יעל מבקרת בקולנוע
מערכת הפורומים של האתר

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 פרופילפרופיל   התחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר/י כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחבר/יהתחבר/י 
אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע

מישהו אהב את מגנוליה?
לך לעמוד 1, 2  הבא

נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר/ת הודעה
קרן
כוכבת אתר
כוכבת אתר

בפורום מ: 6/06/02

הודעהפורסם: 20:54 27/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ראיתי את הסרט די מזמן, ומאד מאד אהבתי
רב האנשים האחרים לא נפלו מהרגליים.

מישהו עוד "החזיק" מהסרט ממש?

למישהו יש תיאוריה בקשר לגשם הצפרדעים ומשמעותו?

קרן
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני בקר באתר המפרסם
Jupiter
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 9/06/02

הודעהפורסם: 0:38 28/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני מאוד אהבתי את הסרט. ראיתי אותו באטלנטה, ארה"ב ונשארתי עם תחושה מאוד חזקה של משהו מאוד לא ברור (מעין תחושה מטרידה שאני לא מצליח להגדיר). בעקבות הסרט אפילו יזמתי שיחה עם אדם שאיתו הייתי מסוכסך זמן רב והשלמנו.

אני חושב שהסרט הזה, יותר מהכל, מראה לנו כמה רגשות של שנאה, זעם ואיבה הן דבר מיותר והורס בחיינו הקצרים. האנשים בסרט הזה הם מאוד בודדים, כל אחד בדרכו (זוכרת את שיר הנושא בסרט, של איימי מן - ONE IS THE LONLIEST NUMBER?) ובסופו של הסרט הם מגיעים, לדעתי, להבנה שהם חייבים לצאת מהמעגל הזה שהם כלואים בו.

אני חושב שזה גם העניין של הצפרדעים (אם איני טועה, זו נקודת התפנית בסרט). תופעת הטבע המדהימה הזאת (שבאמת קיימת. בדקתי) מסמלת, בעיני, את הכח החיצוני, העל טיבעי, ה"אדם מבחוץ" שאנו צריכים כדי להשתחרר מכבלנו אנו.

מצטער אם הפרשנות שלי כבדה מדי, אבל כך אני הבנתי את הסרט - שהוא אחד האהובים עלי.

נ.ב
רוב חבריי גם לא התלהבו מהסרט
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני כתובת AIM Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ
צבי
כוכב אתר
כוכב אתר

בפורום מ: 7/06/02

הודעהפורסם: 0:49 28/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הי קרן,
גם אני מאוד אהבתי את מגנוליה. זה היה אחד הסרטים שהשאירו עלי את הרושם החזק ביותר בשנה שבה הוא הוקרן.
ראיתי אותו רק פעם אחת ומאוד הייתי רוצה לראות אותו שוב מתישהו.
הפסקול של הסרט הקסים אותי וגרם לי להכיר את איימי מאן. עכשיו יש לי בערך את כל הדיסקים שלה... (מומלצים ביותר!). אם אני לא טועה, חלק מהסרט אפילו נעשה ע"פ השירים ולא להיפך.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני מספר ICQ
סמדר
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 24/06/02

הודעהפורסם: 1:02 28/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לא ראיתי את מגנוליה, אבל שמעתי דעות חיוביות בעיקר, ושמתי לב שאנשים משווים אותו עם "רקוויאם לחלום".
מישהו יכול להסביר מה המקור להשוואה, ועל מה בכלליות עלילת הסרט? (אני מתעצלת לחקור בעצמי)

ואגב, אני חושבת שמשדרים אותו בשבת הקרובה באחד מערוצי הכבלים הדיגיטליים. אני צריכה לברר לגבי פרטים מדוייקים (בכל מקרה זה לא משנה, כי אני חייבת להתכונן לבגרות שלמחרת).
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

בפורום מ: 5/06/02

הודעהפורסם: 1:21 28/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

תאור של הסרט את יכולה לקרוא בביקורת של יעל, שם גם אפשר למצוא שני לינקים להסברים/תאורים של תופעת "גשם הצפרדעים" (קרן מצאה את ההסברים האלו).

אני אישית לא רואה את הדימיון בין מגנוליה לרקויויאם, אולי הם פשוט שני סרטים בהם הבימאי מאוד דומיננטי ומפעיל את המדיום הקולנועי בצורה קצת שונה (וחדשנית לפחות באופן חלקי). אני מעדיף את מגנוליה על רקוויאם.
יעל
מבקרת בקולנוע
מבקרת בקולנוע

הודעהפורסם: 9:53 28/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני חושבת שאם משווים משהו זה את "מגנוליה" ל"תמונות קצרות" של אלטמן בשל האופי של מספר סיפורים שנשזרים זה בזה באופן יותר ופחות הדוק. בהשוואה הזאת הרבה יותר אהבתי את "תמונות קצרות".

לטעמי מגנוליה היה בסדר עם כי מעט קיטשי (אני מקווה שזה תואם את מה שכתבתי בביקורת חיוך), אבל טום קרוז בסרט היה מצויין... מפתה והורס! [הוא מגלם בסרט מנחה של קבוצות גברים שמטרתם היא להשתלט על חייהם כנגד השליטה הנשית, וזהו אחד המשפטים שלו... אבל הוא באמת מפתה והורס בתפקיד הזה...]

[ הודעה זו נערכה על-ידי: יעל בתאריך 2002-06-28 10:58 ]
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
צבי
כוכב אתר
כוכב אתר

הודעהפורסם: 13:36 28/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הסרט אכן משודר מחר (שבת, 29/6) ב-21:30 בערוץ סינמה 1 בכבלים הדיגיטלים. חבל ששוב לא ייצא לי לראות אותו בשנית...
אני לא ממש רואה קשר בינו לבין רקויאם לחלום.
ובחזרה לאיימי מאן: אתם זוכרים את הסצינה המדהימה שבה כל הדמויות שרות ביחד את השיר "wise up"? (יעל, אני יודע שאת לא ממש אהבת אותה...). אחד מהשירים הכי יפים בפסקול.
ויש כמובן את השורה מהשיר "deathly" שהיתה גם שורה מרכזית בסרט עצמו: "Now that I've met you, would you object to never seeing each other again?"...

[ הודעה זו נערכה על-ידי: צבי בתאריך 2002-06-28 14:37 ]
קרן
כוכבת אתר
כוכבת אתר

הודעהפורסם: 21:23 28/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

צבי, גם אני מאד מאד אוהבת את הפס קול
ובמיוחד את השירים "save me" ו- "wise up"- שיר עם מסר נפלא שקצת קשה ליישם.

המסר: "לעשות משהו, להתפכח, עכשיו! יש תקווה"

מומלץ מאד לראות הסרט והלקשיב לשירים.

הצטערתי שהסרט לא זכה בשום אוסקר.
מסמר חלוד
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 26/06/02

הודעהפורסם: 8:30 29/06/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

היום בערב ( יום שבת ) יש את הסרט בערוץ הסרטים , למי שלא ראה.....
אגב היום אני כנראה הולך לספיידרמן ( זה לא בחירה שלי, מכריחים אותי!! ) , ואני אשתף אתכם בדעתי עליו.

חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 29/06/02

הודעהפורסם: 0:10 1/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

מגנוליה הפך לאחד הסרטים האהובים עליי רק בפעם השנייה שראיתי אותו והבנתי כמה התגעגתי אליו.
בנוגע לפסקול - כן, הבמאי והכותב ציין במפורש שחלק ניכר מחוט העלילה מבוסס על תמלילי שיריה של אימיא מאן (איך לכל הרוחות כותבים את השם שלה בעברית?!).
לגבי הצפרדעים - לצפות להכל ולא לצפות לכלום, אתה שולט בעתידך כמו ובמקביל לכך שהעבר שולט בך, הילד הגאון היה היחד שצפה את זה - משהו בנוגע למוח של ילד שיודע לחזות ולכן גם יהיה החכם היחיד שלא ייתן לעבר המתהווה שלו להרוס את עתידו. אבל אלה רק שני הפני שלי בנושא!
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דואר אלקטרוני כתובת AIM MSN Messenger מספר ICQ
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 10:16 14/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

מי שפועלו של פול תומס אנדרסון (יוצר מגנוליה) מעניין אותו, אולי יתעניין לקרוא את הידיעה שפרסמתי אודות סרטו החדש בפורום חדשות קולנוע.
אורח

הודעהפורסם: 17:28 25/07/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

האמת שאין הרבה מה להוסיף רק לחזק כי פס קול הסרט של אימי מאן מדהים
צבי
כוכב אתר
כוכב אתר

הודעהפורסם: 14:44 5/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

לכל אוהבי איימי מאן: היא עומדת להוציא אלבום חדש בשם "Lost in Space". עד שהוא ייצא, ניתן לשמוע את כל השירים שבו + בונוסים, באתר היפה שלו: http://www.aimeemann.com/main.html
צבי
כוכב אתר
כוכב אתר

הודעהפורסם: 15:05 5/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

ואם כבר מדברים על מגנוליה: מה דעתכם על הז'אנר הזה של סרטים שבהם כל מיני סיפורים משתלבים אחד בשני? עליי הוא די חביב.
אני חושב שהסרט הראשון (או לפחות הכי מפורסם) מהסוג הזה הוא "תמונות קצרות". לא ראיתי אותו (אני צריך להוסיף את זה לרשימת הוידויים שלי בפורום:
http://movies.israel.net/forum/viewtopic.php?topic=155&forum=7&27
את משחקים מהלב מאוד אהבנו:
http://movies.israel.net/playing/playing.html
יש עכשיו 2 סרטים חדשים שאמורים להיות מאותו ז'אנר: "לנטנה" ו"הדברים הבטוחים". מישהו ראה?

[ הודעה זו נערכה על-ידי: צבי בתאריך 2002-08-07 00:47 ]
w1025
חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

הודעהפורסם: 1:32 17/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אכן "מגנוליה" ו"תמונות קצרות" נשזרים זה בזה (די שקולים מבחינת הסגנון). הליהוק של הסרט מאד מאד מצא חן בעיניי. חסרונו של הסרט מול "תמונות קצרות" הוא שהוא פחות מקורי ("תמונות קצרות" היה שם קודם חיוך ), יתרונו הוא בפסקול המקסים (את איימי מאן רבים למדו להכיר עוד קודם ב- "That's what you are").
אהבתי מאד (ושלא יחשבו שאני לא מפרגן באופן עקבי לטום קרוז - כאן הוא ענק. אפילו יותר מבאוסטין פאוורס III חיוך ).

חבר/ת פורום
חבר/ת פורום

בפורום מ: 8/08/02

הודעהפורסם: 9:49 18/08/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

כן...

מאד "מחזיק" ממגניליה, וצריך לראות אותו לפחות פעם בחודש, אם לא פעם ביום..
רותם
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

בפורום מ: 31/08/02

הודעהפורסם: 14:04 3/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

כשמסתכלים עליו טוב וגם חושבים עליו מעט, מגנוליה הוא סרט על איך ילדים יוצאים כל-כך דפוקים רק בגלל שההורים שלהם גידלו אותם בצורה כל-כך כושלת. כולנו בעצם קרבנות של חינוך דפוק של ההורים שלנו. תראו את מגנוליה עוד פעם ותחשבו על זה. אגב, יש לי ראיון עם פול תומאס אנדרסון וכל מי שאוהב את האדם ואת מה שיצר עד כה, מוטב להימנע, כי הוא מתברר כאדם די שטחי, בלתי-רהוט בעליל ובעיקר מבולבל מאוד. וזה בולט במיוחד כששואלים אותו את שאלת השאלות, שגם כאן הדהדה, והיא לגבי משמעות סצנת הצפרדעים. במילה אחת- אכזבה.
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
צבי
כוכב אתר
כוכב אתר

הודעהפורסם: 23:33 3/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

מה זה "יש לי ראיון"? את/ה מתכוון/ת לראיון באיזה עיתון או ברשת? אם זה ברשת, תוכלי/י לצרף לינק אליו?
קרן
כוכבת אתר
כוכבת אתר

הודעהפורסם: 22:49 6/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

גם אותי מעניין הראיון הזה רותם, אז אם זה "בהישג יד" באינטרנט אשמח לדעת.

זה קורה הרבה שמתאכזבים מיוצר כששומעים את האינטרפרטציה שלו ליצירתו.

מעניין למה זה קורה.
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 21:17 9/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

עזבו אתכם מהראיון, מניסיון אני אומר לכם, שאין טעם לשפוט אדם רק לפי ראיון שנערך איתו. מה גם, שאם אני זוכר נכון לשניכם כבר יצא לקרוא ראיונות עם PTA (ואם לא, אני יכול למצוא לכם ראיונות איתו).

רותם מעלה כאן נקודה שהוא רואה אותה כמרכזית בסרט, ודרך הפריזמה הזו הוא רואה מסר מאוד שלילי בסרט. אני לא זוכר את הסרט היטב, למרות שאני די בטוח שכמעט לכול דמות בסרט היה קשר משפחתי לקוי של יחסי הורה-ילד. עדיין אני מאוד מתנגד לתפיסה של "כולנו בעצם קרבנות של חינוך דפוק של ההורים שלנו", באותה מידה אפשר לראות את זה כ- כולנו הצלחות של החינוך המוצלח של הורינו... ומכיוון שלא כול בן-אדם הוא כישלון קולוסאלי נטול כ פן חיובי, יש לשער שהחינוך של הורינו לא היה רק שלילי (שלא לדבר על זה שההורים הם לא הגורם המשפיע היחיד בחיינו).

[ הודעה זו נערכה על-ידי: קרן בתאריך 2002-09-09 22:52 ]
רותם
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

הודעהפורסם: 1:52 10/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

הראיון הזה נמצא בהקדמה לתסריט של הסרט מגנוליה. את התסריט הזמנתי דרך "אמזון", לא יודע אם זה נמצא ברשת. למרות ההסתייגויות מהראיון, זה עדיין ראיון מרתק, ולהיות עד לשיחה עם יוצר (בסדר גודל כזה) היא תמיד מעניינת.
אורן- אני מאוד מעריך את הצורך שלך לגונן על מושג ההורות, ואני באמת לא חושב שההורים אשמים בכל דפקט שלנו. אבל עם זאת אני ממליץ לך לראות שוב את מגנוליה, ולראות שם איך אנדרסון שם דגש על הנושא שאולי אפשר להגדירו בתור "תראו איך הורים עם המון בעיות, מגדלים עקב כך ילדים עם המון בעיות, שעקב כך מגדלים..."
ולא תצליח לשכנע אותי שהורה שמנצל את ילדו, יכול להיתפס באיזושהי קונסטלציה, כהורה טוב.
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 10:51 11/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אני לא מנסה לשכנע אותך לחלק ציון כזה או אחר להורה כולשהו... ומה זה בכלל הורה מנצל? אתה משתמש כאן בתאור מאוד כללי, אני משער שאתה מתכוון ללהורה מנצל מינית(?) או איזושהי פגיעה חמורה אחרת. אז סביר להניח שגם להורה כזה יש איזשהו פן חיובי אבל זה ממש לא משנה - כי ב"שיטת הציונים שלנו" מספיק מעשה אחד כזה כדי לפסול אותו.

ולגבי הרעיון של הניצול המעגלי, אני חושב שזה (כנראה) נכון לכיוון אחד - "כול הורה פוגע היה בעבר ילד נפגע", אבל לא נכון לכיוון השני - "כול ילד נפגע יהיה בעתיד הורה פוגע". אתה יכול להסתכל לדוגמא על משפחות עם תופעות כאלו שיש בהם מספר ילדים - לא כול הילדים יהפכו לאנשים פוגעים בעצמם... וכמובן שלא רק הורים יכולים לפגוע, בסרטו הבא של PTA הגיבור נפגע מאחיותיו (פרטים נוספים על הסרט עם קישורים לאתר ולטריילר).

[ הודעה זו נערכה על-ידי: קרן בתאריך 2002-09-11 13:37 ]
רועי
חדש/ה בפורום

בפורום מ: 14/09/02

הודעהפורסם: 19:43 14/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

תמוהה אומנם, אבל ההקשר האסוציאטיבי שיצרתי עם גשם הצפרדעים הוא זה שעם מכת הצפרדעים המסורתית שלנו שבעיני מסמלת את רעיון האמונה הפונדימנטאלית, הבסיסית והראשונית. זו זיקה בוטה למקור כמיהות הדמויות.. הן בודדות, עלובות ופאתטיות והאמונה הדתית אומנם לא תושיע אותם, אך הבסיסיות שבה וכמוהה גם הציוריות שאופפות או אופפות כביכול את הסרט כולו הן כלי פיוטי ומיוחד להבהרת הפואנטה והדגשת המפנה.

אבל זאת רק דעתי...
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ
רותם
חבר/ת פורום מתחיל/ה
חבר/ת פורום מתחיל/ה

הודעהפורסם: 21:29 15/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

אורן-אני חייב לומר שאני לא מבין מה אתה מנסה להגיד. הניתוח שלי את עניין ההורות נכתב בהקשר של הסרט מגנוליה בעוד שאתה מושך את הדיון לאזור הפסיכולוגיה (ואם יורשה לי, בלי לפגוע, פסיכולוגיה בגרוש). אף אחד לא טוען שכל ילד פגוע הוא בהכרח הורה פוגע. כל מה שניסיתי הוא להעביר את הרעיון שעומד מאחורי הסרט ואם תעקוב בעניין אחרי כל סיפור וכל דמות בסרט, תראה שבצורה זו או אחרת היא מתקשרת לכשלון במערכת היחסים הורים-ילדים. יש יותר מדרך אחת שבהם הורים פוגעים בילדיהם: התעללות בצורת התעלמות, התעללות פיזית (מכות וכיו"ב), התעללות נפשית (השפלה, הקנטה, ביזוי, הזנחה) והתעללות מינית. ורסיה כזו או אחרת של כל אחת מאלה שהזכרתי נמצאת במגנוליה.
Oren
עורך ובונה האתר
עורך ובונה האתר

הודעהפורסם: 21:05 16/09/02    נושא ההודעה: הגב עם ציטוט

צודק, אני גררתי את הדיון לאזורי ה"פסיכולוגיה בגרוש" שלא קשורים לסרט. פשוט הרגשתי שהאמירה שלך הייתה יותר כללית ולא התיחסה רק לסרט, עכשיו שאני יודע למה התכוונת לא נותר לי אלא להסכים איתך שזה אכן נושא מרכזי בסרט.

אותי אישית תפס יותר העיניין של מקריות גורל וכו'
הצג הודעות מלפני:   
   נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב    אינדקס הפורומים של יעל מבקרת בקולנוע -> דיוני קולנוע כל הזמנים הם GMT +2 (שעון ישראל)
לך לעמוד 1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
בחזרה לדף הראשי