-4 יהפוך לעוד יותר רציני ולקוות שלא יחתכו יותר מדי בדיאלוגים.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
אורח

הודעהפורסם: 13:20 25/06/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הסרט הכי מאכזב והכי מגעיל שראיתי בחיים
כועס בוכה עצוב
פשוט סרט מגעיל
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 13:41 25/06/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

למה?
סתם להצהיר על סרט אהבתי/שנאתי או מגעיל/נפלא, זה לא ממש מעניין, או יותר נכון - זה ממש לא מעניין. יש לפרט ולהסביר מה הביא לתחושה הזו.

[הודעות נוספות בסגנון הזה ימחקו.]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
אורח

הודעהפורסם: 16:07 26/09/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

קוראים לי טל ואני גר בחולון.

אני אוהב את סרטי הארי פוטר ולדעתי הסרט שלישי היה הסרט הכי טוב משני הסרטים הראשונים.

כי בסרט הזה הארי יותר גדול ויותר אמיץ וגיבור וכולם שמה בסרט גדלו והם יותר אמיצים.
אבל הקטע שאני הכי אהבתי היה הקטע עם הרכבת עם סוהרסן ובקווידיץ' וגם בשעון של הרמיוני שמעביר את הזמן אחורה.
אורח

הודעהפורסם: 16:44 11/10/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

טום שיחק את דראקו מצווווין!!! בספר היה כתוב שמאלפוי עשה הצגה של פחדן כדי שיעצרו את האגריד.... בפעם הבאה שאת מאשימה את טומוש תחשבי טוב פעמים!!!
טום שוווווווווווווולט
אורח

הודעהפורסם: 14:43 13/10/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הסרט כזה מהמם אבל הכי אהבתי את
ספוילר
הקטע שהרמיוני(אמה) והארי(דניאל) נסעו בזמן

וגם הם עושים עבודה מצויינת כי אייני רואה הבדל בין דמבלדור החדש לבין הישן אני מאוד ממליצה על הסרט ושאר הסרטים של הארי פוטר ולמי שאוהב ליקרוא יכול ליקרוא את הספרים שמישתווים לסרטים
אורח

הודעהפורסם: 15:31 6/11/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

גם אני אהבתי את הספרים וראיתי פעמיים את הסרט השלישי. לדעתי באמת היה מעט חסר והיו דברים שלא היו נכונים
ארגורן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 1/03/03

הודעהפורסם: 21:03 18/12/04    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ראיתי את הסרט בDVD ואני מסכים עם יבגני , הסרט השלישי יותר טוב מהסרט הראשון (השני לא ראיתי) , הסרט יותר אפל מקודמיו ולא כמו בסרט הראשון הוא יותר מעניין ולא נכנס יותר מדי לפרטים.

אני עדין חושב שהבעיה הגדולה בסרטי הארי פוטר , זה הארי פוטר עצמו השחקן שמשחק את הארי פוטר משחק בצורה אנמית ופשוט לא מתאים לתפקיד , לעומת רון והרמוני שמשחקים בצורה מרשימה.

אני מסכים עם יבגני גם לגבי הדמות של דראקו מאלפוי שעשו אותה פחדנית יתר על המידה.

סך הכל הייתי נותן לסרט ציון של 7/10 .
אורח

הודעהפורסם: 15:02 26/01/05    נושא ההודעה: תגובה על הסרט השלישי הגב עם ציטוט

הסרט השלישי באמת התקדם מספר צעדים מקודמו,אבל בכול זאת היה מורגש(לפי דעתי)את החוסר בכול מיני פרטים שאפשר לומר שהם קטנים אבל הם היו חשובים מאוד. גם הרעיון שהם היו לבושים בבגדים רגילים
במשך הסרט ולא בגלימות מעט הרסה. אבל בכללי הסרט היה מהמם (ראו שהחליפו במאי)וגם ההחלפה של דמבלדור לא ממש היתה מורגשת...בקיצור הסרט מומלץ :
ניצן אשכנזי
אורח

הודעהפורסם: 20:38 3/02/05    נושא ההודעה: הארי פוטר ועצמי הגב עם ציטוט

היי אני ניצן אני אהבתי את הסרט השלישי למרות שפחות מהספר עכשיו אני באמצע הספר אני רוצה לספר לכם על עצמי כי כניראה אני היכנס הרבה לפורום הזה אז אני אוהבת חיות בעיקר כלבים וחתולים חתול לבן יש לי כלב שקוראים לו סקאי והוא ממש חמוד בקיצור אני אשמח עם היכתבו לי משהו

ניצן
אייל זלוף
אורח

הודעהפורסם: 15:29 20/02/06    נושא ההודעה: הארי פוטר הגב עם ציטוט

לדעתי הסרטים משתפרים מפעם אל פעם.
הראשון אהבתי מאוד, את השני עוד יותר, את השלישי ממש והרבעי היה סוף הדרך.קראתי את החמישי הוא יפה מאוד ולדעתי הכי טוב והכי מותח, הספר השישי היה טוב מאוד אך לא יותר טוב מהחמישי אני עדיין מצפע לספר השבעי הוא יהיה הכי טוב (נדמע לי צוחק בקול רם )

ביי!! אייל זלוף!!
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי