יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

אמלי

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
munchie
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 6/06/02

הודעהפורסם: 0:27 26/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אז זהו... סוף-סוף יצא לי לראות (בווידאו) את הסרט החביב (והכל-כך צרפתי) הזה.

אני יוצא מהסרט הזה ברגשות מעורבים.

מצד אחד, יש כמה דברים מאוד חיוביים בסרט:
- הצילום והתאורה המדהימים, שנותנים הרגשה שהסרט מתרחש בעולם פנטסטי ודמיוני.
- הקצב המשתנה של העלילה (סצינות שזזות בקצב מהיר, לעומת סצינות רגועות ואיטיות מלוות במוסיקה המאימה).
- הבמאי מצליח ליצור אווירה חלומית, כאילו שהסיפור הוא איזה קטע מתוך חלום.

מצד שני, יש יותר מדי דברים שליליים לדעתי:
- העלילה שולית וכמעט בלתי מורגשת (כיאה לסרט צרפתי...)
- הדמויות כל-כך שטוחות ומלאות בסטריאוטיפים שזה כבר לא מצחיק.
- המון קטעים "מתים" ומיותרים, שבהם התפתתי ללחוץ על כפתור ה"FF" בשלט.

בסך הכל, זה סרט "חמוד" שמטרתו ליצור אווירה, ובזה הבמאי דווקא מצליח יפה מאוד - אבל בשביל סה"כ ליצור אווירה, לא צריך 120 דקות - אפשר היה להסתפק ב-80... מאכזב עצוב

ועשכשיו, כמתבקש - מה דעתכם על הסרט הזה?
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
וינסוס
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 26/09/02

הודעהפורסם: 16:19 26/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לדעתי אמלי הוא אולי לא אחד הסרטים הטובים ביותר,אבל הוא בהחלט הסרט המהנה ביותר בשנים האחרונות הוא עמוס בהברקות תסריטאיות ודמויות המשנה (וגם אמלי עצמה) אמנם לא עמוקות או מסובכות,אך הן ססגוניות ומשעשעות כראוי לאגדה נפלאה שכזו.לדעתי הסרט יפהפה,מלא בצבעים חיים ובהברקות עיצוב וויזואליות מקסימות,הצילום נפלא ומיוחד וזה מוסיף לסרט הרבה, גם אהבתי את זה שהקוים בין עולמה הדמיוני של אמלי לבין המציאות הם מטושטשים,מצאתי את עצמי מרגיש כמו באיזו פנטזיה או חלום ילדות מתוק,ואודרי טוטו כל כך יפה וחמודה ומקסימה שזה מדהים! גם סיפור האהבה בין אמלי ונינו הוא נפלא וכמו כל הסרט הוא מצד אחד מוזר וילדותי ומצד שני הוא מקסים וכובש,אני יצאתי מהסרט עם הרגשה נפלאה וחיוך ענקי ומיד צירפתי אותו בראשי לאחת החוויות המהנות ביותר שנתן לי הקלנוע הצרפתי בפרט והקלנוע בכלל,והוא גרם לי לרצות גם להתערב בחיי הסובבים אותי אולי גם לי יחכה איזה סיפור
אהבה?
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 17:26 27/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני די מסכים עם munchie אבל מקנא בוינסוס. זה נורא כיף להתלהב מסרט, להשבות בקיסמו, לצערי בזמן האחרון אני חווה את זה פחות מבעבר.

אני חושב שבביקורת של יעל יש דעה קרובה לדעתי עליו.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
וינסוס
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 26/09/02

הודעהפורסם: 20:28 27/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ההתלהבות שלי נובעת מזה שכל הליכה לקלנוע או אפילו צפייה בסרט בוידאו היא חוויה מיוחדת מבחינתי,ואם מדובר בסרט טוב כמו "אמלי" אז על אחת כמה וכמה,לדעתי אנשים צריכים ללכת לקלנוע בהנאה ולהישבות בקסם שנקרא קלנוע,ברור שסרטים גרועים מתקבלים בפחות התלהבות אבל יש הנאה מינימלית מהקלנוע שיש לי שעוזרת לי להנות מסרטים.
sivanvs
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 14/07/02

הודעהפורסם: 20:28 28/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני מאוד נהניתי בסרט "אמלי", במיוחד בגלל שהוא סרט עם אווירה חיובית (אפילו קומית) ולמרות זאת מצליח להישאר לא מגוחך ופתאטי.
בנוסף, אני מסכימה שהצילום ממש טוב ואווירה חלומית.
כנראה שהבעיה היא (אולי זו לא בעיה) שהסרט הוא לא מסוג הסרטים שנותנים בעיטה בבטן שמעירה אותנו מאיזו שהיא מציאות שחשבנו שאנחנו חיים בה, אל מציאות אחרת, טובה פחות.
לפי מה שהתרשמתי, רוב האנשים בפורום נהנו מסרטים כמו "רקוויאם לחלום", "מועדון קרב", "ממנטו" וסרטים אחרים שהאוירה הכללית בהם היא לא חיובית, אבל הם זורקים לנו מציאות קצת שונה, מעירים אותנו, מנערים אותנו כדי שנבין דברים שלא הבנו עד עכשיו, אולי אפילו מפחידים אותנו. "אמלי" הוא לא סרט כזה, ממש לא. אבל הוא סרט ממש טוב, שמעביר את המסרים שלו בצורה עדינה יותר ולא מזעזע את הצופה.
האם עדיף להעביר את המסר בצורה בוטה וישירה? או שכדאי לטפטף אותו באיטיות ובחצי חיוך? לדעתי כל עוד מה שמסביב מועבר בצורה טובה (תסריט, צילום, תפאורה, משחק וכו') אז הסרט טוב, והמסר יועבר בכל מקרה.
מה אתם חושבים?
munchie
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 6/06/02

הודעהפורסם: 23:48 28/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

יש משהו בדבריך...
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
פנגו חתול קטן
חבר/ת פורום ותיק/ה
חבר/ת פורום ותיק/ה

בפורום מ: 11/06/02

הודעהפורסם: 18:28 1/10/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

גם אני ראיתי את הסרט [שהזמנו ב YES SHOW]
וזה באמת סרט חמוד למדיי...

יש בו כמובן הרבה דברים טובים:
הדמות של אמלי ממש חמודה, וכמו שיעל אמרה יש בה משהו קצת שטני אבל בצורה משעשעת וחמודה, מלבד זה היא גם משעשעת בגלל שהיא דיי "חסרת חיים" כמו שהגדרנו אותה ו"חיה בשביל אחרים".

יש גם קטעים מצחקים ומהנים ובאמת הכל בעולם של חלום כזה.
א-ב-ל....
לדעתי הסרט יותר מדיי ארוך ובשעתים האלה היה אפשר קצת לקצר את הסרט, ובאיזה שלב זה כבר התחיל להיות מעצבן ונסחב...
וגם היו קטעים מיותרים של בדיחות מרוחות.

אבל אני מסכים אם הביקרות של יעל, ובאמת כדאי לראות.
פנגו חתול לבן קטן.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: פנגו חתול קטן בתאריך 2002-10-01 19:29 ]
בועז
חדש/ה בפורום

בפורום מ: 18/10/02

הודעהפורסם: 0:43 18/10/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לצערי גם אני בזבזתי כשעתיים של צפייה בסרט שהחל עלילתית באופן מבטיח ונגרר למריחה אחת ארוכה , בה אני נאלץ לתהות על טבעם של הדמויות בסרט. כנראה שסרט צרפתי אינו צרפתי , אלא אם הוא טבול בהתנהגויות פריזאיות משונות בלתי טבעיות שלעולם אדם מן הישוב אינו מסוגל לעכל.אז אם מישהו כתב שהאווירה בסרט הינה חלומית , הצדק איתו אלא שמבחינתי מדובר בחלום בלהות.

[ הודעה זו נערכה על-ידי: בועז בתאריך 2002-10-18 00:45 ]
איתי
אורח

הודעהפורסם: 2:41 9/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ואיך זה שלא נאמרה מילה אחת אפילו יל הפסקול המהמם?!
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 10:22 9/09/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני משער שלאף אחד מהכותבים הקודמים, הנושא הזה לא היה חשוב במיוחד. אבל כיוון שנראה שאותך הוא הרשים, אתה מוזמן לכתוב אפילו יותר ממלה אחת על פסקול הסרט (ואז אולי יכתבו עליו גם אחרים).
אורח

הודעהפורסם: 13:33 28/10/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אתם יודעים.... קוראים לי אמלי, כי אמא שלי ראתה את הסרט אמלי היא נידלקה על השם אז קוראים לי אמלי חיוך גדול
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 13:53 28/10/05    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

שלום אמלי, אני חייב להגיד שאני מאוד מתרשם מיכולת הכתיבה שלך יחסית לגילך - כיוון שהסרט יצא לבתי הקולנועה לראשונה בסוף אפריל 2001 (בצרפת), את לכל היותר בת 4 קריצה
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי