איך להפטר מבחור ב-10 ימים
נכתב ע"י אורן איזמירלי בתאריך 24/4/2003Kate Hudson as Andie Anderson
Matthew McConaughey as Ben Barry
at Composure staff meeting
the bet
Andie and Ben
Andie and Ben
Ben and Andie
Ben and Andie
Ben and Andie
The boys
The girls
Bebe Neuwirth as Lana and Kathryn Hahn as Michelle
The girls
Andie and Ben
Happy ending
איך לכתוב ביקורת על קומדיה רומנטית ב-10 פסקאות
 1. הקדמה.
  כתבי קצת על הרקע של הסרט: ספרי על הגיבורים והשחקנים שמגלמים אותם (הוסיפי שמות סרטים קודמים שלהם בסוגריים), הזכירי את זירת ההתרחשות והוסיפי כמה מילים על הז'אנר. נסי לשלב מוטיבים שיופיעו בהמשך הביקורת.
  "איך להפטר מבחור ב-10 ימים" היא קומדיה רומנטית (אופס, סיפרתי יותר מידי?) בכיכובם של קייט הדסון (כמעט מפורסמים, ארבע הנוצות) בשיער חלק ובלונדיני ומת'יו מקונהי (מארגנת החתונות, שלטון האש) בשיער חום וגלי. הדסון מגלמת את אנדי אנדרסון, בעלת טור "איך ל..." ב"Composure" (מגזין נשים דמוי "לאישה" שלנו או Cosmopolitan, אחינו מעבר לים), שרוצה להיות עיתונאית אמיתית ולכתוב על נושאים חשובים. מקונהי מגלם את בנג'מין (בן) בארי, רווק מאצ'ו, שמחליף בחורות בשרשרת ועובד במשרד פרסום. הסרט מתרחש בניו-יורק, כשברקע הנוף האורבאני המופלא שלה.

 2. זרע הפורענות.
  תארי את הגורם המניע של עלילת הסרט, מה ה-hook שלו, מה מייחד אותו מכול שאר הקומדיות הרומנטיות.
  בגיליון הבא של המגזין, אנדי אמורה לכתוב בטור הקבוע שלה, כתבה שכותרתה: "איך להפטר מבחור ב-10 ימים". לשם כתיבת הטור, היא אמורה למצוא גבר, להתחיל איתו מערכת יחסים ואז לעשות בכוונה את כל הטעויות שיגרמו לו לעזוב אותה. כל התהליך הזה, אמור להתרחש בלא יותר מ- 10 ימים, אז יגיע ה"דד-ליין" להגשת הטור. לעומת אנדי, לבן יש שאיפה לזכות בניהול מסע פרסום גדול, כדי לזכות בקמפיין הוא צריך להוכיח שהוא יכול לא רק להקסים אישה לערב אחד, אלא ממש לגרום לה להתאהב בו ולאורך זמן. כדי להוכיח את זה, בן מתערב שיוכל לגרום לכל אישה להגיע לאירוע השקת הקמפיין (שיתרחש כעבור 10 ימים), כשהיא מאוהבת בו. כמו שבוודאי ניחשתם, אנדי תצטרך "לאבד" את בן תוך עשרה ימים ובן יצטרך לשמור על קשר אוהב עם אנדי במשך אותם עשרה ימים.

 3. תיאור העלילה.
  בשלוש הפסקאות הבאות, עליך לתאר שלושה מתוך ארבעת השלבים של הקומדיה הרומנטית עליה את כותבת את הביקורת.
  בהתחלה הכל מתנהל כצפוי, במיוחד בצד הנשי. אנדי שביום רגיל היתה מנפנפת את בן ביחד עם שיטות החיזור "האלגנטיות" שלו, נענית לחיזוריו וגורמת לו לחשוב שהיא מעוניינת בו. החל מהפגישה השניה שלהם, אנדי מתחילה להתעמר בבן ומאמצת לעצמה גינוני התנהגות כאלה, שבגללם כל גבר שפוי היה זורק אותה. אך, כזכור, לבן יש מניעים נסתרים ולכן הוא מצליח להתגבר על הרצון הטבעי שלו לעזוב אותה וממשיך עם הקשר.

 4. לאחר מספר ימים של התנהלות בסגנון הנ"ל ומעט מאוד שביבי חיבה אמיתית בין השניים, מגיע המפנה - אנדי מצטרפת לבן לסוף שבוע בחיק משפחתו, שם היא נשבית בקסמי המשפחה בכלל ובן בפרט. מכיוון שאנדי חוזרת לאופיה הטבעי ולשיער הגלי הטבעי שלה, בן נשבה בקסמיה בחזרה. החיים יפים, השמיים כחולים, ואנדי ובן מאוהבים.

 5. אבל! מניעים אפלים סופם להתגלות. כשהכל כבר מושלם ונראה שאפשר להזמין את הרב, הסודות סביב תחילת מערכת היחסים מתגלים וגם אנדי וגם בן מרגישים נבגדים. החבילה התפרקה והסרט קרב לעבר סוף רע ומר למרות שאנדי ובן עדיין אוהבים אחד את השני. הו הטרגדיה.

 6. ציונים לשחקנים.
  זה השלב בו את עוזבת את העלילה (את הסוף תשאירי לסוף) ועוברת לדבר על הכימיה בין הגיבורים ועל איכות המשחק שלהם.
  מת'יו מקונהי החטוב והמסוקס, משחק בהצלחה את הדמות של הגבר המחוספס מבחוץ (אבל אין לי מושג מה יש לדמות שלו בפנים). בקטעים בהם היא מעצבנת, קייט הדסון משחקת טוב (אבל אין לי מושג אם זו הדמות שמעצבנת או שזו היא עצמה). כך שבהתחלת הסרט אין סיבה מיוחדת להזדהות עם הדמויות, ונשאר רק הקשר המגדרי - בנות יזדהו קצת עם אנדי ובנים קצת עם בן. לכן, מה שיש לסרט להציע לנו בחלק הראשון, הוא הומור - הומור שברובו מתבסס על רשעות (מה עוד אפשר לעשות לבן המסכן) ועל סיטואציות הנוצרות כשאנשים לא פועלים בהתאם להתנהגות הטבעית שלהם. בחלק השני של הסרט אנחנו בוחנים אותם מחדש, הפעם מהכיוון הרומנטי ואת המבחן הזה, הם עברו מבחינתי - כשהם התאהבו, אני האמנתי להם.

 7. ביקורת שלילית.
  זה המקום הנכון לרכז את הביקורת השלילית כדי להראות שאותך לא קונים בקלות ושאת אישה עצמאית ואסרטיבית.
  היו בסרט מספר רב יחסית של דמיות משנה, אבל כולן היו חלשות וחסרות נוכחות ממשית. כתוצאה מחוסר ה"בשר" הנ"ל, אנחנו מקבלים דמיות סטריאוטיפיות (אם אנחנו מקבלים משהו בכלל), שמשתלבות לא רע בעולם הסטריאוטיפי שמוצג בסרט - כל הנשים בעמדות כוח הן "ביצ'יות" (חלקות שיער), לגברים יש את המשחקים שלהם, לנשים יש את השיחות שלהן, והמשפחה מקבלת כל אחד ללא תנאי. אם באתם בגלל העלילה, טעיתם בסרט - כל קשר בינה לבין הגיון מקרי בהחלט. אז יפה תעשו אם תשאירו את ההיגיון שלכם מחוץ לדלת האולם. וכמובן, יש גם את העובדה שהסרט כל כך צפוי עד כדי כך ש...

 8. הגימיק.
  כאן את אמורה לספק משהו שונה - איזושהי הצהרה פרובוקטיבית או תובנה עמוקה המשליכה מהסרט אל נושאים שברומו של עולם. בעזרת הגימיק הזה, את אמורה לגרום לביקורת שלך לבלוט מעל השאר ולגרום לקוראים להתלהב ממך.
  אם נראה למישהו שאולי גיליתי קצת יותר מידי מהעלילה בפסקאות הקודמות, אז יש לי וידוי שאולי יציג את הדברים באור אחר - את עיקרי הביקורת כתבתי לפני שראיתי את הסרט. כן, בזמן שחיכיתי להתחלת הסרט, רשמתי את מבנה הביקורת וגרסאות ראשוניות לשמונה מתוך עשרת הפסקאות כולל תיאור העלילה, פסקת הסיום ובעצם גם את מה שאתם קוראים עכשיו. קומדיה רומנטית היא קלישאה מעצם הגדרתה וככזו אין בעיה לחזות את רוב מה שיתרחש בה (ברגע ש"זרע הפורענות" ידוע).

 9. קשירת קצוות.
  בפסקה הלפני אחרונה, את אמורה לסגור נושאים פתוחים ולהכין את הקרקע לפסקת הסיום.
  אז קלישאה זה טוב או רע? כפי שציינתי קודם, קומדיה רומנטית היא קלישאה, השאלה היא רק האם היא מבוצעת בצורה טובה. האם זה יהיה דבר מוכר ונעים או דבר לעוס ומיותר. כי אם זה מבוצע כמו שצריך, אז בדיוק בשביל זה הגענו. הפעם החלק הקומי של הסרט די פושר, הם לא הלכו עם הסיטואציות עד לקצה (מצד שני הם גם לא עברו אותו, שזו נקודה חיובית). גם החלק הרומנטי, לא נוסק לגבהים שלא ידענו קודם. בקיצור, זו מסוג הקומדיות הרומנטיות שממש לא נורא אם תפסידו, אבל אם אתם במצב הרוח הנכון, אתם עלולים להנות (במיוחד אם אתן בנות).

 10. סיום.
  כאן את אמורה לחרוץ את דינו של הסרט ולהבהיר לצופים עם איזה מסר הם אמורים לצאת מהסרט.
  והסוף? טוב! (אופס, סיפרתי יותר מידי?). הקהל (שהורכב רובו ככולו מנשים ונערות) עמד על רגליו מחה דמעה והריע לסרט ולמראה הגלי של קייט הדסון. ההפתעה היחידה בסרט היא המסר שלו - אם את רוצה לאהוב ולהיות נאהבת, חזרי לשיערך הטבעי (אבל עדיף שתישארי בלונדינית).


אפשר


אל הטריילר של הסרט
הדרוג של אורן
3.5 stars
דרוג משותף גולשים [200 מדרגים]

דרגו גם אתם את הסרט: 5 4 3 2 1
רשימת בתי הקולנוע
בהם הסרט מציג
Where is this movie palying ?


בחזרה לדף הראשי   הגיבו על הסרט בפורום


To How to Lose a Guy in 10 Days Official WebSite
To How to Lose a Guy in 10 Days Official WebSite