ג'ונו
נכתב ע"י צבי בתאריך 29/1/08

Juno
Ellen Page as Juno MacGuff and 
Michael Cera as Paulie Bleeker
Ellen Page as Juno MacGuff
Juno
 Jennifer Garner as Vanessa Loring, 
Jason Bateman as Mark Loring 
and Ellen Page as Juno
Juno
Ellen Page and J.K. Simmons as Juno and Mac MacGuff
Michael Cera as Paulie Bleeker and 
Ellen Page as Juno MacGuff
Juno Soundtrack
לפני כשבוע צבי סיפר לי בהתלהבות שהוא וגלי בת זוגו, ראו סרט מצויין, בהקרנת טרום בכורה בסינמטק (כבר שנים שצבי מנצל את המנוי שלו לסינמטק ירושלים באופן מעורר התפעלות). מיד אמרתי לו: צבי, מה עם ביקורת על הסרט לאתר, משהו שאתה וגלי תכתבו ביחד? צבי התלבט. מצד אחד, תמיד קשה לכתוב - צריך להתיישב ולהקדיש לכך זמן, ולחשוב מה לכתוב... אך מצד שני, הוא כבר כתב ביקורות לאתר, והוא יודע שיש סיפוק כאשר מצליחים להעלות את המחשבות על כתב והן מגיעות לקוראים. בסופו של דבר יתכן שמזג האוויר החורפי של ירושלים, הסערה והשלג, הם אלה שהביאו לכך שלצבי היה יותר זמן "בית" ופחות זמן "אינטל" (שזה תמיד טוב) והכף נטתה לכיוון של כתיבת הביקורת. מכל מקום, הרי הביקורת לסרט "ג'ונו" מאת צבי (וגם גלי תרמה משפטים ורעיונות).

ל"ג'ונו" הלכתי עם גלי, אייל וליאורה. ליאורה קצת נבהלה כששמעה שהסרט עוסק בנערה מתבגרת שנכנסה להריון ומלווה אותה עד ללידה. נשמע קצת כבד... אבל אני קראתי שמדובר בסרט עצמאי, שהולך בעקבות "מיס סאנשיין הקטנה" משנה שעברה, ומצליח מאוד בארה"ב. וזה נשמע מאוד מבטיח.

הסרט מכניס את הצופים לעולם של ג'ונו בפתיחה קצבית. אנחנו מתוודעים לג'ונו, מעין פריקית חמודה שמדברת בסלנג טינאייג'רי שעוד לא שמעתי קודם. עוד סרט התבגרות טיפוסי? לא ממש... ג'ונו מתגלה כבחורה אינטליגנטית, צינית, מלאת בטחון עצמי וגם קצת משוגעת, שמוצאת את הדרך להתמודד עם המצב. המשפחה שלה אמנם מוזרה אבל מתגלה כאוהבת ותומכת. לא אספר מה ג'ונו בחרה לעשות כדי לא לקלקל, אבל הסרט עוקב אחרי הבחירה הזאת ומלווה את ג'ונו בתהליכים שהיא עוברת.


בנקודה מסוימת בסרט הרגשתי שהוא פתאום הופך למשהו אחר. מסרט שהוא בעיקר קומדיה שנונה, הוא הפך לסרט מורכב יותר ומרגש מאוד. גם ג'ונו מגלה לנו עוד צדדים שלה, למשל את העובדה שגם היא פגיעה מתחת לחזות הכל-כך בטוחה שלה. ג'ונו מלמדת אותנו שגם בדור הטינאייג'רי העכשווי, זה ה"רדוד",ש"מתעסק בדברים לא מהותיים", ניתן למצוא חשיבה מעמיקה, ופעולה מתוך ערכים אמיתיים.

כל השחקנים עושים עבודה מצוינת ונראה שכל אחד נכנס באופן מדויק למקומו בפאזל שהרכיב הבמאי ג'ייסון רייטמן בכשרון רב (אייל ציין את העובדה שאביו, איבן רייטמן, ביים את "מכסחי השדים" וגם את יצירת המופת "שוטר בגן ילדים"). אבל מעל לכולם עומדת אלן פייג' שמגלמת את ג'ונו. הדמות שלה ממגנטת לחלוטין והיא ללא ספק "עושה את הסרט".

כאמור מדובר בסרט עצמאי, למרות זאת רוב השחקנים עשויים להיות מוכרים לכם מהופעות קודמות בקולנוע ובטלוויזיה: אלן פייג' שיחקה את קטי פרייד ב"אקס-מן 3" (וגם בסרט עצמאי ומעניין אחר - Hard Candy); מייקל סרה כיכב לאחרונה בקומדיית הנעורים המצליחה "סופרבאד" ובסידרה "משפחה בהפרעה"; ג'ניפר ג'רנר כיכבה בסידרה "זהות בדויה", וכעת מופיעה בסרט "הממלכה" (שמציג עכשיו בישראל); גם ג'יסון בטמן מככב ב"משפחה בהפרעה", ומופיע בסרט "הממלכה"; אליסון ג'ני מוכרת לרבים כסי ג'יי מ"הבית הלבן", ולאחרונה השתתפה בסרט "הירספריי"; ג'יי. קיי. סימונס זכור לרבים כשילנג'ר הנאצי מסדרת "אוז", והופיע גם כעורך העיתון בסדרת סרטי ספיידרמן.

"ג'ונו" כבר זכה בכמה פרסים ועכשיו גם קיבל כמה מועמדויות חשובות לאוסקר: הסרט, הבמאי, השחקנית והתסריט - אותו כתבה דיאבלו קודי, חשפנית שהפכה לסופרת ובלוגרית מפורסמת. חייבים להזכיר גם את פס הקול המיוחד והמצוין שמהווה חלק חשוב בסרט ומלווה אותו לכל אורכו (כרגע מדורג באמזון כמס' 1 בכמה קטגוריות!).

לסיכום, כולנו יצאנו מהסרט עם חיוך רחב + דמעה בזווית העין.

ללכת


אל הטריילר של הסרט
הדרוג של צבי
4.5 stars
הדרוג של הכוכבים שצפו בסרט
גלי אייל ליאורה
4.5 4.5 4
דרוג משותף גולשים [47 מדרגים]

דרגו גם אתם את הסרט: 5 4 3 2 1
רשימת בתי הקולנוע
בהם הסרט מציג
Where is this movie palying ?


בחזרה לדף הראשי   הגיבו על הסרט בפורום


To The Juno official website
לאתר הרשמי של ג'ונו